Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

kupilem ostatnio 2 lampy led vertex illumina 300 swieca duzo lepiej niz poprzednie t5 mam tylko jeden problem nigdzie nie moge znalezc jak ustawic procentowo kolory tak zeby bylo dobrze sa trzy bialy, blue i royal blue moze ktos cos poradzi na szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertex Illumina SR300 ?

Jeśli tak, to jak nimi sterujesz ? za pomocą guziczków ? czy oprogramowania na kompie ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą lampę. Mogę podać swoje ustawienia. Mam je od przeszło 3 miesiecy i nie obserwuję negatywnych skutków:

white - 25%

blue - 40%

royal blue - 55%

dodatkowo mam red - 4%

Daje to wypadkową moc odpowiednią do głębokości i oświetlanej powierzchni w moim zbiorniku. Jeśli chcesz rozszerzyć temat, to pisz na prv.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefbos - kolega raczej nie pyta jak ustawić tylko gdzie to ustawić ? :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefbos - kolega raczej nie pyta jak ustawić tylko gdzie to ustawić ? :)

Cytuję "...jak ustawić procentowo kolory tak zeby bylo dobrze..." a nie "gdzie" lub "za pomocą czego". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki może i masz racje :p muszę kawy się już chyba napić :blushing:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję "...jak ustawić procentowo kolory tak zeby bylo dobrze..." a nie "gdzie" lub "za pomocą czego". :)

wizualnie jeden woli niebiesko drugi biało więc wszystko zalezy od ciebie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertex Illumina SR300 ?

Jeśli tak, to jak nimi sterujesz ? za pomocą guziczków ? czy oprogramowania na kompie ?

startuja sie same automatycznie po ustawieniu czasu zapalania i gaszenia + ksiezyc z wprogramowanymi fazami chodzi tylko o to zeby nie bylo za jasno jezeli dam wszystko na full

mam je niecaly tydzien chcialbym skorzystac z doswiadczen innych uzytkownikow ktorzy maja takie lampy

nie chodzi mi o to jak sie je programuje a o to jaka moc poszczegolnych barw ustawic zeby bylo w miare optymalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moge to te chciabym sie podlaczy po temat. Mam tez lampe led z bialym , royal blue i blue. Jakie pwinny byc proporce tych kolorow zebu bylo w miare ok. Teraz mam biale na 100%, royal-40% i blue 80%. Mam duzo brunatnego osadu na piachu i nie wiem czy to nie jest zwiazane z oswietlenie. Akwarium 275 litrow, lampa led cree 196Watt.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pwinny byc proporce ...

W pewnych rozsądnych granicach to rzecz gustu, jak pisał Sygen, ale z doświadczenia wynika, że na litr wody powinno wypadać ok. 0,5 - 0,6W. i to pierwsza wskazówka. Moje ustawinia znajdziesz wyżej, a autor tematu ustawił dla swojego zbiornika białe 20%, a oba niebieskie po 50%. Tyle, że te ustawienia są dla konkretnych proporcji między liczbą diód (mocą) dla każdego kanału kolorystycznego. W jednym panelu białych jest 16 a obu niebieskich po 8.

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 36szt RB i 18szt CW i teraz jeszcze podkręciłem trochę białe do 70% a niebieskie mam na 80% i myślę ze więcej białego to już za dużo bo bardziej żółto jest


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej napisano, jest to w dużym stopniu rzecz gustu. Podam skrajny przykład: mamy w firmie zbiornik pokazowy, który oświetlony jest dwoma lampami Ecotech Marine, w których świecą się WYŁĄCZNIE diody RoyalBlue. Faktem jest, że nie ma w nim SPS-ów, ale zbiornik funkcjonuje bez żadnych problemów już od wielu miesięcy, kolory wypalają oczy. Robie sobie teraz w domu nanorafkę 30L na diodach RoyalBlue, zakochałem się w tych kolorach. Będę świecił też innymi diodami, ale cały poranek i wieczór tylko RoyalBlue...

Edytowane przez AquaManiac (wyświetl historię edycji)

http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Za podpowiedzi.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.