Skocz do zawartości
Gość Stanley

30 L pierwsze kroki :)

Rekomendowane odpowiedzi

@ni3miec, Gobiodony to rzeczywiście bardzo fajne rybki ale obawiam się, że Karola chce mieć te błazny. I to do nich trzeba będzie dopasować zbiornik.

To moje (112l) szkło też nie jest idealne ale wydaje się lepsze niż ta kosteczka.

Karola potwierdziła chęć przejęcia zbiornika. Teraz trzeba ustalić strategię. Nie miałem nigdy akwarium z panelem ale poważnie bym się zastanawiał czy nie wkleić w to akwarium przegrody wzdłuż krótszego boku, tak żeby stworzyć panel o wym. ok. 35x15cm. Wtedy część ekspozycyjna będzie miała 65cm długości czyli tyle, ile będą miały ew. lampy t5 24W.

Sump jest fajny ale nie jestem pewien czy dla osoby początkującej, bez zacięcia majsterkowicza, to dobre rozwiązanie.

Jakieś uwagi, sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jakiś krótki opis aktualizacyjny by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ni3miec, Gobiodony to rzeczywiście bardzo fajne rybki ale obawiam się, że Karola chce mieć te błazny. I to do nich trzeba będzie dopasować zbiornik.

To moje (112l) szkło też nie jest idealne ale wydaje się lepsze niż ta kosteczka.

Karola potwierdziła chęć przejęcia zbiornika. Teraz trzeba ustalić strategię. Nie miałem nigdy akwarium z panelem ale poważnie bym się zastanawiał czy nie wkleić w to akwarium przegrody wzdłuż krótszego boku, tak żeby stworzyć panel o wym. ok. 35x15cm. Wtedy część ekspozycyjna będzie miała 65cm długości czyli tyle, ile będą miały ew. lampy t5 24W.

Sump jest fajny ale nie jestem pewien czy dla osoby początkującej, bez zacięcia majsterkowicza, to dobre rozwiązanie.

Jakieś uwagi, sugestie?

Ja myślę żeby nie kombinować z panelem tylko albo powiesic z tylu jakieś zaburtowe pienidło albo do środka boxa tunze i tyle. Proste rozwiazsnia są najlepsze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanley

Dzien dobry:) aktualizacja:

po sprawdzeniu wszystkich testow doszlo nowe zycie z wielkimi podziekowaniami dla kolegi A.

Capnella,Briareum, Sarco,Gorgonia... nie pamietam co to jest to male niebieskie.... mała rozgwiazda, maluuutka, 3 kraby,

Jest pieknie i pomalu sie otwieraja, gorgonia tylko jakas sztywna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karola nic się nie uczysz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę żeby nie kombinować z panelem tylko albo powiesic z tylu jakieś zaburtowe pienidło albo do środka boxa tunze i tyle. Proste rozwiazsnia są najlepsze ;-)

Fakt. Jestem mocno zwichrowany chęcią dopasowywania rozwiązań do swoich potrzeb (żeby przy okazji zrobić też coś swoimi rękami) ale przecież większości ludzi chodzi o coś innego. Chcą kupić i oglądać akwarium. Nie mam doświadczenia z takim sprzętem ale rzeczywiście twoja podpowiedź może być bardzo trafna.

Dalsze decyzje należą do Karoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

resun sk300 też spokojnie wystarczy. Co prawda trzeba go włożyć do akwarium, ale aż tak dużo miejsca nie zajmuje.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku do 112l ten resun zdecydowanie będzie za mały ja bym celował np w Delteca MCE 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanley

Karola sie uczy, wyciaga wnioski, obserwuje i ma super doradcow, a ja chcialam jedynie pokazac ze jak to jeden z kolegow napisal... slomiany zapał i nic z tego nie bedzie, a akwarium ma sie swietnie :) w sumie dzieki Wam koledzy, a Marcin, zrobiłam tak jak mowiles z kaskada!: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku do 112l ten resun zdecydowanie będzie za mały ja bym celował np w Delteca MCE 300

Tak sobie myślę, że jak wkładać do środka, to coś takiego żeby dało się tam schować grzałkę, jakiś węgiel itp. Deltec MCE 300 mial słabe opinie. "Pięćsetka" chyba jest z zupełnie innej (wyższej, także cenowo) półki.

Za to w panelu można sobie np. eksperymentować z glonami czy tam innymi wynalazkami ale dochodzi hałas dodatkowej pompy.

