Skocz do zawartości
ziemny

No3 - 100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam akwarium 315 litrów w obiegu ( w tym około 60 kg skały ), przed dłuższy czas w akwarium pływały tylko ryby :

Hepatus,

Wargacz

murena zebra- dość duża około 30 cm

amphirion clarki + ukwiał dywanowy

parek krabow krewetek i jakieś ślimaki

do tego rozne grzyby i sarco

postanowiłem z nowym rokiem wrzucić trochę korali miekkich , wiec dokupiłem nową lampę nowe testy bo stare skończyły date ważnośći .

I tu zaczynają się schody gdyż po zmierzeniu No 3 wynik 100

Po 4 -0,1

Ph -,7:94

Salinity 1021

Nie wprowadzę nowego życia do póki nie przywrócę baniaka do normalnośći .

W Sumpie 24h na dobę chodzi odpieniacz Tunze 9011 ustawiony na mokrą pianę .

Wczoraj wrzuciłem 500 ml purigenu i od kilku miesięcy regularnie używam Phosguarda.

Od około 2 tyg leje 3ml Vsv niestety nie zauważyłem jakiej kolwiek poprawy Jesli chodzi o No3 ,

W tym tygdoniu podmieniłem 48 litrów wody lecze no3 nadal pokazuje 100 dziś planuje kolejne podmiane sól (Red coral pro .W sumpie w jednej przegrodzie są glony spaghetti ostatnio wyrzuciłem połowę bo już się nie mieśćiły, nad nimi swieci sie lampa na przemian ze swiatłem dziennym .Do tego wybrałem wiekszosc syfu ktory był w sumpie .

Prosze o porade jak zbić to No3 dodam ,że przeczytałem wiele artykułów lecz nie chce kombinować i szukam profesjonalnej porady .Pozdrawiam Ziemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe te no3-100 nawet po tak dużej podmianie, sprawdzałeś test na świeżej solance? może coś jest nie tak z testem.

co do vsv to możesz sporo więcej lać myślę, że rano 5ml i wieczorem 5ml i nie powinno być kłopotów.

jaką masz cyrkulację?? przedmuchaj wszystko za skałą może jest tam grubo detrytusu.

pozdr.

Edytowane przez darod (wyświetl historię edycji)

450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwiększone NO3 może być spowodowane zmianą lampy na nową zapewne silniejszą.Czy wyszły ci zielone glony na skale szybach,chodzi mi czy zauważyłeś po zmianie lampy takie objawy...?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej f-my te testy, a bakterie dodajesz ,ja z gorzałeczki zrezygnowałem na No3Po4x -rewelacja- /jak u mnie/


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`

w zasadzie to lampe dostałem dopiero wczoraj , więc to napewno nie od oświetlenia , Test firmy salifert potwierdzone u kolegi na tescie red sea .Od wczoraj dołożyłem do cykrulacji drugą pompę Jvp2 102 (5000l ) plus stara tunze 6000 litrów co daje nam razem 11000 .

Sprawdziłem testami samą wode Ro i Po4 i No3 No2 wychodzi 0 .Dziś wieczorem przed podmianą solanki sprawdzę wyniki jeszcze raz . Dodałem bakterie niestety tylko takie mialem pod reką AZOO NitraAct Marine . Dodatkowo w sumpie moczy się 250 gramświeżego węgla kokosowego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwiększone NO3 może być spowodowane zmianą lampy na nową zapewne silniejszą.Czy wyszły ci zielone glony na skale szybach,chodzi mi czy zauważyłeś po zmianie lampy takie objawy...?

Jak światło wpływa na wzrost no3 w akwarium?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie że jak było słabe światło i zostało nagle zmienione na mocniejsze to mógł sie podnieść poziom azotanów jak przy dojrzewaniu i stąd wzrost NO3,ale skoro kolega napisał że lampę ma od wczoraj to raczej odpada lampa.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o konkrety, jak może No3 wzrastać przy zmienianiu oświetlenia? Bakterie nagle wymierają, ryby wiecej robią czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o konkrety, jak może No3 wzrastać przy zmienianiu oświetlenia? Bakterie nagle wymierają, ryby wiecej robią czy jak?

