Skocz do zawartości
alghar37

OPTIWHITE czy wstawic tylko z przodu akwarium ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już pisałem przy innej okazji,że żałuję wydanych pieniędzy na OW.Mam porównanie z obu stron,szyba 12mm i trudno mi jak i innym osobą stwierdzić widoczną różnicę.To moje zdanie.

Jeszcze jedno,u mnie akurat górna krawędź,dolna i dwie boczne są obudowane więc niewidoczne.Za przezroczysty silikon dołożyłem jakieś 400-500 zł i też bez sensu.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje szkiełko ma przód i jeden bok opti, łączone bezbarwnym silikonem. Po przeprowadzce z maszynowej 240l z beznadziejnym czarnym silikonem jest dla mnie mega różnica i gdybym miała wybierać ponownie wybrałabym tak samo. Pomimo dopłat do silikonu i szkła. Także jak ktoś już wyżej napisał, to bardzo indywidualna sprawa. Być może część mężczyzn na problem z zauważaniem delikatnych zmian w odcieniach jednej barwy, co zresztą jest potwierdzone naukowo :) i ich święte prawo by wybrać sobie zielone szkło, kto im zabroni? Po od razu ironizować? Aha musisz pamiętać, że szkło OW ze względu na to, iż nie zawiera jakiś tam dodatków żelaza czy czegoś innego, który nadaje twardość guardianom czy floatom, jest łatwiejsze do zarysowania. Niestety to prawda mój maszynowy float nie miał jednej rysy, pomimo tego, że niespecjalnie o nie dbałam, w nowym mam maleńką ryskę. Na szczęście niewidoczną. Także tu jest minus szkła OW oprócz ceny :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze jednak najwiekszy efekt daje ten bezbarwny silikon..daltego wiekszosc tak zachwala opti,bo wiadomo ze nikt OW nie sklei czarnym silikonem... ale gdyby tak to zrobic i obok postawic float z czarnym silikonem nikt by roznicy nie widzial...wiec najwieksza magia jest w bezbarwnym silikonie..dlaczego tak pisze?ano mam akwa z przednia i boczna szyba z OW ale klejone czarnym silikonem(to nie byl moj wybor-takie kupilem)i roznicy zadnej nie ma(grubosc 11mm)

Edytowane przez dziuso27 (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuphy - daltonizm to mylenie koloru zielonego z czerownym lub nie rozpoznawanie zielonego co przy float troszke pasuje :-)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie mieszał "zwykłego" z OPTI.

Szczególnie nie robiłbym np jednego boku takiego a jednego boku czy spodu takiego. Od przodu będzie to mocno widoczne. Będzie widać różnice na krawędziach akwa w kolorach ta krawędź z OPTI będzie dużo jaśniejsza niż krawędź ze „zwykłego” szkła. W mojej ocenie pomieszać możesz wówczas kiedy widoczny będzie tylko przód akwa i to w jakiejś ramie skrywającej krawędzie.

Innymi słowy, jeśli widoczne jest całe akwa ja proponuję:

1. Całe z OPTI + transparentny silikon

2. Całe ze „zwykłego” szkła

a które rozwiązanie wybrać ? To zależy od ciebie.

Edytowane przez Logar4 (wyświetl historię edycji)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam OPTI z przodu i z lewej strony a reszta float - szyba 12 mm na czarnym silikonie i nie narzekam. Poprzednie miałem całe float i jednak niewielka różnica jest zauważalna - kolory lepsze, fotki nawet telefonem wychodzą ładniejsze.

Moim zdaniem opti opłaca się dawać tylko na boki przez które oglądamy / fotografujemy.


card500x80.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.thewald.orangespace.pl/optiwhite.htm

a to ze nie wszyscy widza roznice ?

To tak jak z muzyka...


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można nie zauważać wyraźnej różnicy pomiędzy opti a float, różnica jest totalna - oczywiści pod warunkiem że akwa jest estetycznie, czysto sklejone bezbarwnym silikonem i ma polerowane krawędzie.

Według mnie natomiast kompletnie nie ma sensu kupować baniaka z opti sklejonego czarnym silikonem jak również mieszanie szkła też nie ma większego sensu, w opti chodzi głównie o efekt "zawieszenia tafli w powietrzu" a uzyskuje się go przez perfekcyjne spoinowanie i polerowanie krawędzi, wtedy światło wpadające przez wszystkie krawędzie tworzy niepowtarzalny efekt.

a takie klejenie daje już totalny efekt:)

post-8280-0-76167900-1358369300_thumb.jpg


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk - nie warto kopac sie z koniem ;-)

Nie da sie nie widziec roznicy. Jedyne wytlumaczenie to fakt ze ktos im pokazal 2 z float lub float i guardian- to jakby nie widziec roznicy biale i zielone - pewnie znajdzie sie pare osob ktore powiedza ze nie widza roznicy :-)

A kto w polsce tak klei jak mozna wiedziec ??

