Skocz do zawartości
biegala

UWAGA na nieuczciwe praktyki www.wysylajtaniej.pl !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Piszę ten wątek ku przestrodze wszystkich tych, którzy zamawiają za pośrednictwem tej witryny.

W grudniu zakupiłam automatyczną dolewkę. Ze sprzedającym umówiłam się, że zamówię kuriera.

Zrobiłam to za pośrednictwem www.wysylajtaniej.pl.

Kurier następnego dnia odebrał paczkę w Wejherowie.

Przesyłka była standardowa (karton, taśma, itp.). Wiadomo, że automatyczna dolewka nie zajmuje dużo miejsca i można ją spokojnie zmieścić w ''standardowej paczce''.

Oczywiście dostałam paczkę i powinien być koniec całej sprawy :)

Bodajże 7 lutego otrzymałam fakturę od www.wysylajtaniej.pl, na której widniała opłata za niestandardową przesyłkę i doliczona kara :) = 24,60 zł.

Oczywiście nie patrząc na nic zadzwoniłam, żeby się dowiedzieć o co chodzi !

Złożyłam reklamację, oczywiście próbowałam grzecznie wytłumaczyć, że paczka była standardowa, co się w niej znajdowało, jak wyglądała ... przesłałam wszystkie dokumenty świadczące o tym, że nie zamówiłam słonia, ani helikoptera, tylko automatyczną dolewkę ... księdzu na spowiedzi nie powiedziałam tyle :)

Niestety moje tłumaczenia były z góry skazane na niepowodzenie, ponieważ wszystkie dowody, jakie przedstawiłam, NIE WSKAZYWAŁY NA TO JAK PACZKA ZOSTAŁA ZAPAKOWANA.

Znajoma prawniczka poleciła mi zapłacić fakturę i czekać na wynik reklamacji, ponieważ reklamacja reklamacją, a faktura raz wprawiona w ruch żyje swoim życiem.

Aby nie ryzykować odsetek od f-ry i późniejszych odsetek od odsetek od odsetek zapłaciłam fakturę i czekam na odpowiedz reklamacyjną.

Niestety regulaminy etc. takich stron są tak skonstruowane, że w razie wystawienia faktur, nawet tych niekorzystnych :) skazani jesteśmy na porażkę.

Nie dostałam przez półtora miesiąca żadnej informacji, która mogłaby wskazywać, że UPS miał jakieś zastrzeżenia. Teraz nie mam kartonu, czyli GŁÓWNEGO ŚWIADKA w sprawie, który mógłby zeznawać na moją korzyść. Nie mam nawet TAŚMY którą ten świadek był owinięty.

Rodzi mi się w głowie pytanie ? CZY WAS TO TEŻ SPOTKAŁO ?


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje :) to jakby o mnie ...


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak by co polecam ekurierska.pl leci to kolporterem KEX - chociaz kupilem akwarium i mi stluki i czekam juz 2gi miesiac to poza ta wpadka dzialaja bardzo szybko i jedna przesylka jest w cenie 15.70 zl + - 1zl zalezy czy ubezpieczenie czy nie

p.s. wysylam 2-4 przesylek dziennie nimi :)

Edytowane przez Mash6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz Mash na spokojnie przeczytaj pierwszy post koleżanki, potem swój - i odpowiedz sobie na bardzo zaj..... pytanie ;):)

"Czy ja piszę w temacie ?"


