Skocz do zawartości
dirty_pig

Mój flamingo ma jakieś kropki na sobie co to?

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że mój flamingo ma na ciele jakieś dziwne kropki, czy to jakaś choroba czy może starcia z jakimiś rybkami. Od niedawna mam diodona w akwarium czy mogli się poturbować gdzieś i to mu wyskoczyło na ciele? :|

post-14106-0-76532700-1362146320_thumb.jpg

post-14106-0-35216400-1362146330_thumb.jpg

post-14106-0-73781300-1362146338_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to Vlamingii a nie Flamingo a po drugie to masz zbiornik 3 razy za mały dla tej ryby-

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+43+389&pcatid=389

minimum tank size 360 galons czyli 1500l.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wygląda jak wrzód - infekcja bakteryjna. no i faktycznie za kolegą - zbiornik jest za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek dzieki za informacje o chorobie.

boogiee co moge z tym zrobic? jakos ja mozna wyleczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słodkowodnym na takie schorzenia bardzo skuteczne jest pędzlowanie jodyną. Myslę że tu też się sprawdzi jeśli uda Ci się rybkę złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc nie jestem znawca ale wiesz kiedyś miałem dyskowce i te rybki wiecznie cos miały cos podobnego tez.J bralem rozpuszczony nadmanganian potasu na patyczek do czyszczenia uszu rybke z akwarium i przecierałem rany 2x dziennie.po 4 dniach była już poprawa.Nie chce ciebie do niczego namawiać ale to na jakies zmiany skorne tez wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra piszcie co tam jeszcze moglbym jej pomoc bo mi jej szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci jej szkoda to oddaj ją do dużego akwarium. W trzy razy za małym ryba jest zestresowana i dlatego podatna na różne choroby.

I to własnie chciał ci powiedzieć Peniek. Niestety nie zrozumiałeś.... :wallbash:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo się każdy czepia, wiem że ta rybka jest za duża do tego akwarium, ale zauważyłem to niedawno widząc jak rośnie i zaczyna nie pasować do tego zbiornika, gdy ją kupiłem była bardzo mała, a sprzedawca zapewniał mnie że będzie pasowała w moim akwa. Wiem że to moja wina (i niewiedza) że jeszcze jej nie oddałem ale sądziłem że jak niedługo zrobię następny baniak to już ona sobie w nim zamieszka. Teraz chciałbym ją uratować jakoś zanim komuś bym ją oddał bo chorej i tak bym nie oddawał nikomu, pisanie że ona jest za duża w tym zbiorniku jej nie uratuje. Tak więc jak ktoś ma jakieś pomysły proszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słodkowodnym miałam kiedyś problem - kilka rybci miało rany na skórze. Ryby odłowiłam i na ranę bezpośrednio nakropiłam Sera bactopur ( w płynie, 50ml). W opisie jest, żeby podać do wody. Ja jednak nie chciałam zaburzać flory bakteryjnej wody, a taki sposób polecił mi kolega na forum. Na kilka rybek jedna (najsłabsza) nie przeżyła. Resztę udało się uratować. Ten preparat zastosowałam tylko raz, skóra się regenerowała, więc odpuściłam im stres z odławianiem.

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałeś rady ale ich nie zauważyłeś..... EOT


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.