Skocz do zawartości
dolec

Sprzet do akwa na 12V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kto kolwiek widział, kto kolwiek wie czy wystepuja pompy obiegowe, pompy cyrkulacyjne moze grzałki lub inny sprzet potrzebny do funkcjonowania zbiornika zasilane 12V pradem (z elektryka mam mało wspólnego wiec jak cos zle nazwałem, okresliłem to przepraszam) jesli tak to gdzie mozna by taki sprzet nabyc, zakupic z gory dzieki

Edytowane przez dolec (wyświetl historię edycji)

85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacyjne owszem, obiegowe też ale nie koniecznie z przeznaczeniem akwarystycznym, grzałki ;)

A szukać proponuje w sklepach z akwarystyką morską ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wszystko na 12v planujesz akwarium w samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest wlasnie strzal w dziesiatke :) szukaj wszystkiego w sklepach dla kempingowcow :) kiedys temat drazylem i sa sie to zrobic choc ekonomia kuleje :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do kupna bateri słonecznej i w zwiazku z tym mysle co bym mogł z niej zasilic oprocz oswietlenia


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo znam temat baterii słonecznych - możesz napisać jakie to oświetlenie i w jaki sposób zamierzasz to zrealizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat dostępne tylko cyrkulatory a co do sklepu dla kempingowców to lipa bo pompy ruzne są tylso nie do pracy ciągłej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiegówkę też znajdziesz - aquael robi takie do systemu multikani bodajże. Nawet mają bardzo fajną wydajność.http://www.youtube.com/watch?v=pvq5Nqu2UAc przy niskiej cenie.

Jak stawiasz na 12 V i eco, to całość jest wykonalna. Tylko napisz coś więcej, tematem też się kiedyś interesowałem.

Ważne jest dobre miejsce na panele, powierzchnia ich, dobrze było by zastosować mechanizm zegarowy do prowadzenia za słońcem. Plus spore akumulatory.

Jeśli nie masz sporej odległości, do ogrzewania można użyć kolektora cieplnego z wymiennikiem. Oświetlenie na 12 V zrobisz też - ledy. Przy chłodzeniu wodnym lampy, możesz też zrealizować ogrzewanie wody.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterie słoneczne o mocy powyżej 150W są tylko 24V, a mniejsze niż 200W to do zabawy można tylko wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A nie możesz zastosować przetwornicy 12 na 230V? Widziałem takie. Właśnie są polecane do zasilania normalnego sprzętu z akumulatora. Sam mam coś odwrotnego. Okazyjnie używam lodówki samochodowej w domu i mam przetwornicę 230 na 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

140 zł i po

krzykuhttp://allegro.pl/przetwornica-napiecia-dc-ac-12v-230v-600w-usb-i3080501895.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja odwrotna przetwornica to tzw zasilacz :D a jesli mowa o inwerterze to cholernie malo wydajne urzadzenie z przebiegiem nir majacym nic wspolnego z zamierzonym sinusem. no chyba se sie wykosztujemy zacnie.

. ten sam problem co z klasycznum ups.. pompy na 240V beda na tym dosc ostro swirowac.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Tylko czy specjalne urządzenia na 12v nie są czasem droższe od swoich klasycznych odpowiedników? Zatem to kwestia pana google i pana excela lub calca napierw poszukać czy nie ma jakichś dobrych przetwornic a jak są to za ile a potem przeliczyć czy jednak nie opłaca się przetwornica i klasyczne urządzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam do ulubionych temat to samo planuje zrobic za pare lat w nowym budynku zasilanie akwa (i nie tylko). z baterii slonecznej dam oddzielne zasilanie pod akwa np ledy i pompki moga pracowac pod prad staly ba nawet do falownikow tylko prad staly. pompa obiegowa na pewno prad zmienny nie wiem jak z ogrzewaniem ale raczej tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy niskonapięciowej do obiegu trzeba by szukać przemysłowej spożywczej a to nie są setki tylko tysiące złotych. Więc lepiej stracić 20-30% na konwersji do pełnego sinusa 230V i zastosować typowy sprzęt. Sinus jest potrzebny jedynie do pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :) A czemu nie zastosować pomp 12V aquaela - do obiegu i cyrkulacji ? Przecież mają gwarancję (jak padną - firma wymienia od ręki), są przystosowane do 12 V - wydaję mi się że będzie to najkorzystniejsze, biorac pod uwagę wydajność zasilania. A przy tego typu projektach liczy się każdy wat/amper.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tą pompkę