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale żeby o 24 zł radzić sie znajomego prawnika?

rozumiem że otrzymam odpowiedź ze to chodzi o zasady a nie o wysokośc kwoty ale na prawdę szkoda by mi było czasu na przezywanie takiej sprawy,

w tym dziwnym kraju takie rzeczy maja miejsce na każdym rogu niestety z takimi pierdołami trzeba sie pogodzić a skupić swój cenny czas na rzeczach ważnych

firma mojej żony wysyła setki przesyłek dziennie przez ups itp: gubia mase rzeczy,reklamacji nie uwzgledniaja do konca tacimy na tym sporo własnej ciezko zarobionej kasy ale nigdy sie prawnika w tej sprawie nie radzilismy

poprostu dajemy klientowi nowy towar [płacąc z własnej kieszeni]

szkoda zdrowia na takie pierdoły

i tak nie wygrasz!!!!!!!!!!!!!!! a nawet jesli tak lepiej ten cza sprzeznaczy na cos przyjemnego zabawe z dziecmi,pojscie do kina

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz Mash na spokojnie przeczytaj pierwszy post koleżanki, potem swój - i odpowiedz sobie na bardzo zaj..... pytanie ;):)

"Czy ja piszę w temacie ?"

no ale chcialem polecic tylko czego ja uzywam i nie ma problemów z cenami i zawyzonymi f-rami..

wiem ze off top choc dzis duuzo wypilem i ledwo widze to tyle jestem w stanei wyskrobac :) co do sesu mojej wypowiedzi jutro jak wytrzezwieje bede sie albo wstydzic albo bede dalej przekonany ze dobrze gadam :animier:

co do wysylajtaniej.pl - dzieki za info Biegala - bede ich omijał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym dziwnym kraju takie rzeczy maja miejsce na każdym rogu niestety z takimi pierdołami trzeba sie pogodzić a skupić swój cenny czas na rzeczach ważnych

Właśnie dzięki takiemu podejściu jest, jak jest. Oszukują-widać tak musi być, godzimy się grzecznie i firma wie, że może bezkarnie robić ludzi w balona. Mnie pewnie również nie chciałoby się walczyć o dwie dychy, ale krytykować innych za walkę o swoje i chwalić się własnym uległym podejściem? No proszę...

Najgorsze wrażenie na mnie zrobił UPS, ale głównie dzięki postawie kurierów obsługujących mój region. Chociaż obsługa klienta dołożyła swoje. Opisywanie na forum i "głosowanie nogami" poprzez zmianę firmy to też forma walki z dziadowskim podejściem, ale niestety średnio skuteczna. Za to np. artykuł w prasie działa już znacznie lepiej - potrzebny jest tylko odpowiedni "ciężar" wpadki firmy, żeby ktokolwiek chciał się sprawą zająć.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale żeby o 24 zł radzić sie znajomego prawnika?

rozumiem że otrzymam odpowiedź ze to chodzi o zasady a nie o wysokośc kwoty ale na prawdę szkoda by mi było czasu na przezywanie takiej sprawy,

w tym dziwnym kraju takie rzeczy maja miejsce na każdym rogu niestety z takimi pierdołami trzeba sie pogodzić a skupić swój cenny czas na rzeczach ważnych

firma mojej żony wysyła setki przesyłek dziennie przez ups itp: gubia mase rzeczy,reklamacji nie uwzgledniaja do konca tacimy na tym sporo własnej ciezko zarobionej kasy ale nigdy sie prawnika w tej sprawie nie radzilismy

poprostu dajemy klientowi nowy towar [płacąc z własnej kieszeni]

szkoda zdrowia na takie pierdoły

i tak nie wygrasz!!!!!!!!!!!!!!! a nawet jesli tak lepiej ten cza sprzeznaczy na cos przyjemnego zabawe z dziecmi,pojscie do kina

masz racje, nie wygram. ale juz mam dosc ... z kazdej strony ''dymają''. jakos mnie to osobiscie dotknelo :> ja sie staram, staje na glowie, zeby nikogo nei urazic, nie daj boże, żeby ktos przeze mnie źle sie poczul, albo urazil,, a inni nic sobie nie robia z ludzi ....nie wiem czy przez kryzys, czy po prostu takie czasy, ale firmy sa coraz mniej uczciwe i z kazdej strony muszę się rozglądać i zastanawiać czy akurat znowu mnie ktos nie oszuka. w tym roku juz stracilam 159 za uszkodzone swietlowki w transporcie (inna sprawa ale nei mam ani kasy ani swietlowek z winy kurierskiej firmy). prawniczka jest koleżanką więc przy okazji zapytalam sie.

