Skocz do zawartości
twistman

Która babkę polecacie? Cinctus czy Jasha?

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek, obie były ok. 2-3 tygodni.

No to nie wiem, moja zjada glony i żuje piasek,cały czas aktywna, zero strachu przed garbikiem i błaznami, przez miesiąc urosła o 20% czyli około7-8 mm, czasem dziabnie mrożonkę ale bez entuzjazmu, może to odmiana kanaryjska? :thumbup::baby:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich....

Wczoraj pistoletowa odstrzeliłą moją ukochaną Valenciennea sexguttata. Chciałabym kupić kolejną babkę kopiącą + symbiotyczną (nie 2 w 1), może uspokoi krewetę, ale nie mam pojęcia co wybrać.... Mam sentyment do sexguttata ale chciałabym spróbować czegos nowego... Macie może jakieś sugestie?


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz pistoletową? Widziałaś, jak atakowała babkę? Bo to bardzo dziwne zachowanie.

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż pistoletowej całej nie widziałam jedynie czułki i raz mi mignęła, za to słyszę ją wyraźnie każdego wieczoru. Sytuacja wyglądała tak:

Babka wpłynęła za skałę, usłyszałam strzał i z za skały wyłoniła się delikatna smóżka krwi po chwili zobaczyłam dziwnie się telepiącą rybę. Kilka sekund później już się nie ruszała. Krwawiła przy głowie.

Tak więc samego ataku nie widziałam ale kreweta jest jedynym podejrzanym gdyż ostatniego mąciwody pozbyłam się 4 miesiące temu a reszta obsady nie byłaby w stanie w taki sposób i w tak krótkim czasie (jeśli wogóle) skrzywdzić białaska...

A jeśli uważasz, że zachowanie pistoletowej jest dziwne to musiałbyś zobaczyć co wyprawia walnięta trójka drombo (krewety lysmata amboinensis). Myślę, że babka znalazła się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie (prawdopodobnie wypadek)

Na krewetkę polowałam przez pół roku i wreszcie się poddałam...


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli krewetki nigdy nie widziałaś? To bardzo ważne, bo zamiast pistoletowej możesz mieć modlichę (wydaje podobne dźwięki, ale wiele gatunków jest agresywnych i atakuje ryby lub skorupiaki). Krewetki pistoletowe raczej nie polują na ryby, przynajmniej te symbiotyczne-bo możesz mieć również gatunek, który żyje samotnie. Wtedy dokupienie babki do pary nic nie da. Warto spróbować złapać tą krewetkę na pułapkę lub wyciągnąć ze skałą, a przynajmniej postarać się zidentyfikować (wieczorkiem z czerwony światłem, zostawić kamerkę i wrzucić żarcia lub coś w podobie).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż z żarciem i pułapkami próbowałam ale trójka drombo wiecznie nienażarta... Przy baniaku spędziłam raz 5 godzin z latarką i nic... Kilka razy jak strzelało wyjęłam skałę z której dochodził dźwięk i nic nie znalazłam resztę skały też sprawdziłam (mam masę wężowidełek). Krewetę słychać ale nie widać... Szczerze mówiąc jakiś czas temu myślałam że to może być modliszkowa ale chyba nie można mieć aż takiego pecha i z jednym małym kawałkiem skały przywlec eunice i modliszkę naraz.... czy można?!


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mnie też trafiły się oba zwierzaki, ale modlicha w nieszkodliwej wersji. Jeżeli w skałce są jamy, korytarze itp., to po jej wyciągnięciu można spróbować wykurzyć mieszkańca wodą RO ze strzykawki, inaczej marne szanse na ujawnienie. Ciekawy jestem co za diabelstwo siedzi w Twoim baniaku :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prawie każdy kawałek skały jaki posiadam wygląda jak ser szwajcarski. 20 cm eunice sp.schowała się w skalce wielkości mango... Ale jest już historią... Chyba pojadę sobie dokupić skały przy odrobinie mojego pecha przywiozę w niej koronę cierniową lub jakąś ośmiornicę lub tego ślimaka papierosowego....

Chyba zostaje mi mieć nadzieję, że szczęście się do mnie uśmiechnie i złapię to coś.

Ale w dalszym ciągu potrzebuję babki kopiącej...

Edytowane przez tist (wyświetl historię edycji)

8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulearis mialem w 80 litrach i super kopala

3 cm piach

W 360 l warstwe mam 1 cm i wszystko na kupe zbiera hehe


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da radę w 450l z 5cm piachu?


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade ukopac z tego 20 cm kopiec ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiec i tak długo się nie utrzyma bo mój convict nie lubi jak mu się aranżację zmienia <_< A jak ogólnie zachowuje się w zbiorniku? Są jakieś problemy np skoki nadywanowe?


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cintus to leń, nic nie kopie!!! polecam V.pouellaris :) ta to tak kopie że szkoda gadać :) 30kg, piasku mam i jest biały jak śnieg :)

Ja również polecam tą ciężko pracującą rybkę ;). U mnie nie ma dnia żeby się coś nie zmieniło ;). Ale nie robi zamieszania i nie wynosi piasku na skałki. Czasami jej się zdarzy że trochę napyli, ale tylko w miejscu gdzie ma wyjście z norki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to jedna z największych babek bardzo terytorialnych ale zastanawia mnie czy można je trzymać w parach i czy ich zachowanie względem siebie nie będzie destruktywne... No i jeśli okarze się, że jednak mam symbiotyczną pistoletową to kupiłabym wachmana do niej. Jak wtedy zachował by się pouellaris?


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić parę, możesz dodać symbiotyczną - nie ma z tym problemu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc załatwione :smiling: Jadę do sklepu złożyć zamówienie... Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc :thumbup:

Edytowane przez tist (wyświetl historię edycji)

8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale próbuj złapać predatora, nie odpuszczaj - żeby nie było powtórki z nowymi babeczkami.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend planuje wyjąć całą skałę i sprawdze każdy kawałeczek... Niestety wiem, że rybką i ukwiałowi się to nie spodoba ale jak mus to mus...


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może miał puellaris i sexgutta myślę o jednej z tych dwóch i nie wiem na którą się zdecydować, żadnej nie miałem.

Czy jest mniej skoczna jedna od drugiej czy podobnie?

Obydwie są spoko i nie wiem która sprawić sobie.

Zbiornik ok 400l

Niestety ale to już nie ten sam piasek który był przez pierwsze pół roku a już nudzi mi się czesanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sexgutta jeszcze mi nie wyskoczyła na noc chowa sie w norce. Nie robi burzy tylko na początku będzie pełno pyłu tak przez miesiąc :D:D


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam v.sexgutatta w 360l. Czasami zdarza jej się pływać przy tafli, ale nie zauważyłem żeby skakał. Piasek przesiewa doskonale. Trochę przysypuje grzybki leżące na pasku jak akurat kopie obok, ale ogólnie wrażenia pozytywne.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za info , wcześniej miałem ją wziąć ale wstrzymałem się teraz między pyłem w toni a czystym piachem wolę to drugie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sądzicie że warto dać parkę czy będzie już za grubo z fruwającym piachem?

W sumie to widać że lubią się często trzymać razem, no chyba że na filmie lub fotce pod publiczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.