Skocz do zawartości
przemek12345

akwarium 2560l x2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam dwa banieki po 2560l o wymiarach

Długość: 321cm

szerokość:100cm

wysokość 80cm

grubość szyby:15 mm

W akwarium nr1 napewno będą pielęgnice z jeziora wiktorii co do nr2 nie mam pomysłu na obsade zbiornika .

Myślałem nawet nad połączeniem ze sobą dwóch zbiorników jest to wykonalne bo byłem u szklarza i zrobił wstępny plan połączenia akwari i twierdził ze wszystko wytszyma opur wody , razem dało by mi to 5120l i trzymał bym tam tylko ryby z jeziora wiktorii bo jest to najbardziej zgrozony biotyp wiginieciem!

nie wiem co robić proszę o rady

opiszę jeszcze filtracje

Napewno hydroponika 600l, nad całym dnem Plenum bakterie zrobią porządek z azotanami oraz dwie beczki po 200l jako filtr mechaniczny !

powino wystarczyć

oświetlenie:

6 metalochalogenów po 150w albo taśmy ledowe ale raczej halogeny

Ogrzewanie:

napewno "co" i grzałki wspomagające 1000w " jak by{ co} nawaliło"

Zawsze mażyłem o gigantycznym akwarium a gigant 6,5 metrowy był by spełnieniem moich mażeń , no i bym miał prawie najwieksze akwarium w woj. pomorskim prucz oceanarium heheheeh

Co myślicie połączyć ze sobą te dwa baniaki ?

czy lepiej dwa osobne akwaria i biotypy ?

akwarium 2560L X 2

post-19258-0-32568700-1363007007_thumb.jpg

stojak pod akwarium

post-19258-0-07459400-1363007005_thumb.jpg

akwarium 800l wielgatunkowy mam go od 5 lat

post-19258-0-25952400-1363007006_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne akwarium i fajne plany... :clap: duże i dużo

tylko to forum akwarystyki morskiej....


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpaliłem się, wchodzę a tu...zong :hope:

Pewnie i tutaj ktoś coś powie, ale lepiej chyba będzie jak popytasz na forach poświęconych pielęgnicom.

Bo tutaj to zaraz cię przekabacą i każą to posolić :smiling:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , jak urządze te wielkie baniaki to zostanie mi to 800l a ze jest małe to wykorzystam je do akwarystyki morskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posolić tyle wody ...nie wiem jakby to sprzętowo ogarnął, przynajmniej ze strony finanswej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na akwarystyce morskiej się nie znam :on2long: , dlatego te plany schodzą na dalszy plan , no i nie chce przedobrzyć z budrzetem na ten rok dużo kasy mie pochłoną te giganty na morszczaka już by nie było by mie stać ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, czego oczekujesz od nas bo jak przeczytałem nie chce robić morskiego a w dziale "Ogólnym" piszesz.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko... ja tez bym chciał taki baniak w domu...

tylko wtedy tez musiałbym wymienić żonę na nową - bo chyba by tego nie przeżyła :)

ja mam takie pytanie offtopowe... czy jak pisałeś tego posta, to niektóre wyrazy były podkreślone na czerwono?

czy słowo budrzet jest tym samym co budżet?

mie tym samym co mnie?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, za pisownie jak piszę szybko nie zwracam uwagi na pisownie , wychowałem się w Irlandii i z j. Polskim jetem trochę na baker . Piszę na tym forum dlatego że widziałem tutaj równie imponujące projekty i myślałem że ktoś może podpowie mi coś w mojej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja podpowiem ! Zakładaj duże morskie :) . Rafa w domu ,po prostu bajka .(ode mnie masz szczepkę na dobry początek gratis ;) ) A jeśli słodkie to polecam Podkarpackie Forum Akwarystyczne ;)

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej przerobic te dwa akwa na jedno ale na szerokosc, 320x200x80, uwielbiam akwaria z głębią patrzenia. Najlepiej od razu posol, bedzie taniej niz najpierw nudny biotop słodkiego, docelowo i tak zrobisz rafe, sam przerabialem kilka biotopow słodkich ktore wydawały się super dopóki nie posiadłem solniczki ktora wydawała się droga. Osobiscie mam zapęd na kostke 200x200x80


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze moje plany były też tak ambitne, co prawda chciałem lekko wyższe, ale jak zacząłem czytać na temat akwarystyki morskiej "szybciutko" litraż tak wygórowany nie był najważniejszą rzeczą w planowaniu mojego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej przerobic te dwa akwa na jedno ale na szerokosc, 320x200x80, uwielbiam akwaria z głębią patrzenia. Najlepiej od razu posol, bedzie taniej niz najpierw nudny biotop słodkiego, docelowo i tak zrobisz rafe, sam przerabialem kilka biotopow słodkich ktore wydawały się super dopóki nie posiadłem solniczki ktora wydawała się droga. Osobiscie mam zapęd na kostke 200x200x80

Potwierdzam tu ,zapędy Tomka idą w dobrym kierunku ,Akwarium słone jakie by nie było to zawsze będzie mu brakowało głębi.Jak już się zdecydujesz na taka kostkę do daj koniecznie relacje z zakładania...

Niestety nie każdy dysponuje miejscem no i gabaryt mocno po kieszeni uderzą ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale boje się ze morszczak pochłonie mie finasowo myśle jakieś 30tyś jak nie lepiej a słodkowodne wyjdzie duzo taniej ?

