Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Nośniki który według was z upływem czasu jest nie do zdarcia

Rekomendowane odpowiedzi

Już na nie jednej płycie CD się zawiodłem, DVD również po pewnym czasie się wypalają o Blu Raju nie chcę się wypowiadać ale jako że to płyta to też jest narażona na stratę, Według mnie nie do zdarcia są kasety i wideo i magnetofonowe nawet jak upadnie na podłogę to i tak Taśma zawsze pozostanie nie naruszona a jak jest dobrze nagrana to nawet nie widać różnicy z cyfrowych nośników to Wiadomo że dysk Twardy, z przenośnych takim optymalnym jest chyba pendrive chociaż zdarzyło mi się że szlak na płycie go trafił :) ale jedno wiem że na płyty już nic nie nagram straciłem do nich zaufanie po tym jak z niewyjaśnionych przyczyn padły mi dwie ze zdjęciami nie są porysowane ani nic nie widać żeby nośnik był zjechany po prostu nie chcę ich czytać ani Komputer ani DVD umarły.. a jak jest u was opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu płyty są tak badziewne że szkoda na nie pieniędzy, lepiej doinwestować na jekiegoś pendrive'a i cieszyć się trwałym nośnikiem


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/ na płyty już nic nie nagram straciłem do nich zaufanie po tym jak z niewyjaśnionych przyczyn padły mi dwie ze zdjęciami nie są porysowane ani nic nie widać żeby nośnik był zjechany po prostu nie chcę ich czytać ani Komputer ani DVD umarły.. a jak jest u was opinie /

nie ma to jak starożytny zapis rylcem na blokach granitowych , tysiące lat przetrwa , nawet do czasu gdy już nikt nie zna tego języka i cza go odszyfrowywać na nowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yup, nie ma to jak informacja ryta. I najlepiej analogowa. Jeśli chodzi o dane cyfrowe to chyba najlepiej trzymać w chmurze, wtedy trwałość nie jest już naszym zmartwieniem. Chociaż z drugiej strony nie wiemy kiedy się chmura rozwieje ;) Można też sobie kupić jakiś hdd, też powinno być lepiej niż na płytach.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najlepszych to nadal papier.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Papier zdecydowanie.

Jednak ja mam wszystko w telefonie.

Czego nie ma w moim telefonie to prawdopodobnie to nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z papieru trudno jest np. odsłuchać muzykę, ale zdjęcia wyglądają dużo lepiej niż na monitorze.

Ja stawiam na twarde dyski zewnętrzne. Też mnie spotkało parę katastrof ale i papier może ulec zniszczeniu (choćby papiroliza u Lema :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety wszystko ma ograniczona trwałość...

jeśli chodzi o fotografie zaleca się posiadanie 3 kopii danych...jest to jakieś wyjscie....


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z rodziny Synology jako NAS i backup, czyli HDD w RAIDzie ... nie ma nic lepszego, oprócz starożytnego zapisu rylcem na glinie oczywiście ;)

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabijamy, nabijamy posty ....

licznik stuka :)

ale interesujące wypowiedzi na forum akwarystycznym

niektórzy jak by posprawdzać to 90 procent wypowiedzi maja w tematach jak ten

a potem doradzają innym bo przecież ilość postów przekłada się na doświadczenie w akwarystyce morskiej

pozdrawiam

Edytowane przez tmag (wyświetl historię edycji)

220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabijamy, nabijamy posty ....

licznik stuka :)

ale interesujące wypowiedzi na forum akwarystycznym

niektórzy jak by posprawdzać to 90 procent wypowiedzi maja w tematach jak ten

a potem doradzają innym bo przecież ilość postów przekłada się na doświadczenie w akwarystyce morskiej

pozdrawiam

Posty w Offtopicu chyba nie nabijają licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba że tak :)

nie nabijają

zwracam honor

Edytowane przez tmag (wyświetl historię edycji)

220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jakoś mi się nie chce podnieść ilość postów. Czyli twój zarzut jest bezpodstawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tmag, oceniasz na podstawie działań własnych, czy tak po prostu wpadłeś na chwilę komuś szpilkę wcisnąć (przerywając pisanie kolejnego merytorycznego posta)?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpile to Ty próbujesz wcisnąć kapuhy,

po prostu uważam, że są inne fora gdzie można podyskutować na temat nośników danych i można znaleźć tam mądrzejsze odpowiedzi, które coś do tematu wniosą

pozdrawiam


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpile to Ty próbujesz wcisnąć kapuhy,

... i można znaleźć tam mądrzejsze odpowiedzi, które coś do tematu wniosą...

Takie jak twoje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję po prostu zrozumieć, jaki był sens pisania przez Ciebie takich kąśliwych uwag w offtopicu. Nie lubisz takich tematów - nie pisz w nich i wsjo. Nie wszystko na forum musi być na sztywno i pod kreskę, zwłaszcza w niniejszym dziale.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu można poczytać o trwałości nośników:

http://www.chip.pl/a...niki-na-swiecie

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że płyty wypadają słabo, to już wiadomo. Ale po pamięciach flash spodziewałem się ciutek więcej niż nędzne 5 lat :/


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtrwalszy obecnie nośnik to tasma magnetyczna. Backup poprzez odpowiedni streamer jest rozwiązaniem takich problemów, a trwałość zapisu to gwarantowane >> 20 lat. Tyle, że to raczej za drogie rozwiązanie jak na warunki domowe, no i nie nadaje sie do zastosowań "on line".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.