Skocz do zawartości
Molotok

Błazenki pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wczoraj dwa małe błazenki czy to normalne ,że pływają cały czas w jednym miejscu ?. I jeszcze pytanie jak często i w jakiej ilości je karmić mrożoną artemią ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz ukwiala to proces zadomowienia moze trwac dlugo az osiada na jakims innym koralowcu lub wcale ... wtedy wlasnie beda raczej w ktoryms rogu akwarium . Jaka masz obsade ? Ogolnie ja karmie ryby 2 razy dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niestety mysle ze beda tak sie zachowywac dopoki nie osiedla sie w jakims koralowcu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja że cały czas będą takie osowiałe:) Ja kupiłem ukwiała to go olały.. aż w końcu został jeden i zamieszkał w rhodactis:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna jakos ukierunkowac blazenki na ukwiala? mam 2 ukwialy a blazenki juz od miesiaca nie chca nigdzie sie zadomowic tylko plywaja z innymi rybami..


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja swoje z reefmaxa odlowilem ...... wiedzialem ze nie bede mial ukwiala a osiedlil sie w plerogyrze stresujac koralowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zeby znalazly cos do spania, bo sie wykoncza.

I zalezy jaki ukwial, bo jak glodny to blazenki czasami maja stresa ze skoncza w nodze, a niena kolderce...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje ukwialy dokarmiam a blazenki i tak nie chca w nich zamieszkac :(


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pozostaje jedynie cierpliwie czekać. U mnie ten "proces" trwał ok. 6 miesięcy. Przez ten czas błazenki prawie nie zbliżały się do ukwiału by ostatecznie praktycznie z dnia na dzień się do niego wprowadzić:)

Edytowane przez zienbart (wyświetl historię edycji)

ReefMax, 2*Koralia Nano 1600, NewJet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie juz to trwa ok 5 miesiecy i nic, blazny plywaja w rogu akwa i ani im sie sni wpelznac do uqwiala a jest naprawde dordny quadricolor. blazny zachowują sie tak jakjakby go wogole nie bylo. jesli ma ktoś jakies doswiadczenie w sztucznym wprowadzaniu blaznow to chetnie poczytam .


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne ze plywaja w jednym miesjcu na poczaktu. kamie od malego co 2-3 dni jest ok;) uzywam mrozonki z czosnkiem.


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzicie Amfiprion do ukwiała. Jeśli same nie chcę to nic ich do tego nie zmusi.

IMHO przyczyną tego, że błazny nie chętnie chcą obrać ukwiała za dom może być ich stresowanie.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.