Pompka od tego zestawu http://www.aquael.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=134&Itemid=400〈=pl

Widziałem film, gdzie taka pompa podnosiła wodę na kilka ładnych metrów (ok 7 chyba). Myślę że do 100 litrów (no, powiedzmy 200 - bez szaleństwa) wystarczyła by. jeśli nie zakładasz że będzie jedyną cyrkulacją. Z resztą, zawsze można dwie założyć - kosztują ok 100 zł/szt.

Bardziej bym się martwił wydajnością i kosztem paneli słonecznych - na to kilka tysięcy trzeba by przeznaczyć. Plus stacja ładowania/akumulatory. Fajnie było by dołożyć do tego jakiś wiatrak - w zimie wydajność spada. No i rozsądnie planować :) Na przykład, lampa, liczona co do wata, chłodzona wodą, dobra izolacja termiczna sumpa...

Ale projekt ciekawy. Chętnie poczytam. Nawet jeśli skończy się na dyskusji - w końcu człowiek całe życie się uczy :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale projekt ciekawy. Chętnie poczytam. Nawet jeśli skończy się na dyskusji - w końcu człowiek całe życie się uczy :)

Nie koniecznie skończy się na dyskusji, ja wszystko mam i nawet to wszystko działało.

Możemy w piątek podyskutować zwłaszcza że dużo się zmieniło przez ostatni rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje, jedne na stały, drugie - podobno na zmienny. Co do wydajności rzeczywistej, nie bardzo mogę ocenić obiektywnie - subiektywnie, z wiaderka "dosiknęło" mi przez całą łazienkę (długość wanny), i pół przedpokoju (szerokość chodnika), do ściany :)

Sławek, chętnie pogadam, bo bardzo jestem ciekawy rozwiązania :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piatek bedziesz mial okazje dale pogadac z nim o tym, on tym rozwiazaniem mnie zajaral, za kilka lat na pewno o tym pomysle w swoim nowym budynku i zastosuje baterie sloneczne na dachu wlasnie pod zasilanie akwarium (oswietlenie cyrkulacja itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już sporo sprzętu na 12V. Właściwie z urządzeń, które mają bezpośredni kontakt z wodą, to tylko grzałki nie widziałem. Cykulacja - jest, pompy główne - są (również takie o dużych wydajnościach), odpieniacze również są już robione na takich pompach.

Jedyne na co warto zawczasu zwrócić uwagę - mimo, że pompa pracuje na prąd stały to i tak ma wtyczkę do 230V. Trzeba będzie się pokusić o modyfikację sterownika np. takiej pompy: http://royalexclusiv.net/Flow-Pumps/Saltwater-Seawater/Red-Dragon-3-pumps:::1_121_8.html

W tym przypadku chodzi o ogniwa, ale IMO przy morskiej wodzie to już dawno powinniśmy mieć wszyscy tylko i wyłącznie sprzęt na 12V. Może kiedyś...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardem w systemach fotowoltaicznych jest od 24V wzwyż, a zmniejszenie do 12V to dzisiaj pikuś jak mammy przetwornice wysokoczęstotliwościowe. A grzałka na 24V to nie problem jest duży wybór ze stali nierdzewnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Technicznie ja!k widać wiele jest możliwe tylko jak z opłacalnością tego jest?? Co innego instalować to gdzieś gdzie ten system to jedyna możliwa sprawa ale czy opłaci się zabawa tam gdzie jest klasyczna sieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.