Skocz do zawartości
Marcin14

Światła drogowe 30% jako światła dzienne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś napisałem wątek o dziennych to zostałem zbesztany i w sumie olałem temat,ale trzeba wiedzieć,że nie o same paliwo chodzi.Moja jazda to 99,9% w dzień a więc mógłbym używać świateł do jazdy dziennej.Oszczędność paliwa to jedno,ale pozostaje jeszcze oszczędność alternatora,żarówek,przetwornicy i pewnie coś by się jeszcze znalazło.Po moim temacie akurat padła mi przetwornica i ksenon.Nowa para żarówek to 600zł a przetwornica też kosztowała swoje.Jeśli jeździłbym na światłach dziennych to może te 1000zł zapłacił by następny właściciel auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

inmar zgadzam sie z Toba w zupelnosci. DRL sa imo bardzo dobrym rozwiazaniem zwlaszcza jak ktos ma xenony.

Najwiecej do powiedzenia prawdopodobnie maja osoby ktore mialy stycznosc z diodami i artami w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar zgadzam sie z Toba w zupelnosci. DRL sa imo bardzo dobrym rozwiazaniem zwlaszcza jak ktos ma xenony.

Najwiecej do powiedzenia prawdopodobnie maja osoby ktore mialy stycznosc z diodami i artami w necie.

Mam swiatła dzienne w aucie i uważam je za bardzo fajną rzecz, ale jeśli sa zrobione z głowa lub fabryczne a nie jakieś wynalazki lub redukcja swiateł drogowych. Tylko takie przykłady do ich stosowania jak przeczytałem wyżej mnie po peostu rozbawiają. Mam również ukończone kilka papierów z mechaniki samochodowej, więc nie widziałem tego tylko w necie... Jedyny sensowny przykład podał Inmar, ale nawet to nie usprawiedliwia ludzi od robienia wiochy a co gorsze, powodowania zagrożenia na drodze.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Ani Twoja litania świstków ani moja pisanina nie zmienia fakty że prędzej dostanę mandat za to że zapomniałbym włączyć światła niż za to że mam zrobione DRLe z świateł drogowych włączające się z automatu.

Pozdrawiam i szerokości życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCRob kolego zamontuj sprawdz a potem sie wypowiadaj i uśmiechaj sie dalej, ale takie są fakty w moim przypadku.


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jest glupio jak migam z daleka kierowcy ze nie ma swiatel, a z 10 widze, że świecą mu 2 paski pseudoledów. Chyba temu kierowcy powinno być głupio, ze oszczędza na bezpieczeństwie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft tylko wez tez pod uwage ze w wielu samochodach gniazda zarowek masz plastikowe ktore sie wypalaja. Poprostu producent nie przewidzial swiecenia w dzien a to juz jest koszt wymiany calych reflektorow. Oczywiscie pomijam fakt jakis badziewiastych paskow led.


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luft tylko wez tez pod uwage ze w wielu samochodach gniazda zarowek masz plastikowe ktore sie wypalaja. Poprostu producent nie przewidzial swiecenia w dzien a to juz jest koszt wymiany calych reflektorow. Oczywiscie pomijam fakt jakis badziewiastych paskow led.

Jak ktoś chce to zawsze znajdzie wadę i dziurę w całym. Dla mnie jazda na światłach to dobry pomysł i powinni to i w UK wprowadzić. Na rynku jest taka masa dostępnych świateł dziennych, ze jak ktoś zechce to naprawdę dobierze cos fajnego i sensownego.

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft tylko wez tez pod uwage ze w wielu samochodach gniazda zarowek masz plastikowe ktore sie wypalaja. Poprostu producent nie przewidzial swiecenia w dzien a to juz jest koszt wymiany calych reflektorow. Oczywiscie pomijam fakt jakis badziewiastych paskow led.

ja słyszałem, że jak dużo się jeździ samochodem to łożyska się zużywają :p

o okładzinach hamulcowych nawet nie wspominam :D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat daje mi jedynie do myslenia, ze w przypadku stluczki w Polsce, pierwsza rzecza jaka sprawdze beda swiatla drogowe przeciwnika. Takiej wiochy nie przepuszcze nikomu, takze spokojnie z "zastepstwami". Kazdy prokurator sie ucieszy z prostej sprawy, ja tez.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten temat daje mi jedynie do myslenia, ze w przypadku stluczki w Polsce, pierwsza rzecza jaka sprawdze beda swiatla drogowe przeciwnika. Takiej wiochy nie przepuszcze nikomu, takze spokojnie z "zastepstwami". Kazdy prokurator sie ucieszy z prostej sprawy, ja tez.

Pozdrawiam

Stani, taka mała podpowiedź. W razie gdybys juz w gościa trafiał to celuj w swiatla aby sie potlukly :) wtedy nie wykręci sie na jakich jechał. W uderzonym świetle zawsze przepala sie stluczona żarówka, po tym rzeczoznawcy rozwiązują problemy czy ktoś miał włączony kierunek, swiatla itp. Wtedy masz sprawę wygrana :)

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dziś sprawiłem rejestrator jazdy,fajny sprzęcik i w nocy nagrywa bo wariatów drogowych jest sporo.Wymieniłem punkty z paliwa z BP właśnie na tą kamerkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie dziś sprawiłem rejestrator jazdy,fajny sprzęcik i w nocy nagrywa bo wariatów drogowych jest sporo.Wymieniłem punkty z paliwa z BP właśnie na tą kamerkę.

