Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym sie zapytac doswiadczonych akwarystow jaki filtr powinno sie zastosowac w moim akwarium ok. 260 l bez sumpa mam taki jeden na oku ale nie wiem czy sie sprawdzi link ponizej

https://www.ricardo..../v/an698051644/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to filtr naprawdę wysokiej klasy tyle że do akwarium słodkowodnego. Polecam dział dla nowicjuszy :baby:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kubełków nie używamy w akwarium morskim, również polecam dział dla nowicjuszy :p


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przegladnieciu dzialu dla nowicjuszy do niczego konkretnego nie doszedlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przegladnieciu dzialu dla nowicjuszy do niczego konkretnego nie doszedlem

Powinieneś może poczytać a nie tylko przeglądnąć


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz prowadzić zbiornik bez sumpa, to zobacz na Tunze reefpack 250 i 500 - umieszczasz wewnątrz akwarium. Możesz też kupić wewnętrzny lub "wiszący" zewnętrzny odpieniacz.

Ten filtr z linku podany przez Ciebie, ta seria jest dedykowana pod morskie. Sama w słodkowodnym mam Eheima kubełek i bardzo sobie chwalę. Nie wiem, jak się sprawdzi w morskim. Kiedyś też szukałam na necie akwarium prowadzone na takim kubełku, i tylko jeden baniak na YT widziałam.

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam wszelkie kubełki, wspomniane filtry Tunze nie są wiele droższe, a o niebo lepsze.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam wszelkie kubełki, wspomniane filtry Tunze nie są wiele droższe, a o niebo lepsze.

Napisz koledze dlaczego tak stanowczo odradzasz? Nie wystarczy powiedzieć nie, lepiej zrozumie jak się wytłumaczy dlaczego nie, tylko nie pisz, że stosuje się odpieniacze, sumpy, refugia i inne.

Do autora postu:

skuteczny system filtracji i utrzymania parametrów wody jest bardziej złożony od filtra kubełkowego, co wcale nie znaczy, że właśnie taki filtr nie może być użyty w akwarystyce morskiej - kwestia odpowiedniego zagospodarowania/dostosowania. Wszystko zależy od obsady zbiornika. Lepszy dostosowany kubełek niż nic!

Natomiast faktycznie, jeżeli go nie masz to nie kupuj. Pieniążki zainwestuj w inny sprzęt do morskiego.

W to miejsce zainwestuj w odpieniacz, wewnętrzny bądź wiszący na szybie jeśli nie masz sumpa. System filtracji oparty na samym tylko odpieniaczu właściwie dobranym do litrażu przy niezbyt wymagającej obsadzie zda egzamin.

Pozdro

Edytowane przez czeech (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to podstawy, ale niech będzie jeszcze raz:

Dlaczego udaje nam się utrzymać przy życiu tak wrażliwy ekosystem jak rafę koralową? Ano dlatego, że wszelkie procesy jakie w nim zachodzą, czy będą to procesy chemiczne, biologiczne, fizyczne - staramy się kontrolować. Kontrolujemy ilość i jakość światła, temperaturę, cyrkulację. Kontrolujemy także pH, KH, jony wapniowe, magnezowe itd... Mierząc azotany i fosforany, wiemy jak wyglądają procesy biologiczne w naszym akwarium, a także potrafimy na nie w dużym stopniu wpływać. Obserwując uważnie zmiany populacji poszczególnych gatunków, obserwujemy procesy na poziomie interakcji gatunkowych i też możemy na nie wpływać. Krótko mówiąc: tak naprawdę jesteśmy w stanie obserwować i kontrolować w akwarium praktycznie wszystko, z tego wniosek, że jesteśmy w stanie przez długi czas utrzymać przy życiu i kontrolować ekosystem rafy koralowej. I rzeczywiście, potrafimy to, a dowody znajdziesz choćby na tym forum.