MAM JUŻ DOŚĆ TEJ NIEUCZCIWOŚCI.

no ale chcialem polecic tylko czego ja uzywam i nie ma problemów z cenami i zawyzonymi f-rami..

wiem ze off top choc dzis duuzo wypilem i ledwo widze to tyle jestem w stanei wyskrobac :) co do sesu mojej wypowiedzi jutro jak wytrzezwieje bede sie albo wstydzic albo bede dalej przekonany ze dobrze gadam :animier:

co do wysylajtaniej.pl - dzieki za info Biegala - bede ich omijał

wiesz sama sie zastanawiam co sie dzieje z tym światem, ludzmi. ta firma to tylko wierzcholek. 10 razy bedzie uczciwie, a za 11 moze juz nie byc. jest coraz gorzej. nie mam juz sil na walke. wygrać mozna, ale kosztuje to mnostwo nerwow. nie wiem czy juz widze sens.

Edytowane przez biegala (wyświetl historię edycji)

narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy wiedziałemmze ktos tak napisze :thumbup:

nie chodzi o uległość!!!

my naprawdę duże pienidze tracimy przez firmy przewozowe i jestem żywotnie zainteresowany aby było inaczej!!!!!!!!!!!!!!!!

ale wspolparcowlismy ze wszystkimi istniejacymi firmami kurierskimi w polsce jako klient strategiczny!!!!! i co i gów...... wszedzie jest to samo a ty mi tu pier... o uległosci

po prostu wiem ze to nie ma sensu skoro pogodzilem sie ze starta kliunastu-kilkudzisieciu tys rocznie!!!!!! wiec chyba sie jednak nie da!!! bo gdyby sie dało to bym na głowie stanął

wiec lepiej zyc spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gów...... wszedzie jest to samo a ty mi tu pier... o uległosci

Trzymaj proszę jakiś poziom dyskusji, powyżywać się możesz na kantujących firmach kurierskich.

Większości nie chce się walczyć o swoje i kopać z koniem, ale są tacy, którzy nie dają sobie wejść na głowę-i chwała im za to.

Z mojej strony EOT.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia

setki reklamacji rocznie zgłaszamy a ty mi piszesz ze mi sie nie chce!!!!!!!!!!

Mi ciśnienie podniosłeś ,to ci sie na pewno udało

Tłuką wszystko jak leci.uwzględniają co piata reklamacje

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy wiedziałemmze ktos tak napisze :thumbup:

nie chodzi o uległość!!!

my naprawdę duże pienidze tracimy przez firmy przewozowe i jestem żywotnie zainteresowany aby było inaczej!!!!!!!!!!!!!!!!

ale wspolparcowlismy ze wszystkimi istniejacymi firmami kurierskimi w polsce jako klient strategiczny!!!!! i co i gów...... wszedzie jest to samo a ty mi tu pier... o uległosci

po prostu wiem ze to nie ma sensu skoro pogodzilem sie ze starta kliunastu-kilkudzisieciu tys rocznie!!!!!! wiec chyba sie jednak nie da!!! bo gdyby sie dało to bym na głowie stanął

wiec lepiej zyc spokojnie

Mylisz się. Też wysyłam dużo paczek i mam tak skonstruowaną umowę że jak COKOLWIEk sie stanie z paczką zwracają wartość przesyłki. Tylko trzeba udowodnić co było w paczce i jaka była wartość, z tym nie ma problemu bo paczki idą przez ręce kilku pracowników. Teraz jest taka konkurencja wśród firm kurierskich że jakby mnie jedna wydymała to zaraz bym zmienił na inną i stracili by duuuużo więcej. Nie wprowadzaj więc ludzi w błąd że nie opłaca się walczyc o swoje. Na razie mi 3 paczki zagineły w niewyjaśnionych okolicznościach i za wszystko firma kurierska zapłaciła.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobrze pogadamy jak ci zginie trzysetna ,zobaczymy czy też Ci tak chetnie oddadza kasę