Mnie tez od dawna ciekawi cos takiego. Powiedz mi, ile czasu potrzeba na włączenie tego przy wejściu do auta? Jest opcja aby samo sie włączyło przy przekreceniu kluczyka? Jaka ma pamięć i jak długo moze nagrywać jednorazowo?

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale Panowie jak macie problem z dostrzeżeniem samochodu jadącego z przeciwka to chyba lepiej udać się do specjalisty :baby:


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez od dawna ciekawi cos takiego. Powiedz mi, ile czasu potrzeba na włączenie tego przy wejściu do auta? Jest opcja aby samo sie włączyło przy przekreceniu kluczyka? Jaka ma pamięć i jak długo moze nagrywać jednorazowo?

Rob.

Ma funkcję detekcji ruchu,czyli chyba nawet nagra jak ktoś przejdzie obok auta,szkoda,że teraz to mam bo niedawno ktoś mi wgniótł dwoje drzwi.Ma baterię jakie są w komórkach,na 8Gb pamięć można nagrać 120 minut i można zapętlić nagrywanie.

Taki http://www.euro.com.pl/rejestratory-jazdy/omega-om205.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma funkcję detekcji ruchu,czyli chyba nawet nagra jak ktoś przejdzie obok auta,szkoda,że teraz to mam bo niedawno ktoś mi wgniótł dwoje drzwi.Ma baterię jakie są w komórkach,na 8Gb pamięć można nagrać 120 minut i można zapętlić nagrywanie.

Taki http://www.euro.com.pl/rejestratory-jazdy/omega-om205.bhtml

Ciekawe ile wytrzyma bateria jak auto jest wyłączone. Szukam całkowicie bezdotykowego urządzenia. Abym nie musiał włączać/wyłączać. Mozna rozszerzyć pamiec? Lub nagrywać w mniejszej rozdzielczości aby wiecej weszło? Trochę kiepsko, ze tylko 120 minut. Bardzo czesto jeżdżę dłużej i w tym momencie jest to dla mnie bezuzyteczne. :( przydało by sie minimum 10 godzin nagrywania.

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCRob: chcesz robić film drogi? Ja myślałem że to jest potrzebne w przypadku kolizji czy jakiegoś takiego wydarzenia gdzie potrzebujesz udowodnić jak było. Kolizj/wypadek i to jak do niej doszło i jej następstwa to góra 1-3 minuty...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie można podłączyć na stałe a co do pamięci to jaką kartę włożysz taką będziesz miał.Jakość nagrywania też jest ustawianie,ma to też Polskie menu,robi fotki,ma dyktafon,ruchomy ekranik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CNCRob: chcesz robić film drogi? Ja myślałem że to jest potrzebne w przypadku kolizji czy jakiegoś takiego wydarzenia gdzie potrzebujesz udowodnić jak było. Kolizj/wypadek i to jak do niej doszło i jej następstwa to góra 1-3 minuty...

Zdarza sie sie robić 6 lub wiecej godzin bardzo fajnymi walijskimi kretymi drogami. Taki film fajnie złożony moze byc i tez niezła pamiątka. Wiec w czym problem? I kto powiedział, ze to tylko do wypadku służy?

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

O jakich oszczędnościach piszecie.

Najważniejsze jest życie i bezpieczeństwo.

Jeśli Cię widzą to jesteś bezpieczniejszy, jeśli Ty widzisz to jesteś bezpieczniejszy.

Proste jak obręcz.

Pieniądze z pozornych oszczędności to gu^^o w porównaniu do życia.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob: nie mówiłem ze służy tylko do tego, jak chcesz robić film drogi to OK, ja nie mam żadnego problemu:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,na 8Gb pamięć można nagrać 120 minut i można zapętlić nagrywanie.

Taki http://www.euro.com....ega-om205.bhtml

jeżeli te użądzenie faktycznie zapisuje w HD 720p to nigdy ci nie wyjdzie 2 h na 8 Gb karcie., taki zapis uzystasz w niższej rozdzielczości :) co za tym idzie, że z takiego zapisu nr rejestracyjnych raczej nie odczytasz.

HD 720p potrzebuje mniej więcej 100 mb na zapisanie 1 min Czyli jak by nie patrzył 10min = 1Gb


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat przyszedł na inne tory :ninja:

Ale w kwestii świateł - napisze krótko, każda zmiana w specyfikacje/homologacje pojazdu a w tym przypadku lamp lub oświetlenia jest zabroniona i niedozwolona

Nie będę się opisywał dlaczego, gdyż jak przypuszczam większość z Nas ma prawo jazdy i wie co się dzieje jak samochód świeci jak choinka na święta :baby: A przepisy obowiązują wszystkich !!! Diagności oraz policjanci ruchu drogowego powinni eliminować takowe samochody z ruchu Jak to jest w rzeczywistości każdy widzi !! Trzeba się jeszcze na tym znać i dużo czytać na różnych forach aby być na topie w nowinkach technicznych Pozdrawiam :police: Bo to temat rzeka !!! :respect:


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafi w sumie nic nowego nie dodales :) a z tymi choinkami to pogadaj z kierowcami ciężarówek :)

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.