Skocz do zawartości
adrianpotocki

Jak złapać Hepatusa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Zwracam sie z zapytaniem czy macie może jakieś pomysły na złapanie Hepka ?

Próbowałem juz:

- w nocy zakraść sie i spróbować wyciągnąć go zmiejsca gdzie śpi, efekt jest taki ze gdy tylko wkładam reke do zbiornika to Hepatus w nogi i juz jest w skałach.. (światło zgaszone, działa tylko dioda od tunze imitująca księżyc)

- pułapka stoi od tygodnia. Jakaś porażka: gdy tylko wkładam kostke z jedzeniem do pułapki, przypływa Pan Xanturum zabiera kostke z pułapki i wypluwa ją poza pułapką.....

- siatka, baniak mam wypchany koralami- nie musze chyba pisać ze to słaby pomysł.

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz plexi to może się udać, tak łapałem heatodona. W plexi robisz dziurki (na przepływ wody), wstawiasz powoli płytę plexi zagradzają tym drogę ucieczki, zagoń w kąt i siatka w ruch...na pewno się uda


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ja sobie dałem spokój - Cwany jak cholera, moim zdaniem to na haczyk najprędzej pójdzie :), ewentualnie zapoluj na niego w nocy z latareczką - na pewno ma swoją kryjówkę gdzie śpi.

tak czy inaczej powodzenia :)

Edytowane przez azja-83 (wyświetl historię edycji)

.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium wlewasz szklankę piwa, na koronie stawiasz paczkę fajek, jak wyjdzie na dymka, łapiesz siatką :)

A poważniej, spróbuj przegłodzić, z tym że najpierw może odłów tego żarłoka, co bierze na wynos...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwany ale da sie zlapac przeglodz ze 4dni a potem zrob sobie taką mioni wedke z malenkim haczykiem ja zlapalem na artemie ciezko zalozyc ale efekt murowany . powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwany ale da sie zlapac przeglodz ze 4dni a potem zrob sobie taką mioni wedke z malenkim haczykiem ja zlapalem na artemie ciezko zalozyc ale efekt murowany . powodzenia

chyba jakies jaja!!!


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha a to się uśmiałem ale tak na poważnie wiem jaki to problem miałem go u siebie i końcowy efekt był taki że zrobiłem przemeblowanie w szkiełku wyciągając z niego wszystko i w ruch poszła siatka


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pułapka stoi od tygodnia. Jakaś porażka: gdy tylko wkładam kostke z jedzeniem do pułapki, przypływa Pan Xanturum zabiera kostke z pułapki i wypluwa ją poza pułapką.....

Zainstaluj żarcie tak żeby nie dało się wyciągnąć tak łatwo (np. siatka).

Jeśli dynamit nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie całkiem odwrotnie,spał w pułapce.Teraz łapałem centropygę to w niej chciały siedzieć wszystkie ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wieszałem siatkę w akwarium na kilka dni. A jak ryby już się jej nie bały to wrzucałem do niej kostkę żarcia. Każdą rybę mogłem wyjąć, tylko jedna jedyna rogatnica cwaniara wiedziała, że to na nią pojuję.... :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian a może reką ? Pamiętasz jak kiedyś polowałem na imperatora?

Ani siatka czy pułapka nie pomagały, ale jak w nocy w jego grotę włożyłem chwytak i nim go wypchałem poza grotę to dał się złapać w dłoń i powolutku przełożyłem go do sumpa. Nawet nie zamachał ogonem a na siatkę była totalna panika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety czasami jest tak ze jedyne rozwiazanie to spuszczenie calej wody do 0 i poprostu pozbieranie ryby z dna ( kryjowki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiałem jak złapać "podróbkę" chrysusa i właśnie 10 minut temu sam wyskoczył z akwarium na wzmocnienie,Powodem było nagłe wyłączenie światła,zrobił się popłoch i się wystraszył.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie przecież hepatus je z ręki pierwszy wpływa do pułapki .

Wystarczy włożyć butelkę plastikową do niego wrzucić mrożonkę , sam wpłynie i po problemie.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cop909: fajny pomysł ale pod warunkiem że jest miesce na tą pleksi i jej manewrowaniem w baniaku.

azja:-83: ta ryba chyba w podczerwieni widzi, wkładam łape w nocy do zbiornika i już jej nie ma, ona śpi u mnie w histrixsie

przez te próby już korala połamalem :(

aquel: nie ma takiej opcji jak przemeblowanie..

Jarek: łapanie ręką nie wchodzi w rachube

tomcio: niezły pomysł :), jak z pułapka nie wyjdzie to poćwicze z siatką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziuso niestety tak jest ,nie każdą rybe idzie złapać, zresztą dużo osób łapie w ten sposób gdy już nie ma innego wyjścia. Bo niby jak chcesz ją złapać w baniaku wypchanymi samymi sps-ami :)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym haczykiem to naprawdę działa, ale to oczywiście ostateczność. Jeśli nie wchodzi do pułapki to pozostaje jedynie siatka. I teraz najważniejsze: nie obserwuj go, obserwuj inne ryby. To nie żart, były robione badanie, konkretnie przez prof. Ellen Thaler (tę samą co pisze do "Coral"), które wyjaśniły dlaczego do pułapki wchodzą wszystkie ryby, tylko nie ta co chcemy. Ano dlatego, że my swoim zachowaniem zdradzamy jej że chcemy, żeby tam weszła. I ona nie wejdzie, taka cwana jest.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrianie pułapka Am jest świetna, jeżeli Z.xantthurum zabiera kostkę to ją rozmroź najpierw żarcie w szklance wody i wlewaj przez wąż o średnicy 16/22. Tak złapiesz 99% ryb tylko nie spiesz się.

Możesz jeszcze zatrudnić Niedźwiedzia brunatnego one sobie radzą z łapaniem ryb bez problemu.

Edytowane przez lukaszkur (wyświetl historię edycji)

zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie jestem w trakcie łapania imperatorka mam 150kg poklejonej skały i siatka nie ma szans. podgryza mi fungie więc eksmisja ale nic nie działa od 2 dni siatka wisi a akwa a ten cwaniak ja podgryza jak nie widze. to są ku$&%^%&%^$% jakies jaja. naso, nadymke, skrzydlice złapałem w 5 minut zóltka po godzinie a tego cwaniaka sie nie d.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam opcje Snakecharner włóż pułapkę i poczekaj aż się przyzwyczai do niej i żarcie do środka

zobaczysz że sam wpłynie , ta ryba przecież za jedzenie wszędzie wpłynie ja swojego złapałem do słoika 4l (przez pół dnia przyzwyczajał sie do słoika a jak dałem jedzenie do słoika to był pierwszy w środku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie dzisiaj udalo w 5 minut:D


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pulapki wpuszczaj tylko rozmrozone jedzenie, zeby jakis cwaniak nie wyciagal kostki. Wroze sukces, choc to moze potrwac.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sposobu z reklamówkami . Zawsze udawało mi się wyciągnąć dowolną rybę.

Najwięcej czasy zajmuje zapchanie wszystkich otworów w skałach i między koralami.

Poniżej przykładowe fotki z szybkiej akcji u Snocha:

http://nano-reef.pl/topic/35814-1125l-bo-male-jest-piekne-540l-zaplecze/page__st__680


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziekuje za porady, leszcz jestem - poddałem sie.

Prawie trzy tygodnie trzymałem pułapke w wodzie, jedynie nie wypróbowalem sposobu Łukasza :(

Może nastepnym razem go dorwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.