Skocz do zawartości
twistman

Która babkę polecacie? Cinctus czy Jasha?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

Z racji tego że szykuję się do zakupu babeczki w duecie z krewetką symbiotyczną proszę o radę, którą polecacie:

1. Cinctus

2. Jasha

Cel: poruszenie i natlenienie piasku, poza tym chcę żeby zwierzak był widoczny...

Może inne typy, ale "robiące burzę" w akwarium odpadają


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Mój Cinctus jeszcze nigdy w pysku piasku nie miał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tak właśnie czytałem że leniuch... dlatego dopytuję przed zakupem.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cintus to leń, nic nie kopie!!! polecam V.pouellaris :) ta to tak kopie że szkoda gadać :) 30kg, piasku mam i jest biały jak śnieg :)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Valenciennea sexguttata bardzo ładnie kopie i wielkiego bałaganu nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Michalem: Sexguttata nie podnosi piachu do gory i nie obsypuje korali.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twistman wczoraj widział moją V.puellaris w akcji - chyba jednak za dużo kopania jak dla niego:) No i raczej duża się robi. Podobnie Sexguttata.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cintusa z krewetka krewetka kopie ta czatuje, fajnie wygląda taki duecik, do kopania piachu mam v.puelaris bardzo fajnie kopie i nie podnosi piachu obie starają się nie wchodzić w sobie w drogę i wszystko gra .


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sexguttata rzeczywiście łądnie przesypuje piach, ale twistmanowi chodzi raczej o symbiotyczną babeczkę do duetu z krewetką.

Ja poluje na Amblyeleotris randalli. Ładna i sprawdzona - bajka.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symbioza z krewetką nie jest dla mne sprawą podstawową. Może być solo.

Chodzi o to żeby delikatnie przekopywała, wyglądała no i duża nie rosła...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babki symbiotyczne z krewetkami wyglądają swietnie ale nie licz na kopanie całego piasku. Bedziesz miał tylko norki przy skałach i to zrobione przez krewetki. Babka tylko stoi na czatach. Ale ze względu na obserwacje i widok mocno polecam. Jesli chcesz ruszyć piasek to niestety musisz wybrać cos ze zwykłych babek. Ja mam i symbiotyczna z krewetka i zwykła i żadna nie wchodzi sobie w drogę a piasek bialutki.

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstępnie po typowaniach i lekturze opisów, wybór chyba padnie na sexguttata. No chyba, że ktoś wpadnie na podobny aczkolwiek bardziej "kolorowy" pomysł.. :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twistman - randalii widziałeś u mnie, ale to nie dla Ciebie - moja rzadko opuszcza norkę i w większym baniaku ginie. No i z kopaniem ma mało wspólnego.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna jest Amblyeleotris randalli

Ale ona nic nie kopie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde.. w pewnym sklepie tj er...a przeczytałem że

Valenciennea sexguttata potrzebuje min 500L baniaka :-( sporo mi brakuje bo mam 200L i ok 12 kg piachu... i jestem w punkcie wyjścia.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup valenciennea puellaris i bedziesz zadowolony. Nie nosi do na skały i przyjmuje mrozonki wiec nie padnie.

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Cinctus jeszcze nigdy w pysku piasku nie miał :)

Cryptocentrus Cinctus to nie jest babka kopiąca. Prowadzi po prostu denny tryb życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci tę: http://pl.reeflex.net/tiere/419_Koumansetta_hectori.htm nie dość że piękna to żywi się też glonami a piasek przeżuwa i wywala oskrzelami bardzo delikatnie i wcale nie jest płochliwa, przez pierwsze kilka dni się chowała ale teraz nawet pływa w toni skubiąc glony albo czyszcząc powierzchnię piasku, nie kopie głęboko, tak na 1-2 mm, powiedziałbym raczej że "skubie" piasek

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek. Bardzo fajna opcja.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hektorek to nie jest taka prosta ryba, jak by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Mnie nie udało się jej utrzymać (miałem dwa podejścia), mimo że ryba żerowała i wyglądała na zdrową. Zresztą opis trudności w reeflexie też nie wziął się z sufitu.

Jeżeli potrzebujesz ryby głównie do kopania, to polecam puellariskę (najlepiej parę). Trzyma się dna i raczej nie robi zadym.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od niedawna jestem w posiadaniu Valenciennea mularis.

Całkiem fajna babeczka - kopie, ale nie jak szalona puellaris :)

Moim zdaniem do 200l w sam raz ( mam 120 i koparka daje radę ).

No i ma wielką przewagę nad pulleariską - nie skacze - jak się przestraszy to robi hop do dziury pod skałą, a nie "idzie w górę" jak jej koleżanki gatunkowe.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hektorek to nie jest taka prosta ryba, jak by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Mnie nie udało się jej utrzymać (miałem dwa podejścia), mimo że ryba żerowała i wyglądała na zdrową. Zresztą opis trudności w reeflexie też nie wziął się z sufitu.

Jeżeli potrzebujesz ryby głównie do kopania, to polecam puellariskę (najlepiej parę). Trzyma się dna i raczej nie robi zadym.

@kapuhy, ile Ci te ryby wytrzymały w akwarium? Moja jest u mnie już miesiąc i jest w super kondycji.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam podobny problem z wyborem. Nasz poprzedni szalony babiszon po ponad roku odszedł na wieczną rafę i piach odczuwa już jej brak. Ze spokojnych polecono mi Valenciennea sexguttata lub Valenciennea puellaris. Mamy akwa 400l netto. Co o tym sądzicie


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, obie były ok. 2-3 tygodni.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.