Skocz do zawartości
lester001uk

Coś na piasku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Walka z NO3 prawie wygrana, ale teraz pojawilo sie cos na piasku. Poprosze o identyfikacje i jak z tym walczyc.

post-14682-0-02395700-1358795206_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma kolor w "realu", brązowy? Jeśli tak - dino lub okrzemki, na forum jest dużo informacji o zwalczaniu tej plagi.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma kolor w "realu", brązowy? Jeśli tak - dino lub okrzemki, na forum jest dużo informacji o zwalczaniu tej plagi.

Tak taki zgnilo zielony troche brazowy. Dzieki juz znalazlem, wyglada na to ze woda utleniona i swiatlo wylaczone na kilka dni dziala najlepiej.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, walka z dino juz wygrana, przynajmniej na jakis czas. Swiatlo bylo zgaszone przez 3 dni i butelka wody utleninej. wszyskie glony juz zniknely, a szyby od srodka sa tak czyste jak zewnetrzne. Woda tez bardzo klarowna.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że udało się wygrać walkę (a przynajmniej jedną bitwę). Choć osobiście o metodzie z wodą utlenioną nie słyszałem.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładniej swoją walkę. Jaka pojemność, ile wody, co z obsadą itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dino opanowalo mi cale Akwarium, piasek, skala poprostu wszedzie. Metoda z woda utleniona jest dosc dokladnie opisana na anglojezyc nych reef stronach,' kill dino with H2O2'

I wyglada na to ze działa prawie zawsze. U mnie dino całkowicie znikną po ok 3 dniach ale wodę utaleniona wlewalem przez 5 dni. Najlepiej jest zgasic światło na 3 dni, i wlewa się 1ml na 1 uk galon wody dziennie. Ja wlewalem 2 ml, sa tacy co leja 5ml.Zabija to wszystkie glony nie tylko dino. Całkowicie nie szkodzi koralom, ani rybkom. Aha h2o2 ma być 3 procentowe.

Są tez filmiki na YouTube jak to robić.

Tu jest trochę opisane, można tez wpisać 'fight dino with hydrogen peroxide'

http://www.thereeftank.com/forums/f219/dosing-h2o2-for-dino-182542.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam zdjecie z dzisiaj. H2O2 dzis wlalem 5 dzien. W moim pierwszym poscie jest zdjecie z przed 6 dni, a te na dole z dzisiaj.

post-14682-0-20835600-1359323448_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam zdjecie z dzisiaj. H2O2 dzis wlalem 5 dzien. W moim pierwszym poscie jest zdjecie z przed 6 dni, a te na dole z dzisiaj.

tu jest dosc dobrze opisane.

http://www.reef2reef.com/forums/reef-aquarium-discussion/52084-dinoflagellates-my-experience-h2o2-reefing-tool.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wlewales 2 ml na galon wody ktora dolewales? dobrze rozumiem ?

Edytowane przez Mash6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wyczytałem pod podanymi linkami, to woda utleniona zabija wszelkie jednokomórkowe organizmy. Czyli bakterie też.

Szkoda, bo sam miałem ochot spróbować. Ale nie uśmiecha mi się przechodzić ponownie części dojrzewania.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wlewales 2 ml na galon wody ktora dolewales? dobrze rozumiem ?

2ml h2o2 na 10 uk galon wody w akwarium. Sorry wczesniej napisalem 1 gallon, poprosze moderatora o zmiane.

Moje akwarium ma 90x90x90 to wychodzi ok 730l. czyli ok. 160gal.

Wlewalem u siebie 30ml na dzien.

Jeszcze raz sorry za pomylka wczesniej.

2ml H2O2 3% na 10 uk gallon wody w akwarium. Tyle wlewalem ja, rekomendowne jest polowa tego 1ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wyczytałem pod podanymi linkami, to woda utleniona zabija wszelkie jednokomórkowe organizmy. Czyli bakterie też.

Szkoda, bo sam miałem ochot spróbować. Ale nie uśmiecha mi się przechodzić ponownie części dojrzewania.

Tak masz racje, ale wyczytalem ze dlatego sie dodaje bezpieczna Dawke zeby nie zabic bakterii.

Tu jest o tym troche.

http://www.nano-reef.com/topic/268706-peroxide-saves-my-tank-with-pics-to-prove-it/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to działa to rewelacja. Mam nadzieje że bakterie w skale będą bezpieczne, do wody zawsze można je dolać.

Czy wybiło to Ci też glony na szybie, które trzeba skrobać?

Edytowane przez zulus (wyświetl historię edycji)

Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to działa to rewelacja. Mam nadzieje że bakterie w skale będą bezpieczne, do wody zawsze można je dolać.

Czy wybiło to Ci też glony na szybie, które trzeba skrobać?

Tak, wybilo wszystkie glony, te na szybach zrobily sie biale i praktycznie same odpadly od szyby.

Dziwi mnie tylko ze nikt, lub niewiele osob tu na forum o tym slyszlo/ stosowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo to tutaj nowosc! Dziekujemy.

Tak spokojnie liczac, to dawki sa ok. 4 ml/100 litrow dziennie i podawac przez kilka dni ? Trzeba zaciemniac czy sama H2O2 wystarczy?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ile w tym jest efektu zaciemnienia a ile działania wody utlenionej. U niektórych zaciemnienie działa a u innych nie.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo to tutaj nowosc! Dziekujemy.

Tak spokojnie liczac, to dawki sa ok. 4 ml/100 litrow dziennie i podawac przez kilka dni ? Trzeba zaciemniac czy sama H2O2 wystarczy?

Z tego co czytalem to sama woda utleniona dziala bez zaciemniania. Nastepnym razem ( mam nadzieje ze nie bedzie nastepnego razu) zrobie bez zaciemniania.

Duzo ludzi pisze ze jezeli jest naprawde duzo dino w jednym miejscu to najlepiej wlac wode szczykawka bezposrednio na dino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ile w tym jest efektu zaciemnienia a ile działania wody utlenionej. U niektórych zaciemnienie działa a u innych nie.

Trudno powiedziec, ja kiedys zaciemnilem i zadzialalo tylko na jeden lub 2 dni. Woda utlenina zabija je na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac tani dobry sposób - a co bezpieczniejsze dla wszystkich innych zwierzątek algeax czy woda utleniona? jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to naprawdę działa to jestem pod wrażeniem :clap: .Chyba nikt wcześniej na naszym forum nie stosował tej metody. Dino nie mam ale jeśli miałbym to myślę że ryzyko nie jest duże. Potrzeba by więcej danych na temat. Fajnie że zawsze coś nowego wyjdzie, akwarystyka morska nudna na pewno nie jest. Dzięki :thumbsup:, super że ten temat się pojawił.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z makroglonami? Też je zabiło? Koralowce mają "normalne" kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dino w moim baniaku zagościło aż kusi żeby spróbować..... :evil:


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efendi daj znać jak tak poszło jak się skusisz :) Z zaciemnienia trzeba potem wychodzić powoli z oświetleniem zgadza się ?


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.