Napisałem ci,rozpisywał się nie będę,poczytaj o cyklu azotowym.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykl azotowy jest mi znany, nadmiar no3 usuwa się wraz z podmianami, odpieniaczem, refugium itp itd. tylko pytam się o wpływ no3 na światło, gdzie można o tym poczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podmianie przedmuchaj pompą skałę, tak solidnie. Zmniejsz rybom karmienie. Czym karmisz murenę? W małym zbiorniku z takim drapieżnikiem, jak murena może być ciężko o niskie NO3. Na pewno musisz sobie założyć robienie systematycznych podmian wody połączonych z usuwaniem resztek. Jaki masz odpieniacz? Przydałaby Ci się porządna maszyna. I wreszcie na końcu bakterie - wybierz którąś z dostępnych metod bakteryjnych, jednak wpierw - porządny odpieniacz.

@bober6662 - bajkopiszesz.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę to co stało się u mojego znajomego,b.długo zwlekał z wymianą świetlówek na nowe,stare były już tak wypalone że naprawdę swiatła dawały tyle co nic,i zaraz po wymianie nie stopniowej tylko wszystkiego na raz,wywaliło mu las glonów i miał mega wysokie NO3 po kilku dniach,przed podmianą świetlówek było ok,dlatego napisałem że może mieć taka podmiana na dużo mocniejsze światło wpływ na wzrost azotanów które w ciemnym akwarium były mniej aktywne.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azotany mniej aktywne? Teraz to już mnie ciekawość zżera.

Ja rozumiem sytuację, że nowe światło, poparzyło koralowce, część zdechła, część przestała się pompować, skoczyło NO3 i pojawiły się glony. Ale tak, jak Ty to tłumaczysz to zupełnie tego nie kupuję...

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murene przejąłem razem z akwarium i żyje w nim odpoczątku ,karmienie co kilka dni mrożoną krewtką .

Bedę musiał się rozjerzeć za nowym domem dla niej .

Odpieniacz to Tunze 9011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem nigdy tego modelu Tunze, nigdy nie podobało mi się to kwadratowe pudło, więc nie potrafię Ci powiedzieć, czy to za słaby sprzęt na 300l. Z mureną to dobry pomysł.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda podmieniona , poszła pierwsza dawka No3:Po4-x . Według instrukcji jeśli No3 jest powyżej 10 to dawka wynosi 3 ml na 100 l więc zakładam że prze pierwy tydzien będe lał 9 ml

Edytowane przez ziemny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepetrzebne były te przepychanki w temacie,dobrze zrobiłes ,teraz czekać na efekty . :clap:


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz nie usuwa NO3.

Odpieniacz zapobiega powstawaniu NO3...

samo sedno

odpieniaczem można zapobiegać wzrostowi NO3

(musiał byś się przyjrzeć jak pieni teraz a jak kiedyś może wydajność spadła)

trzeba znaleźć przyczynę odkładania się tych azotanów,

nie mniej jednak walczyć z wysokim poziomem

Edytowane przez Irmina
ort (wyświetl historię edycji)

450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem NO3 170 takie spore zaniedbanie, zbiłem wartość montując biopaletki zbiło bardzo szybko i nie ma żadnych skoków ja jestem zadowolony polecam serdecznie dodatkowo teraz dołożyłem purigen w tubie obok biopalet cotygodniowa podmiana wody 10%, przekarmiam ryby i korale i testy pokazuja zero :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Generalnie do 10 mg/l to NO3 "schodzi" bardzo szybko. Poniżej 10 mg/l jest trudniej zbić. Sam nie miałem nigdy NO3 powyżej 10 mg/l [salifert]. 2 Tygodnie temu [ostatni pomiar] miałem 5 mg/l i tak się utrzymuje od dłuższego czasu a karmię bardzo mocno. Jakieś 10 - 15 kostek mrożonek, solowiec wylęgnięty z ok 4 czubatych łyżeczek cyst, wrotka, fito, 3 czubate łyżeczki mięsa [wątróbka + mix owoców morza], i do tego suchy pokarm w postaci płatków i różne pokarmy w postaci pyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solowca legniesz dla korali ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno mialam no3 bliskie 100 (test saliferta), podmiany obnizyly do okolo 50. mam nadzieje ze po kilku podmianach bedzie lepiej u ciebie i u mnie :)

Edytowane przez biegala (wyświetl historię edycji)

narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ziemny - widzę ze masz testy NO2, podaj ile ma woda w akwarium, jest to podstawowa informacja, żeby ocenić jaki etap cyklu azotowego szwankuje. Warto tez zmierzyc NH3.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.