Skocz do zawartości
lester001uk

Coś na piasku

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie jutro lecę do apteki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleście się panowie zapalili :thumbup:

coś nie tak z Waszymi baniakami? Spoko, ja też mam glony i ciekawi mnie ta metoda

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z makroglonami? Też je zabiło? Koralowce mają "normalne" kolory?

Koralowce ok, otwierają się tak jak potrzeba, bez żadnych zmian. Makroalgow nie mam więc nie mogę ci odpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam na czym teraz testować. Od dziś miałem lać AlgeaX ale w takim razie zrobię test z woda utlenioną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam na czym teraz testować. Od dziś miałem lać AlgeaX ale w takim razie zrobię test z woda utlenioną

Najlepiej wylewać wodę barzposrednio na dino przez pierwsże 2 lub 3 dni, a następne 2-3 dni tam gdzie jest duży przepływ wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już polałem ale nie będę zaciemniał. Dino u mnie już prawie pokonane. Trzeba tylko dobić wroga i mam nadzieje, że załatwi glony na tylniej szybie bo mi się nie chce skrobać.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował wyciąć cześć tego tematu i wstawić do tematu dino lub zmienić temat bo po tym temacie co jest teraz to nigdy sie w razie potrzeby nic nie znajdzie a moze byc przydatne nie jednej osobie.

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, jest to metoda zbyt inwazyjna. Jeżeli działa na glony, tym bardziej zadziała na bakterie. To co wytłucze, rozpuści sie do wody i będzie wymagało przetworzenia. Pytanie tylko czy bakterie zdążą się wystarczająco namnożyć. Poza tym, jest silnie reaktywna, więc będzie reagowała z większością substancji w akwarium.

Lampę UV też ludzie stosują na co dzień i sobie chwalą.

Jednak trzymam kciuki za zbiornik.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z testujacych i majacych test na pH, moglby ten test przeprowadzic przed, i tak z pol godziny po dodaniu wody utlenionej ?

Mysle, ze w metodzie chodzi o posrednie podniesienie pH.

Jesli metoda bedzie sprawdzona, to tytul posta warto zmienic majac wzglad na wyszukiwarke...

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ja dziś wystartuje i będę robił wszystkie testy przed i po wlaniu, też jestem ciekaw "o co kaman"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z testujacych i majacych test na pH, moglby ten test przeprowadzic przed, i tak z pol godziny po dodaniu wody utlenionej ?

Mysle, ze w metodzie chodzi o posrednie podniesienie pH.

Jesli metoda bedzie sprawdzona, to tytul posta warto zmienic majac wzglad na wyszukiwarke...

Testu na ph nie robiłem ale co się odrazu zauważa to to ze woda jest bardziej krystaliczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przy tym zachowuje się odpieniacz ?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z testujacych i majacych test na pH, moglby ten test przeprowadzic przed, i tak z pol godziny po dodaniu wody utlenionej ?

Mysle, ze w metodzie chodzi o posrednie podniesienie pH.

Jesli metoda bedzie sprawdzona, to tytul posta warto zmienic majac wzglad na wyszukiwarke...

Więc tak pierwsza aplikacja

5ml na niecałe 100l akwa

przed wlaniem pH:

Salifert: 8

JBL: 7,5

ok 30 min po

Salifert: 8

JBL: 8

Jak nie zasnę przy kompie to zrobię jeszcze test po 3h

A jak przy tym zachowuje się odpieniacz ?

Żadnej reakcji jak na razie (minęło ok 2h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podobnej reakcji nie wywola wlaczenie ozonatora? obie metody generuja wolne czasteczki tlenu... efekt powinien byc podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki maly offtop co do ozonatora.. moze smieszne pytanie ale czy to taki ozonator ktory podlacza sie do produ i wytwarza mgle? :> :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po około 4h odpieniacz zaczął mocniej pienić (piana jak po wlaniu szamponu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A parametry jak bo jutro chce to zastosować w moim akwarium bo też dino zaczeło się rozrastać :(


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale konkretnie o jakie parametry pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sypie się nic w akwarium ? Chodzi mi głównie jak będziesz dawkował to wszystko i przez ile?

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem leje 5ml na niecałe 100l

Ciężko mówić na razie czy coś się sypie, ryby i korale mają się dobrze a dino "posiwiało" miejscami

Zobaczymy co będzie jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki maly offtop co do ozonatora.. moze smieszne pytanie ale czy to taki ozonator ktory podlacza sie do produ i wytwarza mgle? :> :D

hmmmm... tak tylko sobie gdybam ale czy nie mylisz ozonatora z jonizatorem powietrza albo jakimś innym nawilżaczem :) ???


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat nam trochę uciekł od głównego wątku i rozmowy o zwalczaniu dino średnio pasują do działu Identyfikacja oraz tytułu jaki stworzył autor, założyłem w dziele plagi nowy temat "Dino vs H2O2" i tam zapraszam wszystkich chętnych do rozmowy na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dino jest teraz mnóstwo wątków zastanawiam się gdzie opisać jak wygrałem z dino w 10 dni.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.