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prz 30mm pewnie tak,zapraszam chętnych na oględziny do mnie.

Marek nie musze - mam u siebie tyl float przod opti i roznica widzialem... tak jak pisalem - jak z muzyka...

na czarny silikon bo tak bylo wczesniej sklejone wiec tak musialo zostac...


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja,jak z szantami jedni je lubią drudzy niestety nie........Może jest jeszcze opcja,że ta "normalna" szyba jest u mnie z górnej półki bo przypominam sobie,że taka miała być i dlatego u mnie nie widać specjalnie różnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę tak Was boli, że ktoś ma inne zdanie? Czy ktoś tu pisze, że zwolennicy opti to frajerzy podatni na strzyżenie z kasy, że musicie silić się na jakieś rewanżowe szpileczki? Dyskutujmy na poziomie.

Różnica między opti i floatem jest i nikt tego nie neguje. Najlepiej widać ją przy grubych taflach, na białym tle, przy małej fudze z przezroczystego silikonu. Przy zalanym baniaku, cienkim szkle czy czarnym silikonie efekt nie jest już tak widoczny i sporo osób nie zamierza do niego dopłacać, bo bardziej cieszy je np. kilka pięknych korali w tej cenie. Tak ciężko to przełknąć?

O tym jak bardzo konfiguracja zależy od gustu najlepiej świadczy fakt, że część osób kupuje opti+czarny silikon, bo tak im się najbardziej podoba. Chcecie przekonywać, że tak nie wolno, bo to faux pas? Nie silmy się na wybór jedynej słusznej partii i szanujmy zdanie innych, bo o gusta i przekonania nie ma sensu się spierać.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy - Ty zas przekonujesz, ze nie warto przeplacac bo nie widac roznicy ;) Ja np. widze :) W sumie odkupilem baniak wiec bylo po kosztach. Dyskusja polega na tym, ze jedni prezentuja swoje doswiadczenia, drudzy swoje :D Peace - po co sie unosic :D Tak bardzo boli - ze inni jednak widza roznice ? (tak to sarkazm ;P)

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku pokaż mi, w którym miejscu tak przekonuję? Piszę, że każdy powinien sens dopłacania ocenić samemu, najlepiej po obejrzeniu działających zbiorników. Proszę więc o nie wciskanie mi cudzych opinii :p


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę że jak już stawia baniak i ma zamiar długo go nie zmieniać to lepiej dołożyć te kilkanaście złoty i jeżeli to tylko jedna szyba to nich założy opti mega różnicy nie ma ale jednak jak piszą chłopaki wszystko zobaczysz jak zapalisz lampę,im lepsza tym lepsze kolorki,więc zainwestuj i sam oceń i potem się podziel swoim doświadczeniem dla potomności czy warto było.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze bardzo :p "Tak ciężko to przełknąć?" ;) ;) Ten ostatni post odnosil sie wlasnie do tego. Zgadzam sie pelni, najlepiej samemu pomacac. Juz pisalem tak jak z muzyka :) Nie kazdy dostrzeze ta roznice.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się ma faktycznie akwarium ,wykonane z szkła marki optiwhite ,to różnica w przejrzystości jest zauważalna, zwłaszcza gdy akwarium już żyje .Niezależnie czy jest to morskie bądz słodkie.

Ciekaw jestem ,ile faktycznie osób z Was, ma tak naprawdę wykonane akwarium z szkła OW . Rynek niestety jest przesycony podróbkami .

Tutaj macie przykład szkła OW ,dla tafli 120x60 cm . 201204262594.jpg

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo mrozu :( postanowiłem pojechać zobaczyć w realu jak to wygląda . Akwo & 250 l w sklepie słodkowodne ,dużo roślin i kilka małych rybek , oświetlenie chyba HQ i t5 no i robi to wrażenie :blushing: .Bardzo dużo zapewne robi oświetlenie.Tak że chyba będzie trzeba odłożyć na opti chociaż przód i boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Mam chyba ósmy zbiornik i w tym 4ty morski. Powiem wam że Opti jest fajne szkło ale bardzo miękkie i szybko się rysuje, mimo tego iż mam czyściki z górnej półki za grubą kasę. Więc, jak nie przeszkadza ci sporo drobnych rys po roku użytkowania to bierz Opti. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słodkie miałam float, długie 150 cm - przy tej długości można było "stanąć na rzęsach" a i tak woda miała "zielonkawy odcień" który dawały szyby 

morskie - OW 

wg mnie łączenie szyb ow i float powoduje, iż jest to widoczne na krawędziach szkła OW które dostają zielonkawy odcień - jak dla mnie psuje to efekt baniaka, ma być błękit na krawędziach i basta  :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.