Skocz do zawartości
ninepm

80 litrów nowej wielkiej przygody z Krakowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem sie z wszystkimi przywitac , mam na imię Michał . To przez Was to się zaczęło :-) Znalazłem dość przypadkowo to forum i ... już pewnie wiecie jak się to dalej potoczyło.

Zakupiłem gotowy zestaw Aqua Medic Blenny , czyli 80 litrow wody (64 akwarium + reszta za panelem na sprzęt).

Akwarium stoi zalane ze skała od 4 dni. Było trochę problemów w tym i zmiana szafki, ale teraz już może spokojnie dojrzewać.

Poniżej fotka z dnia 4 od zalania.

akwa_1.jpg

Dodatkowo zamontowałem pompe Tunze 6015, grzałke eheim 75 W i dolewkę Tunze osmolator Nano.

Za wcześnie pewnie na jakieś wielkie problemy ale jak narazie nie potrafię sie uporać z miliardem bąbelek w akwarium , powstają one przez odpieniacz ( po wyłaczaniu w parę chwil jest czysto) , nie pomaga zwiekszenie poziomu wody (juz 1cm od krawędzi) ani regulacja wylotem wody.

Dziś zauważyłem chyba pierwsze żywe stworzenia, wyglądaja na malutkie białe ukwiałki, szczerze mówiąc coś jak aiptasia, maja z 0.5cm narazie.

Edytowane przez ninepm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki tam jest odpieniacz ?

Aiptasie usuń już już już...


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam zbiornik od czerwca 2012. Nie miałem i nie mam problemu z bombelkami powietrza.

W razie pytań pisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ich kapelusze wystają z wapiennych spiralek i szybko się chowają to rurówki, a jak nie to prawdopodobnie róża, a tak po za tym witamy na pokładzie i powodzenia i cierpliwości.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiałki są przynajmniej 4, na samym szczycie mojej skalistej konstrukcji, cięzko chyba się narazie do nich dobrac bo to straszne maleństwa.

Na 3 dni teraz muszę wyjechać, więc mają trochę czasu, mam nadzieję że jak wrócę nie bedzię ich tysiąc sztuk.

Odpieniacz to Turboflotor Blue 500, na anglojęzycznych forach można znaleźć troche postów na temat tych bąbelek z nim związanych, ale porady typu podnoszenie poziomu wody , czy skrócenie rurki doprowadząjacej powietrze u mnie nie pomogły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna konstrukcja skalna. Będę śledzić. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jak fajnie, kolejny Blenny na forum. Powodzenia !


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne ułożenie skały :) zapowiada się dobrze. Czekać na dojrzewanie i będzie można się zastanawiać co tam za korale posadzić ;)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie masz media filtracyjne w blenny,mam taki sam baniak i uzywam wegla i antiphosu tak jak doradzili w aqua medic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem na kilka dni akwarium samo sobie z powodu wyjazdu. Po powrocie zastałem róznorakie objawy dojrzewania.

Brunatne glony pokrywaja spore części skał, kilka zielonych glonów również się gdzieniegdzie pojawia. A na dnie drobny brązowo żołty pył, może okrzemki ?

Poniżej także fotka aiptasii ? Jest ich kilka sztuk na jednej skale i maja mniej niż pół centymetra.

Odnośnie tego co mam w pojemniku na media filtracyjne to narazie węgiel aktywowany i watę , w poniedziałek powinnem dostać PhosGuard.

Akwarium działa 10 dni.

glony1.jpg

aiptasia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsypałem piasek (mix żwirku koralowego i żywego piasku). Oczywiście zrobiła sie zadyma stulecia w akwarium.

Właczylem obie pompy i odpieniacz z myślą by odfiltrowało co popadnie, ale w sumie nie mam pewności, czy pompy powinny dmuchać czy też pozwolić temu wszystkiemu opaśc. Narazie po 10h przejaśniło sie tam na tyle , że widać choc skałe ale woda dalej mleczna.

wsypania_piasku.jpg

Zastanawia mnie tez masa piasku która osiadła na skale, powinnem starać się to jakoś usuwać czy też potem życie wpuszczone do akwarium zrobi z tym porzadek ?

Edytowane przez ninepm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa piasku która osiadła na piasku,nie kapuje.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka oczywiście :-) masa piasku która osiadła na skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomachaj lapką nad skalą i piasek zleci na dół.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ułożona skała, będę śledził, zwłaszcza że akwa po sąsiedzku :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując narazie moje dokonania to oczywiście seria błędów początkujacego plus troche sukcesów pewnie przypadkowych :-)

Już myślę o większym zbiorniku ale cieszę się , że "trenuje" na mniejszym. Staram sie by te treningi nie odbywały się tylko kosztem żywych zwierząt.

Ze zmian w sprzęcie to chyba najważniejsza jest zmiana lampy na Kessil A150 W ocean blue , lampa świeci fenomenalnym światłem , daję niesamowite "bliki" we wodzie, natomiast jako że jest światłem specyficznym ( 1 żródło światła) można by mieć lepiej ułożoną skałe pod nie niż ja mam.

Teraz może rzeczy które uważam za błądy popełnione już na starcie ( może komuś się to przyda i ich nie popełni )

Na chwilę obecną mam praktycznie wszystkie ważniejsze parametry na b.dobrym lub dobrym poziomie poza NO3 które mam na poziomie między 30-60 od pierwszych już dni.

błąd 1 to "dojrzała woda" ze sklepu - akwarium zalałem wodą ze sklepu, tyle że ona już na starcie miała NO3 na wysokim poziomie. Teraz wiem że wodę powinnem załatwiac od normalnych akwarystów z mojej okolicy.

błąd 2 - szybkie zbicie fosforanów potężna dawka adsorbenta. Na początku dojrzewania ciut "przerażony" skokiem PO4 zbiłem go odpowiednikiem Rowa Phos bodajże od AquaForest, zadziałało super, Po4 = 0 uzyskane błyskawicznie. Tyle , że z tego co czytam i z moich obserwacji wynika ,że taka dysproporcja między PO4 a NO3 bardzo utrudnia zbijanie NO3.

Obecnie od 2 dnie leje No3 Po4 -x , wcześniej podniosłem Po4 na poziom wykrywalny przez testy Red Sea.

Edytowane przez ninepm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam baniaczek? :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe Ci kibicował. Właśnie po r1,5 roku Blennego przesiadłem się na 560l więc można się wkręcić :-)

Zastanów się tylko nad wymianą odpieniacza. Z czasem zobaczysz, że te AMedic slabo pienią. I nie kupuj quadricolor - bardzo dobrze czują się w tym akwarium i po mału dzielą się zarastają cały zbiornik. Mi ukwiał podzielil sie 4 razy

post-14109-0-37251600-1386065180_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.