Skocz do zawartości
adzios

jak "dobić" ten glon i co to za glon?

Rekomendowane odpowiedzi

lekko zaczyna mi przeginać ten glon...

Parametry wody mam jak w zwykłym dojrzałym akwarium, no3 po4 w okolicach zera, zero syfu na piasku, TDS 0

Pokolce raczej się do niego nie garną...

rośnie mi w zoanthusach.

ręcznie już go usunąłem ale zaraz zobacze go jak tylko nabierze sił i odsapnie

długość największego listka ze zdjęcia około 9-10mm

help pizz :baby:

post-14363-0-09443400-1360772435_thumb.jpg

Edytowane przez adzios (wyświetl historię edycji)

aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam 12,5 kh

Chyba wiecej niema sensu, co?

Moze jeszcze jakas rada?

Swiatla nie zgasze (sps'y)


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej niema sensu, a jak u Ciebie z magnezem?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to caulerpa to podniesienie zasolenia powinno pomóc, wysokie kh i magnez nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie serrulata tylko C. brachypus. Jeżowiec Tripneustes gratilla go zje, ewentualnie mitrax - tylko że z mitraxem masz 50% szans że ruszy :)

Jak będziesz podnosił zasolenie to glon się rozpuści i cały sok komórkowy pójdzie do wody.

Jak będziesz się bawił parametrami to szybciej zaszkodzisz SPSom niż caulerpie :D


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zasolenie mam niskie 1.021 czy 1.025 cokolwiek zmieni? czy mówimy o np 1040 ;)

zgadza się bliżej mu do tego: C. brachypus

czy wysokie KH jest aktualne i dla tego glona?


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

12,5 kH to nie trochę za dużo przy takim zasoleniu?

"Obniżenie" żelaza może pomóc w zwalczeniu tych glonów. U mnie zdychają jak tylko przestanę dozowac żelazo.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz wyciągnąć zarażona skałkę to można spróbować wymoczyć w roztworze wody utlenionej z wodą morską w stosunku 1:4, poczytaj sobie to tym podobno bardzo dobrze działa na każde glony. Ja próbowałem na jednej skałce zoa i działa, miałem trochę glonów nitkowatych i po tym zabiegu wyglądają jak po myjni, polipy są błyszczące i zdrowo wyglądające oraz bez glonów.

:thumbup:


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tylko ze przy okazji zabijasz bakterie na skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie je ten glon jeżowiec diadema. Poza tym wyrywam ręcznie. I jeszcze działa u mnie 100% metoda czyli przedstawienie skałki tam gdzie nie dociera światło. Po dwóch tygodniach skała czysta ten sposób kontroluje populacje. Do końca go nie tepię bo swój udział w oczyszczaniu akwa ma takie refugium w akwarium.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to glonisko zawalilo mi pol zbiornika...usuwalem mechanicznie i z pomoca dolabelli (troche jadla je) -ale kropke nad i postawil 10cm HEPATUS;) rozprawil sie z tym glonem w kilka dni (wespol z zoltkiem;))

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na wyniki testow nasuwa sie wniosek (Nanokaczora) , ze kH jest w stosunku do zasolenia (dlaczego takie male?) za wysokie.

Mysle, ze przede wszystkim podnioslbym zasolenie (1,023) i wtedy robil testy.

Pozniej powoli podnioslbym Mg do ok 1600 i Ca do 430 i dopiero wtedy, po jakims miesiacu lub dwoch, zabralbym sie za glony.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I może przed podnoszeniem czegokolwiek warto sprawdzić testy i mierniki, żeby potem nie było...


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha,ale skąd żelazo w akwarium z SPS-ami? Dozować akurat żelaza pewnie nie dozuje, bo po co.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pewnie nie dozuje, bo po co.

Nie wiesz po co żelazo koralom potrzebne?

Jest gdzieś wątek o kolorach. Poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale chyba adzios nie dozuje samego żelaza tylko kompilację mikroelementów w których żelazo występuje w bardzo małych ilościach.

Adzios napisz jakie i ile dozujesz mikroelementów na twój zbiornik.

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Stani ma racje co do parametrów, ten glon to kosmiczna plaga, jak wyjdzie spod kontroli - to przywrócenie systemu do równowagi zajmuje naprawdę dużo czasu. Walczyłem z tym glonem jakieś 8 miesięcy. Udoskonaliłem odpieniacz, wprowadziłem glonożerne ryby, vsv, podbiłem Mg i glon się rozpuścił. Ale zajęło to naprawdę długo, w międzyczasie usunąłem tego setki misek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.