Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Akwarium już ruszyło i mam kolejne pytanie, kasakda do wymiany ;) Mam okazję kupićw dość atrakcyjnej cenie kubełek Aqua Szut Aqua System 2, pomyślałem sobie, że mógłbym wrzucić do niego węgiel i absorbery + na wlocie wata do filtracji mechanicznej płukana codziennie. Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile to paprania codziennie otwierać a potem zalewać kubełek?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj i kup kaskadę aquaela. Oszczędzanie wychodzi bokiem a wiem to z własnej autopsji. Kupiłem hbl 701 i po miesiącu kupiłem aquaela. Jest o niebo cichszy, wydajniejszy i odpieniacz diy ze strzykawek wsadzisz jak będziesz chciał.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj i kup kaskadę aquaela. Oszczędzanie wychodzi bokiem a wiem to z własnej autopsji. Kupiłem hbl 701 i po miesiącu kupiłem aquaela. Jest o niebo cichszy, wydajniejszy i odpieniacz diy ze strzykawek wsadzisz jak będziesz chciał.

Odpieniacz strzykawkowy do HBL-701 też włożysz. Do FZN-3 za to możesz włożyć Resun SK-300. Jedyna wada Aquaela, to że nie zbiera syfu z powierzchni wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zaczynasz od 30l. Daje ci góra miesiąc jak zaczniesz ów litraż przeklinać. Tak czy siak FNZ 3 będzie idealnym rozwiązaniem, w jedną z komór możesz władować jakiś mały odpieniacz na kostkę lipową, chociaż jak nie masz innego zwierza to nie jest on konieczny. Sam swój wywaliłem jakiś czas temu, a i spsy mają sie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz strzykawkowy do HBL-701 też włożysz. Do FZN-3 za to możesz włożyć Resun SK-300. Jedyna wada Aquaela, to że nie zbiera syfu z powierzchni wody.

Ja przy aquaelu syfu zero na powierzchni (powierzchnia 35x35 cała faluje) a wydajność jest naprawdę dużo lepsza. Wadą jednego i drugie za to jest, że są dość głośne w nocy jak jest cicho to strasznie na początku drażnią. ale to tylko nasze spostrzeżenia a kolega wybierze już co sam będzie chciał ;)


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój HBL 701 jest bezglosny ( w słodkim mam taka sama kaskade i szumi tylko jak szczelnie zalozy się pokrywe), odpieniacz DIY się miesci i jest duza tansza niż FZN, no i ma skimmer. FZN na pewno jest wydajniejszy ale i rozmiarami tez jest pokaźniejszy, ale w kostce kaskade potraktuj jako miejsce na wkłady filtracyjne ew. grzalke, odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akwarium funckjonuje od 16.04.2013, wszystko przebiegało bez żadnych problemów ale tydzień temu pojawiło się zmętnienie wody i teraz akwarium jest całe zielone razem z wodą. 3.05 dodałem piasek i zrobiłem pierwszą podmianę wody, wtedy wszystko się zaczęło. Wiem, że to pytanie może być głupie ale nie daje mi to spokoju.

img0083h.jpg

img0082dc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było się jeszcze wstrzymać z dodawaniem piasku. Po co robiles podmianę ? Jaki piasek dodales ? Zdjecie na gorze i na dole - kwestia ujecia, ze woda jest przejrzysta na dolnym, czy cos robiles ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum przeczytałem, że dobrze jest zrobić podmiankę po ok. 3 tygodniach. Piasek to zwykły żwirek koralowy a w sklepie powiedzino mi żeby dodać go po tych 2-3 tygodniach. Zdjęcie na górze to 10000K a na dole 10000K + aktynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum przeczytałem, że dobrze jest zrobić podmiankę po ok. 3 tygodniach. Piasek to zwykły żwirek koralowy a w sklepie powiedzino mi żeby dodać go po tych 2-3 tygodniach. Zdjęcie na górze to 10000K a na dole 10000K + aktynika. Teraz woda jest jeszcze bardziej zielona, widać tylko czubek przedniej skały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda jest zielona? Czy szyby? Jak szyby to regularnie czyść i tyle. Z czasem ustąpi. 3 tyg to za wcześnie na podmianę moim zdaniem. Użyj waty perlonowej w kaskadzie to odfiltruje trochę glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Ty wsypałeś słodki żwirek? czy do morskiego?

i co Ci robi taką burzę w tym akwarium? Moim zdaniem za duża ta cyrkulacja - ale mogę się mylić.

ogranicz świecenie w czasie dojrzewania do 5-6h. Czyść szyby.

Jak juz włożysz ta watę - to wymieniają ją codziennie. Max co dwa dni.

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pytanie wyda się głupie, ale jak zasolenie? Czy przypadkiem nie zapomniałeś soli dosypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wpadłem na taki pomysł żeby podwyższyć nieco zasolenie z 1.022 do 1.024 i zaciemnić całkowicie akwarium na np. 3 dni. Co o tym myślicie ? Czy po takicha zabiegach zazielenienie wody zniknie ?

P.S Czytałem także, że na fitoplankton można do akwarium wlać zooplankton, tylko gdzie to kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.