Skocz do zawartości
dolec

Jaka cyrkulacja do kostki 50x50x50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w z wiazku ze planuje przesiadke do wiekszego zbiornika (125L 50x50x50) i jestem na etapie kompletowania sprzetu, mam pytanie w sprawie cyrkulacji.

Jestem zainteresowany kupnem Hydor Koralia Evolution 2800 lub o numer wieksza Hydro .......... 4000

Posiadam juz pompe obiegowa New Jet 1200 do tego szkiełka.

Dodam jeszcze ze mam teraz w zbiorniku miekasy i kilka LPS-ow a zaczynaja mi sie podobac typowe twardziele ktore potrzebuja lepszej cyrkulacji, wiec ktory mode pompy radzicie zakupic? Hym a moze jakies inne propozycje pozdrawiam

Edytowane przez dolec (wyświetl historię edycji)

85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor 4000 jako jedyna pompa w akwarium, to zła opcja, będziesz miał problem z ustawieniem cyrkulacji.

Z Twoich opcji zdecydowanie lepsza jest opcja 2x Koralia 2800.

Moim zdaniem jeśli już szukasz w markowych pompach najlepszym rozwiązaniem będzie 2x Tunze 6025. Mniejsze, tańsze i równie ciche jak Koralie, wybór moim zdaniem lepszy.

Vortech MP10 jak najbardziej, tylko,że to sporo droższa opcja niż tunze i koralia.

Jeśli masz sumpa to NJ 1200 może sobie nie poradzić z tłoczeniem wody, jeśli panel to będzie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w takiej kostce tylko 45 wysoka z kominem zewnętrznym mam obieg 2000l, małą Koralie 900 ustawioną żeby lekko dmuchała za skała i pompe JVP 3000l/h. i moim zdaniem jest wystarczająco.Dodałem koralie 2 2800l/h to w akwa zrobiła się zadyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś ja mam tunze 6060 ale nie wiem czy przypasi ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki właśnie litraż zobacz sobie na forum w Nasze Akwaria. Ja mam obieg Tunze 3000l ale wcześniej było NJ1700l i tez było. Sump. A cyrkulacja Tunze 6015 i Auael 2600l i to jest już dużo jedna pompa wieje w tafle a druga w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.