Skocz do zawartości
dolec

Problem z ukwiałem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem po podziale od znajomego ukwiała quadricolor, mija juz trzeci tydzien a ukwialowi niewykształcił sie jeszcze otwór gebowy.

Moze ktos wie po jakim czasie wykształci sie otwór gebowy i czy to jest normalne ze przez taki długi czas nic nie spozywa pokarmu?


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość dziwne, bo ukwiał który powstaje w wyniku naturalnego podziału, z reguły ww. otwór posiada. Myślę, że zdjęcie mogłoby co nieco wyjaśnić.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie otwierać nowego tematu pod tytułem "Problem z ukwiałem" podwieszę się po ten.

Mam nadzieję że autor nie będzie miał nic przeciw.

Mój ukwiał prawie 1.5 roku siedział na jednym miejscu zamieszkały przez błazny.

Jakiś tydzień temu zebrało mu się na wędrówkę.Próbuję pompami skierowanymi prosto na niego zmusić go do powrotu, ale na razie bez skutecznie. Jakieś doświadczenia?

Zaznaczam że nic nie zmieniłem w oświetleniu ani cyrkulacji.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien Użytkownik powiedział kiedyś mi że ukwiały dzielą się na te które już wlazły w pompę, i na te które jeszcze tam nie trafiły...

Coś w tym jest. Mój siedział na miejscu parę dni... potem polazł za skały i tyle go widziałem. Raz pokazał mi się na tydzień..

Co nie zmienia faktu, że za jakiś czas spróbuję ponownie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.