Skocz do zawartości
sebmccane

Fotoradary częstochowskie i inne ...

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że mnie nie zrozumiałeś - pisząc o JKM miałem na myśli, że jak Polska poszła by w jego kierunku myślenia to skończyło by się państwo opiekuńcze.

Racja mój błąd.

Podpisuje się pod tym co napisałeś.

Ja nie korzystam z opieki państwa jeśli o to chodzi.

Sa tacy co tego potrzebują i to jest zrozumiałe.

Nie każdy powinien liczyć na państwo, państwo powinno zapewnić ustawy - prawo takie które usprawnią ludziom normalne funkcjonowanie i na tym się ich rola powinna skończyć.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamaniac @ z całym szacunkiem ale już nie mogę ,przyznam ,ze nie czytałem tematu(bo takich nie czytam ) a wiedziałem jakie będą twoje wypowiedzi (zawsze to samo ),,jak z Ciebie taki wielki patryjota to zapraszam do tego cudownego kraju .Znam parę osób co całe życie spędzili za granicą , wrócili na emeryturę .oczywiście nie polska i wielce dyskutują o życiu w kraju

A jesteś w stanie stwierdzić, co z tego co napisałem nie jest prawdą, czy tak sobie tylko posta nabijasz?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjdźmy z Unii to będą i drogi i gospodarka będzie lepiej działać...

dotacje z unii rozbestwiły juz wszystkich... którzy je dostali... i pierd...ą robotę bo unia i tak zapłaci.

A ty jak nie dostałeś dotacji to zap...j jak osioł na tych, którzy ją mają albo siedzą przy korycie...

jak napisał kolega Ben_sage... demokracja skończyła się 10 lat temu, o ile wogóle była. Bo jak sięgnę pamięcią to non stop te same nazwiska tylko się ugrupowania zmieniają.

no... tośmy z radarów zeszli na polityke :)

mam takie wrażenie że o dotacjach wiesz tylko z telewizji , starałeś się o dotacje i liczyłeś jej koszty ???

Ten sprzęt za 30% wartości to mnie rozbawił do łez

Edytowane przez michal98 (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie wrażenie że o dotacjach wiesz tylko z telewizji , starałeś się o dotacje i liczyłeś jej koszty ???

Ten sprzęt za 30% wartości to mnie rozbawił do łez

chcesz chusteczkę?

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben, odnośnie Wojtyły

dobrze to ująłeś - impreza. Ale na szczęście dawno się skończyła. A i to za późno. Niemiec był mądrzejszy, wcześniej zakończył, wstydu oszczędził.

Dla jednego impreza to tylko uchlanie się ale znając synonimy widziałbyś ze jest to także spotkanie kulturowe,gromadzenia ludu czy też wydarzenie teatralne.

, starałeś się o dotacje i liczyłeś jej koszty ???

Mnie inaczej wychowywali , nigdy się nie starałem prosić o coś na co sam nie zapracowałem.

Odejmijmy od tego naszą składkę do ue oraz koszty transferowe i utrzymania instytucji obsługujących – to się zrobi połowa.Dotacje działają podobnie jak zasiłki dla bezrobotnych.

Masz racje koszty dotacji są ogromne bo pieniądze same nie przyjdą.

Podpisuje się pod tym ;)

Jako ciekawostkę pozwolę sobie pokazać ci ciekawy artykuł który komentować nie trzeba :

Polska dołoży do dotacji 45,5 mld zł

INFO: Jak wylicza w tygodniku "Najwyższy CZAS!" p. Tomasz Cukiernik, w 2011 r. Polska otrzyma z UE 72,3 mld zł, podczas gdy całkowity koszt bycia członkiem Eurokołchozu w tym roku po stronie polskiej wyniesie łącznie 117,8 mld zł.

Oznacza, że w tym roku Polska dołoży do interesu, jakim jest członkostwo w UE, aż 45,5 mld zł.

Koszty po stronie polskiej można podzielić na trzy grupy. Po pierwsze, koszty związane z samym uczestnictwem w UE, czyli składka unijna oraz koszty regulacji unijnych, które w 2011 r. łącznie wynoszą około 36,1 mld zł. Po drugie, koszty poniesione przez polski sektor publiczny w związku z istnieniem unijnych dotacji, czyli biurokracja oraz współfinansowanie projektów dotacyjnych wraz z obsługą kredytową, które wynoszą 41,8 mld zł. Po trzecie, koszty poniesione przez beneficjentów dotacji unijnych (m.in. firmy, samorządy, organizacje itp.), czyli koszty związane z przygotowaniem wniosków (także tych odrzuconych) oraz koszty prefinansowania i współfinansowania samych dotacji – łącznie 39,9 mld zł - wylicza w "Najwyższym CZAS-ie!"