A z akwarium morskim nigdy nie miałem do czynienia i boje się ze sobie nie poradzę , potrzebował bym fachowej pomocy jeśli chodzi o sprzed i o zycie w akwarium ?

co do wymiarów muszą zostać szyby i stelaż jurz czekają w domu nic nieda się zrobić niestaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca to mam go pod dostatkiem posiadam dom o pow. 160m2 w którym mieszkam tylko z mamą .

akwarium bedzie stało w salonie o wym. 35m2 powino wystarczyć

żony jeszcze nie mam to nikt mi głowy suszyć nie bedzie :detective:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek masz poniekąd rację co do kosztów z solanką, miałem Malawi, holendra a teraz startuję z 350l a obecnie mała kostka by posmakować morszczyzny, wrażenia bezcenne.

Nie musisz od razu ładować pełnej obsady, to jest całkiem inny świat.

Jeżeli boisz się ryzykować z tak ogromnym litrażem spróbuj z mniejszym a gwarantuję że złapiesz bakcyla i wtedy zdecydujesz bo Twój litraż naprawdę budzi szacunek.

pozdrawiam


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tego poglądu, ze duże akwa moze nas zjeść finansowo. Wydatek na sol większy to prawda ale mozna zrobić wyspy z koralami i tylko je oswietlic. Przy niewielkiej obsadzie mozna tez i na początek dać słabszy sprzęt. Cyrkulacje przy wyspach itp. A reszta baniaka to bedzie wybieg dla ryb i moze nawet fajnie wyglądać taka nieoswietlona odchlan za wyspa. Jak sie chce to mozna wszystko. Wiec pojęcie dwa miliony wątek swiatla na akwa to pojęcie mocno pomylone bo mozna oswietlic akwarium 2000l lampa o mocy 200W.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCRob całkowicie się z Tobą zgadzam fajna wyspa oswietlona na środku 300-500W hqi starczy, da to klimatu, przy czystej wodzie i otwartym szkle swiatlo zastane wystarczy do obserwacji ryb a jakis zalążek i oaza życia w akwa będzie, przy takiej powierzchni dna sam piasek zrobi dobra robote filtracyjną, Przemku jezeli masz mozliwosci lokalowe to sie nie zastanawiaj nawet tylko dzialaj, kazdy polsrodek i tak zawiedzie cie do solanki wiec szkoda,kasy na inne pomysły. Przy dobrym szperaniu idzie odpalic akwa za 1/4 ceny, sam tez bylem mocno pod wplywem opinii ze morskie to mega kasa ale dzieki forum wychodzi cenowo przystepnie.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się z Wami nie zgodzę - nie wyobrażam sobie aby mając taki litraż umieć się powstrzymać i zrobić tylko te wyspy ;) Jak widzę jak to było u mnie to w takim litrażu bym się może zamknął w 70-80tys a nie 30.

Ale jak się Przemek czuje na siłach w zakresie silnej woli - to również polecam solenie ;)

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się z Wami nie zgodzę - nie wyobrażam sobie aby mając taki litraż umieć się powstrzymać i zrobić tylko te wyspy ;) Jak widzę jak to było u mnie to w takim litrażu bym się może zamknął w 70-80tys a nie 30.

Ale jak się Przemek czuje na siłach w zakresie silnej woli - to również polecam solenie ;)

pozdrawiam

Paweł

Kto mówi, ze na jednej wyspie sie zakończy :) bedą środki to mozna powiększać projekt. Ale sam cos takiego kiedyś zrobię. Moze byc mega fajnie widzieć za wyspa niekończąca sie wodę i przyplywajace z niej ryby. To dopiero glebia, trzy metry do tylu w akwa :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzeba ostrożnie - to jest nałóg - i trochę jak z budową domu - dopóki nie zbudujesz sam - nie uwierzysz nikomu kto Ci mówi ile wydasz bo myślisz że wiesz lepiej.. a potem dokonujesz świadomych wyborów, zamienisz podłogę na lepszą, a może fajniejsze okna.. itp itd i wychodzi jak zwykle ;)

Nie zaklinajmy rzeczywistości że większe akwaria nie kosztują więcej - tak owszem, są rzeczy typu automatyczna dolewka, pompa dozująca itp która w sumie tyle samo kosztuje w małym i dużym, ale jak zaczniemy wchodzić w tematy odpieniaczy, obiegówek, cyrkulacji, reaktorów, filtrów przepływowych, suplementów, mediów (filtry, żywice) itp itd to różnice wychodzą. O samym życiu nie wspomnę - ja u siebie mam np 10 anthiasów (każdy prawie po 100pln) - a do takiego wymiaru jak ma Przemek chciałbym wpuścić ze 40 żeby efekt był. Łatwo sobie przeliczyć.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz rozpatrujesz kwestie tego co kto lubi. Ty chcesz 40 antchiasow po 100 a ja bym wpuścił dwa pokolce i polowal na okazje z reszta obsady. Tak samo jeden wladuje wielkie korale a inny 2cm szczepki tak jak ja. Wiem jak to wciąga ale potrafię sie ograniczać. Odpieniacz... Tez mozna go tanio zastąpić albo kupić z drugiej ręki. Reszta sprzętu podobna. Suplementacja zależna od ilości życia. Przy dobrze rosnących koralach chemia moze sie zwracać ze szczepek.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi na mieszaliście w głowie teraz sam nie wiem co robić ? :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.