Skocz do zawartości
lokop

Red Sea. NO3:PO4-X Biological Nitrate and Phosphate Reducer

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem jak w temacie: NO3:PO4-X Biological Nitrate and Phosphate Reducer. Czy ktos z obecnych na forum uzywal tago specyfiku? Jakie spostrzezenia?


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam od blisko miesiaca- No3 zbilo mi ladnie z ok 15 do 3

Po4 jak mialem tak mam (0,03)

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja stosuje i polecam.

Elegancko zbil no3 i po4-nie spodziewalam sie az tak szybkiego i skutecznego zbicia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem i polecam. U mnie nie działało ani VSV ani wódka.

Azotany zbiłem z 30 do 5 (przy zerowych fosforanach) w nieco ponad dwa tygodnie. Natomiast później prędkość spadania azotanów znacznie spada (z 5 do 1 ponad dwa miesiące) ale tak to chyba już jest.

T

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poza wyzej wymienionym macie jakies pochlaniacze albo inne media majace obnizac no3 i po4 dzialajace rownoczesnie? Na opakowaniu napisane jest ze inne rodzaje denitryfikatorow i defosforyzatorow moga wchodzic w reakcje z NO3:PO4-X


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poza wyzej wymienionym macie jakies pochlaniacze albo inne ...

Używam tego od 3,5 miesiąca. Działa jak potrzeba. Mam tylko odpieniacz i nie używam żadnych wkładów ani filtrów. No3 1,5 do 3,0 a PO4 0,03 do 0,06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym produkcie od red sea nie wskazane jest używanie absoerberów po4. Jednakże ja kręce węgiel i nic więcej. Zbija mi no3 naprawdę dobrze...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak Fok -mam tylko wegiel i no3po4-x dozuje pompka codziennie -dziala -odpukac-swietnie...no3 ok 3 po4 0,03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala dobrze - zapach aceton czyli pewnie C3H6O zamiast C2H5OH, po roztarciu w palcach czuc ocet, ponoc jest slodkie. Jak dla mnie VSV gdzie alkohol etylowy zastapiono acetonem. Byc moze sie myle, ale nie ma co przeplacac, dzaiala tak samo jak vodka czy VSV.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest dawkowanie, tak mniej więcej. Nie wiem jakie opakowanie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony, jedyny środek gdzie zbiłem NO3 z 50 do 0 u mnie wodka i vsv nie zadziałały. Po4 z 0,40 na 0,10 od miesiąca też w filtrze Pox4 ale chyba wywale bo nic nie zbija.


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 600 l daję 18 ml


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawkowanie jest zależne od zawartości azotanów i fosforanów.

Największa dawka to 3 ml na 100 litrów wody.

Pozdrawiam

T

EDIT

Codziennie oczywiście... :)

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spora dawka nie spodziewałem się, 500ml. poleci umnie w niecałe dwa miesiące. Stosowałem wódkę z marnym skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zaobserwował ktoś jakiś negatywny wpływ na korale i inne życie w akwa po zastosowaniu tego specyfiku?


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3ml na 100l jeśli no3 jest większe od 10. Pòźniej 2ml i 1ml jeśli jest mniejsze niż 1.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam no3 ok.40 i po4 jakieś malutkie 0,02, leję 5ml i za nic nie chce zlecieć, a leję już miesiąc. Jedynie pojawiły się gluty i tyle.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ikris tak wysokie NO3 świadczy o tym, że z filtracją jest coś nie tak i nie liczyłbym na to, że ten środek będzie lekiem na całe zło. Poza tym podejrzanie niskie to PO4 przy tym poziomie NO3.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam no3 ok.40 i po4 ...

Coś tu nie tak. Pewnie test do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma glony to PO4 może na teście być niskie. Realny wynik może być spory,przy NO3 -40


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ikris tak wysokie NO3 świadczy o tym, że z filtracją jest coś nie tak i nie liczyłbym na to, że ten środek będzie lekiem na całe zło. Poza tym podejrzanie niskie to PO4 przy tym poziomie NO3.

Nie wczytywałem się w temat solidnie. Jeśli kolega ma włożony jakiś adsorbent PO4 lub miał wcześniej to dysproporcja no3/po4 jest mozliwa spokojnie na poziomie NO3 50.

Sam jestem ciekaw tego środka NO3:PO4-X, jak i innych, które w solance mają sie skutecznie zająć selektywnie samym NO3. Jeśli NO3:PO4-X zbije koledze NO3 przy niskim PO4 to produkt nie jest VSV w ładnym opakowaniu, a novum na rynku, po który warto sięgnąć. No ale o tym czy tak jest napiszą sami użytkownicy na przestrzeni czasu.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, kiedyś na początku jak założyłem akwa, miałem włożony absorbent PO4. Od dłuższego czasu już nie mam.

Co do testów, to dzisiaj podjadę do sklepu i zrobię testy, aby sprawdzić czy moje dobrze wychodzą. Jeśli by się okazało, że rzeczywiście PO4 jest bardzo małe, a no3 duuuże, to co wtedy? Odstawić NO3:PO4-X, podnieść PO4 i dopiero wtedy zastosować ten środek?

Objawem takich parametrów są malutkie glony na tylnej szybie.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie NO3:PO4-x zbiło azotany z 30 do poniżej 1 przy zerowych fosforanach.

Ikris - co lejesz ?? Tylko w/w czy bakterie też ??


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie NO3:PO4-x zbiło azotany z 30 do poniżej 1 przy zerowych fosforanach.

Ikris - co lejesz ?? Tylko w/w czy bakterie też ??

Tak, dodatkowo leję raz na tydzień: microbe-lift special blend oraz nite out II, przy starcie akwa tylko prodibio biodigest.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie używam NO3:PO4-x (obecnie 5 ml) i jednocześnie adsorbent fosforanów i krzemianów Reef Eco Phos FE w filtrze przepływowym. Ciągle też dodaję bakterie. Akwarium młode (23 dni) na etapie dojrzewania. NO3 mam ~0ppm (z początkowego 34 ppm i własnie wówczas zastosowałem oba preparaty) a PO4 ~0.08ppm (ten sam poziom od początku)

Prócz glonów, których mam wrażenie nareszczie zaczyna ubywać od niedawna są 2 krewetki, 4 kraby, 2 rozgwiazdy piaskowe i 6 ślimaków.

Edytowane przez Logar4 (wyświetl historię edycji)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.