Zobacz ile km mielibyśmy drogi szybkiego ruchu za taki pieniądz i oszczędności w firmach większe niż te wszystkie dotacje przez całe życie.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz się zgadza są duże koszta , ale zadłużenie nie idzie na "przeżarcie " tylko na inwestycje. Projekty są nadzorowane i rozliczane w razie nie wywiązania się z inwestycji oddajesz kasę ,po całkowitym rozliczeniu zyskujesz 20-30%


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że zamiast zysku 20-30% to są karniaki milionowe widocznie sporo się zmieniło przez ostatni tydzień.

Ostatnio nawet ktoś wytargował z unią 100% a po 2 tygodniach było odszkodowanie 200% ale to pewnie wyssał ktoś z palca.O tym pierwszym powiedzieli a o drugim już tylko plotki chodzą w piwnicach pod blokiem.Nie wiem które projekty są nadzororororowane przez jakich ziomków.

Fundusze unijne w Polsce są źle wydawane? Bruksela chce zwrotu 40 mln złotych

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba powiedział w Brukseli, że Polska powinna odwołać się do Trybunału Sprawiedliwości UE od wyroku, przyznającego rację KE, która w 2010 roku zażądała zwrotu od Polski ok. 400 mln zł z unijnych funduszy na rolnictwo.

dalej :

Unia chce od Dolnego Śląska zwrotu 47 mln euro dotacji. Zarzuca nepotyzm

Czy podatnicy zapłacą za nieprawidłowości w rozdawaniu unijnych pieniędzy na Dolnym Śląsku? Unijny urząd do spraw zwalczania nadużyć finansowych OLAF zarzuca nepotyzm przy rozdawaniu w 2008 roku pieniędzy przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

Dalej:

Łódź: Unia chce zwrotu za GOŚ. Miasto ma oddać 100 mln zł

Dalej:

Komisja Europejska chce, by Polska zwróciła około 13 mln euro wydane na realizację Wspólnej Polityki Rolnej. To sankcja za brak określenia zasad dobrej kultury rolnej - poinformowało biuro prasowe KE. Resort rolnictwa ustosunkuje się po otrzymaniu dokumentu

Dalej:

Unia Europejska upomina się o zwrot 5 miliardów złotych, ponieważ minister infrastruktury Cezary Grabarczyk (51 l.) wydał je niezgodnie z przeznaczeniem.

Żeby nie było to nie Polska jest ofiarą ale inni także a takich wiadomości jest setki:

Także albo ktoś nie umie czytać i nie zna warunków, jest idiotą albo udaje albo ktoś robi kogoś w jajo.

UE żąda zwrotu 99,4 milionów euro od Wielkiej Brytanii

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handlowałem, pracowałem u kogoś w handlu.Z zawodu jestem kucharzem(kuchnia włoska,polska,chińska) a zajmuje sie dorywczo budowlanką między innymi wykończeniówką,ociepleniem dachów, dochody czerpię też z wynajmu 2 mieszkań.

Coś jeszcze potrzebne?

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie przejeżdżam koło sprzętu który kolega kupił z dotacją od roku nie przepracował ani godziny , ale jest za darmo więc może stać i nie pracować. Dotacje są złe bo wydajemy pieniądze na mało potrzebne rzeczy bo są "z dotacją"


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Waldek, dawno mnie tak nikt nie rozśmieszył. Dziękuję.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Waldek, dawno mnie tak nikt nie rozśmieszył. Dziękuję.

Wiem że sie ze mną droczysz ,ale i tak Ci odpowiem ,przykład mojej gminy wydali na "rewitalizacje" rynku połowa była z dotacji ale drugą połowe trzeba było skądś wziąć , kosztowało to ponad 6 milonów złotych , a handel w okolicznych sklepach umarł.

Co dało to mieszkańcom .. upadek handlu, kłopoty logistyczne, ogromne korki na czas budowy , wątpliwej urody rynek.

Weź od kolegi namiar na te dotacje co daje za damo i daj koledze @MojeSumienie

Kolego to jeden wielki przekręt z tymi dotacjami , w zależności jak dobrze wszystko przekręcisz w papierach to sprzęt masz za darmo lub za 20 -30 % wartości rzeczywistej . Trzymasz go na stanie przez okres minimalny , później sprzedajesz za wartość rynkową (tu twój zysk - twój wkład własny),kupujesz następny z dopłatą i biznes sie kręci .

Wiem że ciężko zrozumieć ale polecam posłuchać lub poczytać jakiegoś dobrego ekonomistę , byle nie po szkole marksistowsko leninowskiej .

Prosty przykład , czy usa czy uk dostało jakiekolwiek dotacje że stały się potęgami gospodarczymi ??

A jak wpłynął ogromny zastrzyk złota z ameryki na gospodarki hiszpani i portugali .


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

małe pytanie do zamieszkałych w Częstochowie jaka prędkość obowiązuje na odcinku od skrzyżowania Aleja Jana Pawła z aleją Wojska Polskiego do następnego skrzyżowania Legionów z Wojska Polskiego oczywiście mowa o kierunku w stronę Katowic. miałem tam dziś przygodę a mianowicie jadać sobie około 70 km\h widziałem pomarańczowy błysk. Dlatego też pytam jakie jest tam ograniczenie.

