Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Zoasy ciekawa obserwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zauważyłem że Zoasy które same się nie przyrosły do danej skałki tylko zostały przez nas przyklejone słabo rosną wręcz zanikają, Wcześniej jak miałem Zielone i były przyrośnięte do Skałki to położyłem je w otworze i rozrosły się na sporą Kolonię to mówię zaszczepię je komuś i tak zrobiłem, a te co zostały w poprzednim miejscu przeniosłem na dwie inne Skałki bo prawie wcale się nie trzymały w tamtym miejscu, tak od tamtej Pory mam wrażenie że Te Zoasy wręcz zanikają w ogóle się nie rozrastają choć są ładnie rozwinięte i wybarwione a takie małe Pomarańczowe które przeniosłem z muszli na skałkę zanikły całkowicie choć były w tym samym miejscu co wcześniej , a inny Ciemniejszy Kolor który sam się przyrósł po podłożeniu skałki rośnie w szybkim tempie z Jednego polipa zrobiło się już 4, Odmianę Brązowo zieloną która była na maleńkiej skałce także już widać przyrosty, tak więc jeśli komuś będziecie chcieli daną odmianę zaszczepić podłóżcie im coś niech wejdą po prostu same na skałkę czy muszlę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie zjawisko zauważyłem u siebie, choć nie w każdym przypadku. Nie bez znaczenia jest też to czy chcemy przykleić zoaski tkanką do podstawki czy jednak pod tkanką znajduje się kawałek skałki i dopiero siup na podstawkę. Jakby nie było klej zawsze negatywnie będzie oddziaływał na zwierzaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8d382aa0d687511e.jpg

Jedna Kolonia

1c1971eee630b195.jpg

Druga kolonia, Definitywnie widać że coś je gnębi prawdopodobnie właśnie ten klej

a parametry wody są w porządku

Zas 1,025

MG 1500

CA 500

KH 9,6

NO3 10-15

, oświetlenie też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna zamknięcia polipów może być też nadmiar PO4.

A tego parametru nie masz podanego.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dokladnie tak samo bylo u mnie od podstawki odkleił mi zoantusy jeżowiec i tak je na sobie nosił. Od 5 miesiecy nie pompowały sie tak jak na jego grzbiecie. Zabrałem mu zdobycz i położyłem między skały przepieknie się od tej pory pompują.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po zaszczepiniu za pomocą kleju zoasów nie mam żadych kłopotów - otwierają się po 30 minutacch od wyjęcia z wody - nie szukaj w tym problemu.

Najprawdopodobniej PO4 masz lipne jeśli reszta się otwiera to i a zaszepione się zamykają to tylko oznacza że wszyskie jadą na granicy wytzymałości - te podrażnione już wymiękają a reszta jeszcze ma trochę siły na "walkę"


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Klejenie nie ma znaczenia ,kleiłem wielokrotnie i zawsze ładnie się trzymały i rozrastały na potęgę.Natomiast jest tak że tam gdzie rwałem z skałki to w tych miejscach wyrastało jeszcze więcej, taki mechanizm obronny :) .Problem zaczyna się jak lecą parametry wtedy zoa nie otwierają się w całości a przyrosty są minimalne lub żadne.To tak z mojej obserwacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie miałem dotychczas problemu po klejeniu nawet pojedynczych polipów, ale kilkakrotnie był problem gdy kupowałem zoa świeżo klejone , nawet po kilkugodzinnej podróży w małej ilości wody ginęły po kilku dniach mimo, że szybko się otwierały po włożeniu do akwarium. Po kilku takich zakupach prosiłem sprzedawcę aby wysyłał mi nie klejone tylko luzem i wtedy już nie było problemów.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.