Może Karola powinna określić wysokość budżetu i szukać rozwiązania w jego granicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę - Tunze Reefpack 200 0200.000 co prawda bez grzałki ale bez przesady ;)

Znam człowieka (myślę że obaj znamy) który na tym jedzie z ZEO i daje radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu te pompę zmienił, bo jest za duża na to Akwarium, ogólnie mój kolega zaczynał od 30 Litrów ale stwierdził że to nie to i jeszcze to małe nie zdążyło dojrzeć to przeniósł się do większego, pomyśl sobie o takim Kwadracie 40 razy 40 razy 40 = 64 Litry, Lub 50 razy 50 razy 50, ogólnie kostki nie zajmują dużo miejsca, możesz też dać inny wymiar który będzie dla ciebie odpowiedni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanley

Aktualnie wyglada teraz tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałaś o wprowadzeniu do akwarium makroglonów?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i błazeki będa trzymane w szklankach jak bojowniki ;(

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanley

zaobserwowalam dzis kolejny problem, znajomy mi przywiozl niespodzianke, jakas ladna mala szczepke zoa, wsadzilam ja, jednego dnia, swietnie, a nastepnego nie otwierala sie, zwinela i tyle ją widzialam, mam wrazenie ze umiera, wszystko inne sie ladnie pompuje, sprawdzilam no3 , za wysokie na poziomie 12-25 nie wiem dokladnie ale mniej wiecej tyle, zgodnie z zabarwieniem testu, slimaki turbo wcinaja glony, mam phosguard i purigen w kaskadzie, zrobie dzis podmianke wody, czy mam karmic te zoa bezposrednio strzykawka prosto w nie, polozylam zoa na dnie i musialabym za kazdym razem reke wsadzac ze strzykawka :) czy same wylapia pozywienie?

bardzo czasochwlonne i mega wciagajace sa te solniczki, ciesze sie ze ja mam!:) o! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz dokarmiać zoantusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanley

a tak jest aktualnie, dziekuje koledze Rafalowi i koledze Andrzejowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanley

dzien dobry, ja w pewnym temacie, zauwazylam ze lezy czerwony krab bez muszli, postanowilam ze go wylowie odrazu, niestety... nie zyl... zaczelam wymieniac odrazu wode, na podmianke, jakies 15 %. .... a za skalka... widze , ogladam.... nie wierze... jakies cos duzego, dluga na 5 cm przezroczysta krewetka... nieruchoma, jedynie wasy miala ciemne, baaardzo dlugie. skad to sie wzielo... ale sie nie ruszala, wylowilam bo mialam wrazenie ze jakby przecieta byla...ALE SKAD SIE WZIELA?!!! to malo.... lezy muszelka po krabie, chcialam ja przelozyc...dotykam muszelki a tu mi cos wylazi!!!!!! CZERWONY KRAB, TAKI SAM JAK WYLOWILAM, tego co odszedl na wieczna rafe!!! CO TU SIE DZIEJE!! :) JAKIES CZARY MARY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Karola,

To żadne czary mary:)

Kraby i krewetki rosną, dojrzewają i zrzucają wylinkę:)

Nie martw się wszystko gra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanley

a ja myslalam ze to jakis zart prima aprilis :) ale na serio, zaskoczona jestem bo smutkiem powialo a tu sie cieszyc trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanley

ja w takim prostym temacie... jaka jest najbardziej odpowiednia temperatura ? w tej chwili mam 26 i mam wrazenie ze przy 27 niektore zyjatka byly bardziej zywotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już jest ze zwierzętami zmiennocieplnymi - bardziej ruchliwe są w wyższych temperaturach. W wyższej temp. procesy życiowe przebiegają szybciej. No i zwierzęta się szybciej zużywają :) Większość z nas stara się utrzymywać temp. 24-26 st. C (mniej więcej w takiej temp. żyje większość hodowanych przez nas gatunków). Zależy to od paru czynników, także tych praktycznych - np. w chłodnym pomieszczeniu łatwiej (i taniej) jest trzymać 24 niż 26.

Ryby wytrzymają bez problemu wysoką temp. ale bezkręgowce są już mniej tolerancyjne. Jak będzie ankieta to ja się wpiszę do rubryki 25.

ed.

Karola, te błazny ci wysadzą akwarium w cholerę. Są za duże. Obejrzałem fotki i wygląda na to, że woda jest "za bogata". Obniżenie temperatury chyba będzie dobrym krokiem :) Ryby będą mniej wydalać.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.