Witam, dzis w tym samym miejscu miaoem to samo rzy czym troche nierzepisowo lecialem bo dosc szybko przyszlo cos koledze bo mi blysnelo pozno w nocy na pomaranczowo znajomy policjant mowi ze jak robi fotke to wali po oczach bo musi tak nasiwtlic zeby bylo widac nbp kierowce i pasy itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi błysnęło w Austrii tak, że nawet nie widziałem.

Przyszedł list. Zapłaciłem 72eu.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, Austria...

W połowie kwietnia jechałem, jak zwykle, na narty przez Austrię i trafiłem na remont drogi. Gdzieś w okolicy granicy niemiecko-austriackiej - trudno powiedzieć bo nie było żadnego oznakowania granicy. W drugą stronę również - jedyną informacją była zmiana ograniczenia prędkości. Zbyt długo zwlekałem z wykupieniem winietki i nie udało mi się zjechać (remont drogi) na chyba ostatnią niemiecką stację paliw. Następna już była, jak się okazało, w Austrii. Zjechaliśmy tam żeby kupić winietę ale nie zdążyłem bo czekała na nas silna ekipa policjantów wypisujących mandaty za "niemanie" winietki. Chłopaki mieli taki przerób, że we czterech się nie wyrabiali bo zdecydowana większość aut nie miała winiet - nie było gdzie stanąć. Niemcy, Włosi, Polacy - niewiarygodne ilości... 120 euro płatne gotówką albo trochę więcej przelewem. Do kosztów podróży doszło pięć stów. Przełknąłbym to bez gadania gdyby nie to austriackie sku...syństwo. Dobrze wiedzieli jaka jest sytuacja i ją wykorzystali dla taniego zbierania kasy. Nie są lepsi od nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic tylko brać telefon w rękę i kręcić tą kuriozalną sytuację. W takiej sprawie bym się odwoływał. Niestety, choć nie jestem uprzedzony do innych nacji to austiacy nie są zbyt miłym narodem (mam miłe wpomnienia, ale kilka tych niemiłych jakoś przesłania te dobre :) ). Miałem niedawno kontrolę lotną w Austrii - celnik z wyższością do mnie tylko po niemiecku, udając, że słowa nie zna po angielsku. Spokojnie więc przeszedłem na nasz język ojczysty wręczając dokumenty. Może i niemiecki trochę znam, ale po co strzępić sobie język.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rs może trafiłeś na pechową pałkę , może miał zły dzień albo był rasistą nie wiem.

Nie wiem jak żyje się w różnych częściach w Austrii ale wszystkie rejony Innsbrucka okolica Salzburga czy Wiednia oceniam że goście są dużo lepiej traktowani zwłaszcza u konduktorów,kierowców miejskich busów, czy kierowców którzy potrafią puścić człowieka a nie pchają na siłę.

Wykorzystali sytuacje a co , myślisz że jak u nas każda policja zarabia czy miejskie?

Można trafić na tych ok, ale w sumie mandat zgodnie z prawem mieli prawo wystawić.

Być może był jakiś wcześniej znak którego nie zauważyłeś lub był specjalnie tak ustawiony żeby zarabiać.

Policja to zawsze był taki nieszczęśliwy dla obywatela organ ale inni są bardziej ok.

Miałem niedawno kontrolę lotną w Austrii - celnik z wyższością do mnie tylko po niemiecku, udając, że słowa nie zna po angielsku. Spokojnie więc przeszedłem na nasz język ojczysty wręczając dokumenty. Może i niemiecki trochę znam, ale po co strzępić sobie język.

Policja i celnicy to nieźli żartownisie, trzeba z dystansem. Ostatnio w busie zesrali chłopaka bo nie miał dokumentów, ostatecznie paroma żartami pościł , chodź polak wciskał mu jakiś karnet na siłownie czy inny bubel.... zażartowałem sobie parę razy po niemiecku to padłem go gościu znał lepiej Polski niż ja angielski a jego akcent ogarnął we mnie śmiech.... a Angielski znam równie mocno co niemiecki parę słów i wio w świat na migi :)

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwilkę do tematu dróg bezkolizyjnych w Polsce, otóż z dniem dzisiejszym (otwarcie węzła "Jordanowo") mamy dokładnie 3000km dwujezdniowych dróg bezkolizyjnych i pod tym względem jesteśmy na szóstym miejscu w Europie! :)

Ale już kończę, bo się zaraz zlecą różni tacy z krzykiem, że to propaganda i jesteśmy na szarym końcu, jak ze wszystkim zresztą... ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od jutra kawałek S17 będzie otwarty:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ładny kawałek, bo 24 kilometry. Ogólnie nieźle idzie budowa S17 a co najważniejsze, są spore szanse na realizację odcinka od Warszawy do Kurowa do 2020 roku. Prace nad Koncepcją Programową idą zgodnie z harmonogramem, wygląda także na to, że przy realizacji dalszych odcinków zrobi się także II etap obwodnicy Puław :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszyć się czy płakać? to propaganda, jesteśmy na szarym końcu jak ze wszystkim zresztą :pc:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.