Skocz do zawartości
Sebastiuan

Gigantyczny przemyt koralowców na granicy w Dorohusku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Kiedyś miałem wypadek. Dzień później był drugi wypadek na tej samej ulicy. Dziennikarzyny połączyły te dwa wypadki w jeden. Napisali same bzdury - bajeczki wyssane z palca i to w jednej z bardziej popularnych gazet pana A.M. ... Dziennikarstwo to totalne dno. Nie czytam gazet bo każda z nich wypisuje same głupoty. Wszystkie gazety, TV i radio to jedna wielka tuba propagandowa.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego juz nie pracuje jako dziennikarz hehe

Wnikliwie jednak czytam i artykuł i to co tu piszecie

Dziwię sie ze jeszcze nie potraficie filtrowac sedna od papki

Jednak w kazdej bajce jest ziarnko prawdy i nie ma co sie napinac bo to zakłuca interpretacje

Jakby stiopa mial fakture czy ma na ten gruz to jest czysty

Kazdemu mowie zeby nic z Egiptu czy bali nic nie wozic a wożą

Zero wyobraźni

To ze prawo moze byc bzdurne nie znaczy ze mozna je lamac

Uzupełnie wypowiedź ws faktury

Jesli mialby europejska fv to on jest czysty

Na dobranoc napisze... a moze starczy

Czytajcie przepisy prawne

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam, i nasuwa mi się pewien temat. Temat o dostawie do Reef Shopu. Tam dziennikarze zrobili to samo. Piszą bzdury, tak jak mówicie na zamówienie, bądź też dla tego ,żeby wzbudzić sensacje. Niestety szkoda ,że ktoś przez to cierpi :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźmy pod uwagę że takie mamy dziwne prawo w Polsce, jest dziurawe jak ser szwajcarski i wystarczy coś inaczej nazwać i jest legalne. Z punktu widzenia celnika najważniejsze jest to co w papierach i jeśli z nich wynikło że towar jest w polsce nielegalnie to oni to wyłapali jeśli by tego nie zrobili to nie dopełnili by obowiązków i sami mogliby mieć kłopoty. Niefortunnie jakiś dziennikarz to zauważył i ot cała afera. W Balicach złapali niebezpiecznego przemytnika kradnącego zabytki z Oświęcimia a tak naprawdę chłopina podniósł 10cm kawałek drutu kolczastego bo leżał pod noagmi jak zwiedzał i wziął na pamiątkę... Nikogo nie bronie ale takie mamy zakręcone prawo w Polsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem o co całe HALO, nie mieli stosownych dokumentów do przewożenia tego typu towaru to im zatrzymali i dobrze!! co w tym dziwnego? przemyt to przemyt... robimy zgodnie z prawem tak jak inne firmy importujące tego typu towar i jest git!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu ktos pisze logicznie. Brawo Rafał

Co do druta z Auschwitz to taki sam idiota z tego Wlocha zatrzymanego jak turysty wiozacego szkielety koralowe bez pozwolenia

Bo nieznajomosc prawa szkodzi

Te wszystkie ostre slowa pisze nie by obrazic ale ustrzec przed problemami


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli chodzi o przemyt to sprawa jest jasna.

W zasadzie jeśli by zastosować prawo to większość osób z tego forum by wylądowała w więzieniu za posiadanie skały i zwierząt bez papieru cites. Wszystko zależy oczywiście od interpretacji [choć to bzdura bo prawo nie powinno zalezeć od sposobu interpretacji]. Warto też wspomnieć o tym, że polskie prawo nie jest zgodne z konwencją cites.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luft

Sprawa importu/sprzedaży na terenie UE:

Cites musi mieć TYLKO importer(jeśli sprowadza zwierzęta objęte konwencją).

Klient detaliczny NIE MUSI mieć dokumentu Cites - ponieważ jeśli zakupił zwierzę na terenie powiedzmy UE to ustawa zakłada że WJECHAŁO ono na teren UE na podstawie citesów improtera. Sklep kupujący do dalszej odsprzedaży RÓWNIEŻ nie musi mieć dokumentu Cites - wystarczy że w hurtowni napiszą na fakturze numer zezwolenia importowego.

Więc jeśli ten towar wjechał na teren UE BEZ WYMAGANYCH DOKUMENTÓW CITES - to d... dali celnicy(nie wiem gdzie - Francja, Polska, Niemcy - nieistotne). NIE POWINIEN wjechać bez papierów.

Jeśli zaś wjechał z papierami - to ten spedytor powinien na podstawie tego zezwolenia wyrobić dokument na re-eksport poza UE - więc oczywiście, jego wina jest również.

Pytanie - czy ta "skała koralowa 'ledwie żywa' " wjechała na teren UE z odpowiednimi zezwoleniami - czy też nie.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poruszam sie w tych sprawach.

Rozwine swoja zwiezla mysl

Jesli zakupil Stiopa gruz jako sucha skala od firmy z ue to problem przechodzi na importera.

Jesli nie to Stiopa ma problem.

