Skocz do zawartości
mpc

Automatyczna dolewka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że nie mam sumpa to pole do popisu z automatyczna dolewką mam małe. O całym sprzęcie wiem mało, nie widziałem na żywo ale z tego co rozumiem na przykład ten produkt http://aquario.pl/au...automatic-.html włącza produkt który jest wpięty w momencie gdy spadnie poziom wody. Czyli w tym wypadku pompę która znajduje się w jakimś zbiorniku z wodą.

Kilka pytań:

1. Ile taka woda w zbiorniku przygotowana do dolewki może stać.

2. W przypadku gdy woda odparowuje zasolenie skacze, jak dolejemy wodę przygotowaną wcześniej z zasoleniem 1025 to woda będzie dalej przesolona... jak uniknąć tego problemu przy automatycznej dolewce?

Z góry dzięki i prosze o wyrozumiałość ;)

P.S Co myślicie o tej dolewce z linku?

Edytowane przez mpc (wyświetl historię edycji)

Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie trafi dziś.....

Hello,

Po 1 - popraw BYKA (zaznaczyłem go na czerwono) !

Po 2 - woda RO ? może stać długo - jaki masz zbiornik na dolewki ?

Po 3 - jakaś nowa teoria ? a poza tym piszesz o podmiankach ? czy dolewkach ?

PS: dolewka spoko


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Levelautomatic to bardzo dobra dolewka z dwoma czujnikami. Musisz do niej dokupić pompę.

DOLEWASZ WODĘ SŁODKĄ Z FILTRA RO+DI A NIE SOLANKĘ :)

Woda może postać 3-4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda RO może stać tygodniami, ograniczeniem jest głównie pojemność baniaka do dolewki.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za byka (staram się jak mogę ;P), no to wszystko jasne myślałem że uzupełnia się solanką.. nie mam jeszcze zbiornika na dolewkę, polecacie coś konkretnego?

Pompę mam tą Maxi-Jet 750. Wchodzi do niej wężyk 10mm, nada się?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. nie mam jeszcze zbiornika na dolewkę, polecacie coś konkretnego?...

Ja mam zwykle wiadro budowlane z pokrywa :)

Jest polprzezroczyste, ma podzialke, pokrywe, a jak woda sie konczy, to wyciagam, myje i nalewam nowej


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od miejsca jakie na to masz, może być wiadro, małe akwarium (ja mam np bańkę po wodzie 25l)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki no to chyba wszystko wiem :) Dzięki wielkie i dziękuję za wyrozumiałość!


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

P.S Co myślicie o tej dolewce z linku?

Wolałbym dolewkę z dwoma niezależnymi pływakami. Nie musisz wtedy polegać na fabrycznym ustawieniu minimum i maximum, a możesz zastosować dogodne dla Ciebie. Przyssawki to też nie najpewniejsze mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym dolewkę z dwoma niezależnymi pływakami. Nie musisz wtedy polegać na fabrycznym ustawieniu minimum i maximum, a możesz zastosować dogodne dla Ciebie. Przyssawki to też nie najpewniejsze mocowanie.

No tak tylko w momencie gdy przyssawka się odklei to z tego co widzę to porostu woda się nie będzie uzupełniać, zbiornik raczej się nie przeleje.


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zbiornik raczej się nie przeleje.

Nie wiesz jak się ustawi oderwny pływak i co z nim zrobi np. prąd wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie czy podgrzewacie zbiornik z dolewką czy temperatura pokojowa jest ok?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosując tą dolewkę z linku jaką powinniśmy zastosować pompę by mieć cały komplet, gotowy do zamontowania?


6431_6605.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jaką powinniśmy zastosować pompę ...

Dowolną akwarystyczną o odpowiadającej Ci wydajności i będącą w stanie pokonać różnicę poziomów między dolewką a zbiornikiem lub taką jak w przyczepach kempingowych, ale wtedy potrzebny jeszcze zasilacz na 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Maxi-Jet 750 jest tania i myślę że będzie ok jedyne co muszę sprawdzić to głośność.


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Ja mam u siebie w dolewce Maxi-Jet 250 i jest cicha i wystarczająca. Podnosi na wysokość ok 50 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał że nie ma sumpa więc do pływaków przydała by się jakaś osłona bo jak jakiś zwierzak ci wejdzie na pływaki to woda się będzie lać i lać


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.