Skocz do zawartości
giant19s

Mleczna woda

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni utrzymuje się zmętnienie wody z zbiorniku. Pojęcia nie mam od czego wystąpiło takie zmętnienie. Pojawiło się samo z dnia na dzień. Przypuszczam że to ma wpływ z dołożeniem dzień prędzej kawałka skałki z grzybkiem oraz xsenią. Obecnie przed zapaleniem lamp jest trochę lepiej, jednak po zapaleniu poziom zmętnienia wzrasta. W kaskadzie trzymam obecnie watę którą zmieniam co dziennie. Zmętnienie jednak nie ustępuje. Korale nieśmiało się otwierają, lekko zestresowane. Krewetką jakoś to niespecjalnie przeszkadza. Wszystko to wygląda tak jak by w wodzie unosił się dym lub coś podobnego tak że nawet wata w kaskadzie nie daje rady tego wyfitrować..... :/

Testów żadnych nie mam więc nie jestem w stanie sprawdzić jak parametry.

Jakieś pomysły od czego taka mgła?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fota? moze zakwit bakterii


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lejesz wódkę to może chlapnąłeś przypadkowo za dużo i stąd może to być zakwit bakterii


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotkę moge dać jak wrócę do domu. Swoją drogą to jest baniak a w nim mleczna woda...

Nic do zbiornika nie dokewam. żadnych preparatów czy gorzały :)

Możliwe że jakieś bakterie ale od czego? Ewentualnie czym się ich pozbyć... Taki stan utrzymuje się od niedzieli więc już dość długo...

Ja mam brak pomysłów jak się tego pozbyć :/


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm....no u mnie temat też na czasie, ale akurat moja mgiełka wzięła sie z dolewania wódki. Może macie jakąś radę jak to zlikwidować


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, wiecej pij mniej dolewaj, to bedziesz widzial na rozowo. :wine:

Chyba wstrzymaj sie z dolewaniem g., zanim nie przejdzie.

Giant, chyba bedziesz musial odczekac. Byc moze z nowa skala ma to jakis zwiazek. Nie rob podmian, nie gmeraj w akwa i wszystko wroci do normy jak nie bedzie podkarmiane. :secret:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani tak więc czekam i wymieniam watę w kaskadzie i jestem dobrej myśli żę jak wstanę rano to będzie OK :)

Lampy czy ozonu nie mam...


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mleko samo zejsc nie chcialo, po tygodniu podlaczylem UV i w 24h pozbylem sie zmetnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ta wata? Ja bym raczej węgiel wsadził nie watę. W ogóle jakoś wata w akwarium to nie bardzo pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ta wata? Ja bym raczej węgiel wsadził nie watę. W ogóle jakoś wata w akwarium to nie bardzo pasuje

Jak wymieniasz co dziennie to czemu by nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie zgodze, wata moze byc w slodkim potrzebna, ale nie w powaznym. Raczej cos odda i podkarmi.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze uzywalem waty i nigdy sie nic nie stalo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniasz co dziennie to czemu by nie??

Tak jak Stani napisał - może być że ta wata coś z siebie oddaje i dokarmia bakterie w zbiorniku a jeśli tak jest to wymieniając ją codziennie to również codziennie dokarmiamy bakterie i stąd mleczna woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, kombinowałem jak koń pod górę, czekałem ale dopiero podłączenie uv rozwiązało sprawę, teraz mam spokój


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata akwarystyczna miala za zadanie zmniejszenie zmetnienia u wylapanie tego co plywa w wodzie. Nie mialem pojecia co to wiec kombinowalem.

Rano zawsze jest lepiej i klarowniej. Dopiero po zapaleniu swiatel i uplynieciu troche czasu zmetnienie sie powieksza.

Co do pozyczenia lampy to raczej bedzie problem... Do najbliszego morszczaka kawal drogi :/ a z tego co wiem to lamp nie uzywaja. Pozostanie chyba czekac az samo ustapi...

A o tej wacie co myslicie? Zostawic czy wyrzucic ja calkowicie.

Wklady typu purigen, wegiel, antyfosforany planowane dopiero na marzec bo narazie bieda :(

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kaskadzie masz tylko watę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie tak. Przenosilem wszystko do wiekszego zbiornika wiec stare wklady wyrzucilem bo juz ich czas dobiegal konca.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie tej waty pozbył. Szkoda że nie nasz poza nią w tym filtrze. Trzeba by coś szybko załatwić chociażby sam wegiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamglenie prawie ustapilo... jeszcze delikatnie cos jest ale wielka zmiana od rana. Mam nadzieje ze rano bedzie juz ok ;)

Wklady sa w planach id marca po wyplacie bo obenie mnie na nie nie stac :(

Hyziu ja to zamiennie uzywa. Mialem i jedno i drugie po za tym ze wata jest miekciejsza to nie widzialem roznicy ;)

Wysane z mojego GT-I9300 za pomoc Tapatalk 2

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też kilka razy ten sam problem ale zmętnienie ustępowało zwykle po kilku dniach.Natomiast zaciekawiło mnie to co piszą tu koledzy o uzywaniu waty i przypuszczeniach że moze coś do wody oddawać.Dlatego pytam czy chodzi o włóknine która na małym filterku używam praktycznie cały czas.Oczywiście wymieniam codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata akwarystyczna miala za zadanie zmniejszenie zmetnienia u wylapanie tego co plywa w wodzie. Nie mialem pojecia co to wiec kombinowalem.

Rano zawsze jest lepiej i klarowniej. Dopiero po zapaleniu swiatel i uplynieciu troche czasu zmetnienie sie powieksza.

Co do pozyczenia lampy to raczej bedzie problem... Do najbliszego morszczaka kawal drogi :/ a z tego co wiem to lamp nie uzywaja. Pozostanie chyba czekac az samo ustapi...

A o tej wacie co myslicie? Zostawic czy wyrzucic ja calkowicie.

Wklady typu purigen, wegiel, antyfosforany planowane dopiero na marzec bo narazie bieda :(

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Spróbuj podłączyć dodatkowe napowietrzanie. Jeśli to zakwit bakterii to powinno pomóc.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.