20m lat działamy na tym rynku a ty ile?

rok załozenia 1989

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 lat co w zupełności wystarczy by być zaznajomionym z tematem. Polecam przestudiować umowy i oferty innych firm ;). No chyba że lubisz jak ktoś Cię dyma na kasę ;)


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by bylo tak fajnie to byśmy nie zainwestowali w zakup kilkunastu vw caddych w osatnich latach i sami nie zaczeli wozic małych paczek bo dyze przesyłki wozilismy juz sami od dawna

dobra zreszta nieważne pozdrawiam i kończe o sprawach biz

w koncu to forum dla odpoczynku do codziennosci

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi tylko o firme wysylajtaniej.pl ale tez i o innych pośredników którzy korzystają z usług UPS... takie same historie są z firmą sendit, kurjerzy itp... poczytajcie na forach jest tego masa, ludzie chcą składać pozwy zbiorowe przeciwko UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam kontakt z autorem tego bloga http://supermarket.blox.pl gosc zajmuje sie takimi sprawami i bardzo czesto pomaga piszacym, pozdrawiam


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi tylko o firme wysylajtaniej.pl ale tez i o innych pośredników którzy korzystają z usług UPS... takie same historie są z firmą sendit, kurjerzy itp... poczytajcie na forach jest tego masa, ludzie chcą składać pozwy zbiorowe przeciwko UPS

To troszkę wina tych firm Sendit ; wysyłajtaniej.pl itd...

UPS za przesyłkę pakowaną niestandardowo liczy sobie dodatkową kasę - i ja wysyłając wcześniej podawałem wymiary i wagę: cena między UPS a DPD była prawie identyczna

- a teraz pojawiła się opcja przesyłka niestandardowa i DPD nadal 16,50 a UPS 17 + 24 za niestandardową.

Wcześniej takiego wyboru nie było.

Moim zdaniem te firmy zgapiły się z wprowadzeniem tego rozróżnienia przy wprowadzeniu paczek.

Ja UPS już nigdy nic...

Polecam DPD nic mi nigdy nie zgubili


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze w temacie ogólnym bo nie mam ochoty na żałosne odpowiadanie na priv. Kolego bibik. Zastraszanie i ponizanie jak i rownież jak ty to napisałeś dosłownie, to twoje słowa: "żadam" w wiadomosciach prywatnych jest żałosne i poniżej zachowań przedszkolaka i az mi wstyd, ze takie praktyki robią dorośli ludzie. Wiec odpowiem krótko, nie życzę sobie takich wiadomości prywatnych z Teojej strony, kolejne próby zastraszania, poniżania czy żądań czegokolwiek z Twojej strony bedą zgłaszane do administracji lub wklejane tu dla publicznej wiadomości. Skomentowalem tu w temacie i na temat grzecznie i bez wycieczek personalnych, ze takie zachowania jakie prezentujesz powyżej są dziwne i nie życzę sobie po tym gróźb w wiadomościach prywatnych. Tyle w temacie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nas szczecie moderator jednak miał inne zdanie od ciebie i je usunął za co nalezą mu sie podziekowania z mojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się obaj nie uspokoicie to dostaniecie ferie zimowe. Proszę o spokój.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia

setki reklamacji rocznie zgłaszamy a ty mi piszesz ze mi sie nie chce!!!!!!!!!!

Mi ciśnienie podniosłeś ,to ci sie na pewno udało

Tłuką wszystko jak leci.uwzględniają co piata reklamacje

a ile spraw sadowych przegrales ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  1. wystarczyła mi taka jedna która mam w pamięci do tej pory

a byłem pewny że wygram[adwokat tez]

okazało się ze jeszcze mało wiem o polskim systemie prawnym

dlatego dałem sobie spokój

ale ja kończę już mój udział w tym wątku skupiam sie na rzeczach związanych z samym hobby pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.