Skocz do zawartości
Molotok

Krab Mitrax dokarmianie

Rekomendowane odpowiedzi

Czym dokarmiać tego kraba kiedyś miałem bardzo dużo glonów dlatego kupiłem małego Mitraxa i dwa ślimaki turbo . Teraz glony zniknęły i trochę się martwię o kraba bo nie ma co jeść , ślimakami się nie przejmuje bo mają sporo glonów na szybach. No może się martwię o jednego co koniecznie chce się zabić włazi do filtra i wychodzi przynajmniej raz w tygodniu z akwarium :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz więcej o akwarium. Dwa turbo i jeden mithrax wyczyściły Ci całe akwarium z glonów? No i wypada wpaść do tematu "Tu się witamy" i uzupełnić profil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa turbo i jeden mithrax wyczyściły Ci całe akwarium z glonów?

pewnie 2 litrowe akwarium :D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ddlaczego ironizujecie, przecież nie napial że ślimaki i krab zjadły wszystko. Ja mam 2 ślimaki i 2 kraby w 250l i glonow też nie mam. Mitraksa nie dokarmiam coś sobie zawsze znajdzie.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 30l trochę im oczywiście pomogłem z tymi dłuższymi ale resztę same oskubały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Molotok Nie każ się ciągnąć za język. Napisz coś więcej. Kiedy zalałeś, co tam jeszcze żyje itd. Mithrax żywi się nie tylko glonami, również np. artemią. Więc jeśli masz rybki, to zawsze sobie coś znajdzie, co rybcie zostawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik zalany z trzy miesiące temu na tą chwilę mam skałkę z Zoa , dwa ślimaki turbo no i kraba . Żywej skały mam 2,5 kg i na razie rybek nie mam ale właśnie planowałem kupić gobiodon okinawae .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego często widziałem jak wcinał spiruline którą karmie rybki.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapytał o karmienie zwierzaka a Wy nagle chcecie historii zbiornika. Tylko po co? Nie łatwiej napisać je on to i to i koniec tematu.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim wynalazku jak Hikari Crab Cuisine ile tego musiałbym dawać małemu Mitraxowi no i czy znalazł by te pałeczki w akwarium ? .

Edytowane przez Molotok (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym nie dokarmiać glony zawsze znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym nie dokarmiać glony zawsze znajdzie.

albo nie znajdzie


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego jak akurat jest okazja dokarmiam spirulina w granulkach, albo wrzucam w calosci (trzeba mu rzucac pod nogi bo przynajmniej moj dosc slepy jest), albo rozdrabniam na proszek. Proszek mieszam z woda i podaje pipeta, zabawny widok kiedy szczypcami probuje lapac kawalki :)

Co do Crab Cuisine, to jeszcze nigdy nie widzialem zeby sie tym zajadal, jak wczesniej wspomnialem jest dosc slepy, a po wrzuceniu paleczki, wylega stado wyglodnialych wieloszczetow...takze raczej nie ma szans tego upolowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapytał o karmienie zwierzaka a Wy nagle chcecie historii zbiornika. Tylko po co? Nie łatwiej napisać je on to i to i koniec tematu.

Na coż, niespełnione marzenia zostania moderatorem........ :crybaby:

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na coż, niespełnione marzenia zostania moderatorem........ :crybaby:

P.

I musiales myśleć nad tą odpowiedzią dwa miesiące? :) niezły wynik. :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat żeby jak na razie nie zakładać daremnie nowego.

Mam podobnie tyle że ze ślimakami turbo, akwa 30L kilkumiesięczne, kilka kilo skały wyczyszczone z glonów zielonych do białości.

Przestałem czyścić szyby żeby choć troszku nazbierało się jakichkolwiek glonów. Zielonych po zjedzeniu przez ślimaki ze skał już nie ma w ogóle, choć by jednej plamki (na szybach również), okrzemków kiedy nie czyszczę szyb przez tydzień czy dłużej jest jak na lekarstwo.

W sklepach przy ofertach ślimaków pisze żeby dokarmiać ślimaki w razie braku glonów suszonymi wodorostami. Idzie kupić te wodorosty w którymś z oferowanych pokarmów? Może macie inne propozycje na dokarmienie moich ślimaków turbo?

Za każdą odpowiedź Bóg zapłać :)

Pozdrawiam

Darek

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw jednego a resztę sprzedaj tym kolegom którzy mają plagę glonów. Zyskają na tym i ślimaki i Ty i koledzy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by i w taki sposób tylko, że nie chciałbym też wyzbywać się zwierzątek, bo nie wiem w którym momencie mogą mi się znowu przydać a 30L jest tylko przejściowe, w każdej chwili mogę przejść na docelowy zbiornik 360 litrów, a tam na pewno przyda się nawet więcej niż 2 ślimaki :).

Drugim czynnikiem przeciw pozbywaniu się ślimaczków jest to, że mam kłopot z kupnem czegokolwiek zwłaszcza zwierząt mieszkając w "czarnej dziurze" a chcąc kupić wysyłkowo przynajmniej w niektórych sklepach są minimalne limity zakupowe zwierząt np 200 zł więc też rodzi się kłopot z dokupieniem pojedynczych zwierzątek. Tak źle i tak niedobrze ech...

Tak że w dalszym ciągu podbijam pytanie jakim pokarmem dokarmiać ślimaki turbo w momencie kiedy mam deficyt glonów, tak żeby nie straciły na kondycji, co gorsza nie padły z głodu?

Edit

W myśl zasady "umiesz liczyć, licz na siebie" chyba sam będę musiał sobie pomóc i odpowiedzieć na swoje zapytanie tym samym zapytanie autora tematu, który również nie wiele się dowiedział w związku z ze swoim dylematem.

A więc kupię sobie algi może na nich będą się pasły moje ślimaczki. Jak się sprawdzi napisze, ot tak z życzliwości dla przyszłych niezorientowanych pokoleń.

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo daj do akwarium xenie...

mój zeżarł wszystkie glony i ... xenie :) tak, że plaga się skończyła

na chwilę obecną nie mam żadnych plag


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.