Kubełka nie jesteś w stanie kontrolować. Nie wiesz, jakie procesy tam zachodzą, co tam się odkłada i jakich ilościach. Najprawdopodobniej zachodzi tam dezaminacja i nitryfikacja, a tego nie chcemy, bo po co nam dodatkowe azotany w systemie? Oczywiście, są tacy co tego próbują, ale jak już zapewne zdążyłeś się zorientować, są w przytłaczającej mniejszości. Skoro prawie wszyscy NIE używają kubełka, to przecie nie bez powodu tak jest. Były próby, okazało się że istnieją lepsze metody, dlatego kubełek odszedł w zapomnienie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie (swiadomi wystawie sie na lincz ale co tam:P)

co do filtrow kubelkowych to oczywiscie wiekszosc mowi nie. Ja osobiscie mysle ze to kwestia swiadomego stosowania kubelka. Bedac kawalerem mialem 560l ktore jechaly na kubelku. Oczywiscie w teorii bo ci ktorzy to stosuja to wiedza ze baniaczek jedzie na skale ktorej jest znacznie wiecej niz w przecietnych zbiornikach czyli upchac trzeba ile sie da. Obecnie mam 120l i jedzie na fluvalu 404. Mam juz ten baniaczek 8 lat. Jak we wszystkich sa wzloty i upadki. Mysle ze jesli sie podejdzie do tematu z jakas wiedza i swiadomoscia ograniczen jakie bedzie tworzyc uzywanie kubelka a nie sumpa czyli nie bedziemy miec zwierzat bardzo wrazliwych to mozna stworzyc calkiem ciekawy biotop. Oczywiscie nie tak piekny jak biotopy osob ktore zaraz powiedza ze G... wiem:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce chłopak kubełek ,to czemu mu odradzać??jednak korzystających z tego typu filtracji w morszcyźnie jest naprawdę niewielu, i niewielu posiada wiedzę praktyczną na temat odpowiedniego wykorzystania kubełka w akwarium morskim.

Możemy się wiec pokusić o stwierdzenie: jeśli zaczną się problemy ,to naprawdę niewielu się znajdzie kolegów na forum , którzy bedą w stanie takiemu koledze pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nauka na bledach kosztuje bez nich tez hobby kosztuje

kubelek mial byc zamiast filtra juwel bioflow i ktory jest w akwarium i zajmuje troche miejsca jednoczesnie psuje wyglad grzalka tez by odeszla bo kubelek z grzalka jest

cena kubelka ktory chcialem kupic nie nalezy do niskich wiec od razu dalem sie przekonac ze nie nadaje sie do morskiego akwarium wole troche dolozyc i kupic dobry i cichy odpieniacz bo moj tunze 9006 wydaje sie byc dosc glosny ale jaki jest cichy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze

Jeżeli zaczynasz z morskim to zastosuj sprawdzone rozwiązania - czyli skała + odpieniacz.

Kubełek niewłaściwie użytkowany przez osobę nie będącą w pełni świadomą niebezpieczeństw z min związanych = kłopoty

To jest zamknięty układ - możesz go użyć np. z jakimś medium ale musisz zastosować jakieś zabezpieczenie, które przy zaniku prądu nie włącz filtra wraz z pojawieniem się prądu w sieci. Nie wiem jak to napisać prościej, ale dłuższy brak pracy takiego filtra + morskie środowisko (słodkowodne też ale w mniej szkodliwym wydaniu) = wielkie kłopoty po jego uruchomieniu i dla bezpieczeństwa po każdym zaniku prądu należało by taki filtr opróżniać i zasypywać od nowa przed uruchomieniem (a czy 5 min czy 30 min przestoju to kłopoty czy może aż godzina to wolałbym już nie sprawdzać:)

nauka na bledach kosztuje bez nich tez hobby kosztuje

kubelek mial byc zamiast filtra juwel bioflow i ktory jest w akwarium i zajmuje troche miejsca jednoczesnie psuje wyglad grzalka tez by odeszla bo kubelek z grzalka jest

cena kubelka ktory chcialem kupic nie nalezy do niskich wiec od razu dalem sie przekonac ze nie nadaje sie do morskiego akwarium wole troche dolozyc i kupic dobry i cichy odpieniacz bo moj tunze 9006 wydaje sie byc dosc glosny ale jaki jest cichy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam kubelek. Do tego sporo skalki.akwa 260l. W baniaku to co u wielu procz sps. Wszystko chodzi I oby chodzilo dalej...

Nie bede sie spieral, bo wiekszosc ma zawsze racje, ale jak w baniaku z sumpem cos sie stanie, to wszyscy szukaja przyczyny. Jak cos padnie w akwa z kubelkiem, to wszyscy powiedza, ze wina kubelka.

Jest to pierwsze akwa I pewnie nastepne bedzie z sumpem ze wzgledu na wygode, ale mysle ze taki rozmiar szkla z odpowiednim kublem i obsada da rade. Tyle ode mnie. Pzdr


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.