Skocz do zawartości
alien77

rafa w Gdyńskim Akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Oooo muszę poszperać bo też mam trochę foteczek z oceanarium, niestety niektóre kiepskawe bo nie było wolno używać lampy z wiadomych względów.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem bez lampy :)


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pogratulować fotek:) Może miałam jakieś złe ustawienia już sama nie wiem ale mam wrażenie,że wszędzie było strasznie ciemno. Ja byłam ze 2 lata temu.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może porównamy jak się akwarium zmieniało? :D Ja mam foty sprzed trzech lat :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie bedzie porównać, w która stronę to idzie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za ...fajny pomysł by porównać jak to wyglądało ?

może ktoś ma jeszcze coś nowszego ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy napis "Nie wyjmowac ryb z wody." ciągle jest?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wróciłem z gdyńskiego OCEANARIM i M A S A S A K R A !!!!!!!

zacznę od początku poziomy ze słodką wodą super nie jestem zatwardziały morszczak :) dopiero zaczynam ale specjalnie pojechałem do Gdyni z pod Katowic i tylko mi się podniosło ciśnienie :( mają am spory zbiornik z rafą tzn 2 lata temu jak byłem ostatnio to była piękna rafa nie mogłem się napatrzeć a wczoraj doznałem szoku parę miękasów kilka LPS i masa aiptasii i zielonych glonów i ani słowa o tym na ich tronie aiptasia zresztą w każdym zbiorniku jak i glony i na dodatek chciałem zapytać kogokolwiek co się stało ale oczywiści każda zapytana osoba z obsługi twierdziła że ona nic nie wie bo pracuje tu 3 tygodnie normalnie ręce opadają !!!!

na razie odradzam wycieczkę do oceanarium jeśli ktoś chce się nastawić na zobaczenie ładnego baniaka reef bo go niema praktycznie !! tzn stoi ale co z tego ??

Edytowane przez wichura_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę potwierdzić to co mówi wichura_79. W akwarium co prawda byłem w drugiej połowie lipca ale nie wydaje mi się żeby zmieniło się coś na lepsze . Tak jak pisałem w tym temacie http://nano-reef.pl/topic/45142-oceanarium-w-kolobrzegu/page__st__20

,,Akwarium Gdyńskie jako że mam ,,pod nosem'' znam bardzo dobrze. Niestety z biegiem lat widzę tendencję zniżkową co do atrakcyjności i wyglądu wystawy/akwariów morskich (słodkowodne są coraz piękniejsze i bujniej zarośnięte). Zbiorniki ( morskie ) są brudne i zarośnięte glonami, w szczególności największy 3000l zbiornik rafowy - cała skała oblepiona milionami sztuk glona kulkowego, spsy bielejące i tracące tkankę oraz chore ryby. Sytuacja w tych zbiornikach nie zmienia się od paru ładnych miesięcy a nawet mogę stwierdzić że jest coraz gorzej ( przez ostatnie 4 miesiące byłem tam 5 razy ), w owalnym zbiorniku postawionym w centrum sali cyjano nie zostało opanowane przez te 4 miesiące ( możliwe że trafiałem na nawrót plagi ale nie 5 razy z rzędu ! ). Można by tak wymieniać jeszcze długo ...

Stwierdziłem że te problemy mogą być spowodowane niewiedzą opiekunów ( co raczej jest nie do pomyślenia, szczególnie że jeszcze pare lat temu akwaria naprawdę cieszyły wzrok), brakiem funduszy lub po prostu brakiem rąk do pracy. Jako że pierwszy powód szybko odrzuciłem postanowiłem pomóc oceanarium poprzez wolontariat a przy okazji nauczyć się czegoś przy pracy. Niestety okazało się że po pierwsze trzeba mieć skończone 18 lat :wallbash: (mam 16 ) a po drugie mają nadmiar wolontariuszy :shock: a nawet istnieje lista oczekujących . Sytuacji tej kompletnie nie rozumiem szczególnie że nawet przeciętny Kowalski zauważy że coś jest nie tak. ''

Kilka zdjęć niestety z komórki, ale będzie sobie można porównać co zrobili z największym akwarium, które zostało pokazane na początku tematu . Wielka szkoda bo było piękne .

dwze.jpg

Takim glonem porośnięte jest wszystko :wallbash:

m0vj.jpg

Kilka innych zbiorników :

Wszystko to xenia i trochę jakiegoś glona . Nawet ciekawie

j57b.jpg

Ogólnie akwaria sprawiają wrażenie dość pustych.

Tu pływał helmon i garstka małych rybek ( w akwarium grubo powyżej 1000l jak nie 1500l )

svbr.jpg

2fy0.jpg

Akwa z samymi grzybkami, może i pomysł bardzo ciekawy ale mogli by się trochę bardziej postarać.

07i8.jpg

W centrum stoi akwarium w kształcie walca, nie wiem jak teraz ale miesiąc temu wszystko było w cyjano.

k9yi.jpg

Trochę ponarzekałem ale pochwalić też trzeba szczególnie za część słodkowodną . Akwaria są na prawdę wypasione. Niestety mam tylko 1 zdjęcie ale obrazuje ono w jakim stylu zrobiona jest reszta zbiorników (w tym 1 otwarty mający około 5m x 1,5m )

rdz0.jpg

W części morskiej można pochwalić 2 akwaria.

zhf5.jpg

I mniejsze z jakimiś Scorpion Fish

jdhj.jpg

Jeszcze raz przepraszam za zdjęcia :wallbash: , ale jak mi się uda to może jeszcze w wakacje pójdę z lepszym aparatem i zrobię coś dokładniejszego .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale mają twarde korale, a jak na tego typu miejsca w Polsce czyt. publiczne to i tak święto :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale mają twarde korale, a jak na tego typu miejsca w Polsce czyt. publiczne to i tak święto :)

W sumie to racja , ale mogli by się trochę bardziej postarać szczególnie że tak jak pisałem , powiedziano mi że mają aż za dużo osób do pracy (nawet kolejki ) a akwaria wyglądają jak wyglądają :dizzy:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.