Co do tego co jest w garstce tego gruzu na fotach to znaleźć mozna tam szkielety.

Expert z lupa badal szkielet koralowy. Moze nadbudowany na skale. Ale byly tez gole szkielety ktorych to absolutnie nie mozna do ue zwozic.

Sprawa rozdmuchana ale pokazuje nam po jak cienkiej linii stapamy w swielte unijnego prawa z ktorym trzeba byc na bieżąco

I mieć oczy niemalze w tylku by samemu nie stac sie przestepca


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sprowadzenie nawet suchej skaly pochodzenia rafowego potrzebne jest zezwolenie cities. Z artykulu wynika ze nie posiadal zadnej wymaganej dokumentacji, gdzie kupione itd. To bylo powodem zatrzymania. Kto jest w du....ie nie wiadomo. Tak jak pisze luft, znajomosc prawa jest potrzebna bo moga byc klopoty. Sa rejony gdzie jest calkowity ban na wywoz martwej skaly rafowej bez wzgledu na gatunek i jesli ona lezy na plazy to ma ona tam pozostac. Ten celnik z lupa czegos szuka wiec robi swoja robote i nie widze w tym nic zlego. Jest mowa o obietych ochrona koralowcach, ktorych nie wolno sprowadzac i taka ochrona obejmuje rowniez pozostawione po nich martwe szkielety. Mozliwe ze ten artykol napisano zbyt wczesnie i wielka afera sie zrobila ale fakt jest taki ze takie zatrzymania sa w zasadzie codziennie. Ci celnicy wg mnie wiedza co robia, jesli sa niepewni to ktos na pewno tam przyjedzie z "branzy" i wyjasni.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celnik z lupą to pozuje do zdjęcia - a nie czegoś szuka..

Poza tym przeczytaj proszę z uwagą zrozumieniem co napisałem. Streszczę ponownie.

Sucha skała powinna mieć CITES. Pod gatunek Scleractinian podciągane jest i może być wszystko - martwe szkielety koralowców, zwapniałe bryły skalne zawierające muszle itd itd.

Jesli towar został sprowadzony jako gatunek objęty konwencją - to eksportując go powinno się wyrobić Cite uprawniający do re-eksportu.

Jeśli zaś towar został przez służby celne wpuszczony na teren UE jako towar NIE WYMAGAJĄCY zezwoleń Cites(przecież jest kontrola celna w trakcie importu, prawda?), służby celne nie oprotestowały dostawy/nie zatrzymały - to kupujący to w "hurtowni" Klient(jak ten Sasza) ma prawo sądzić że "kamienie"nie wymagają zezwoleń(chyba że doskonale zdaje sobie sprawę co kupuje - to zupełnie inny przypadek)

Coz tego wynika? A mianowicie to - że jeśli towar został zatrzymany w trakcie próby wywozu bez zezwoleń - to należy zapytać:

a) gdzie były służby celne UE jak towar był wwożony na teren EU(pierwszy przypadek - bez zezwoleń)?

b ) jeśli były odpowiednie zezwolenia importowe - dlaczego na ich podstawie nie zostały wyrobione zezwolenia na wywóz(re-eksport - nie powinno z tym być ŻADNEGO problemu).

Jak dla mnie - sprawa wygląda tak, że towar został wpuszczony na teren UE bez świadectw Cites(ktoś dał d... w trakcie kontroli w kraju importu do UE) - a sprawa wyszła przy próbie wywozu - brak zaświadczeń, przemyt itd. Sprawę bardzo prosto można wyjaśnić - wystarczy że "przemytnik" wskaże gdzie zakupił towar(a zrobi to na pewno) - i będzie dalej wiadomo - czy importer sprowadził to jako glony na podłożu(suchym) czy jako substrat naturalny objęty regulacjami w zakresie obrotu zwierzętami znajdującymi się w załączniku II Konwencji,. Wtedy też będzie łatwo moża dojść do tego - co i jak zostało sprowadzone- pod jaką nazwą - i kto tego "nie wyłapał".

Proste jak świński ogon.

Inną sprawą jest forma i jakość napisanego artykułu - oraz kwiatki typu przemyt z Chin do Ukrainy przez Polskę powodują uśmiech na twarzy... Jeszcze się okaże, że te całe 20 ton innych towarów to była "przykrywka" dla tego ogromnego przemytu koralowców...


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Powodzenia panowie detektywi

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co dedukować. Czy Kowalskiemu skradziono rower - czy Kowalski ukradł rower - nie istotne.

Kowalski jest zamieszany w kradzież roweru :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie a propos przemytu:P

Ile można legalnie przywieźć alkoholu z Ukrainy na osobę - chodzi o wino(niemusujące),piwo i alkohol +40%(wódka i koniak).

Szukałem w internecie ale znajduje mi dane dotyczące Euro2012.

Edytowane przez snajpa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze nie było zadnej zmiany w tym roku ;)

A jeśli była - to najwyżej przeczytamy o Tobie w gazecie :p


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.