Skocz do zawartości
Gość

[300] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

Deborka pokaż setup, dalej taki perfekcyjny ? ... :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chcemy zobaczyć czy coś urosło bo kolory w PS każdy grafik potrafi podkręcić :chris:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na Święta Bożego Narodzenia wkleję całość. Może się szarpnę na zdjęcie chociaż kilku korali-zobaczymy czy cos urosły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokażę kiedyś, pokażę:)

Eee tam kiedyś. Otwieraj szafke i pykaj fote :)

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak więc jak obiecałam tak wrzucam.

Zdjęcie całości i inne zbliżenia zrobię na Święta- zrobi się małe podsumowanie:)

Póki co wrzucam dwa korale

Od fotki z lewej strony do fotki z prawej strony minęło dokładnie 71 dni:

nirz.jpg

fo0u.jpg

Ujdzie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A proszę:

Korale teraz dopiero zaczną rosnąć - mam nadzieję:)

Bo parametry ustabilizowały się, nie wybieram się na wakację póki co więc myślę, że będzie już tylko dobrze:)

f4lb.jpg

qv19.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę LPSów a one podobno lubią NO3 wykrywalne...

lpsy żyją na tej samej rafie co spsy. NO3/PO4 ma tam znacznie niższe wartości jakie jesteś w stanie uzyskać w akwa. potrzebuja wiecej jedzenia niz spsy to prawda, ale imho po to im bozia dała dłuższe łapki żeby mogły polować skuteczniej. wystarczy im podawać czesciej pokarm i bedzie ok.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zwiększamy karmienie:)

Tak więc rada "Jak mają się dobrze to po co kombinować?" się na nic nie przydała:)

Wolę dmuchać na zimne - niech się cieszą z żarcia a ja z powyciąganych polipów:)

No widzisz ile ludzi tyle opinii. Ja mam zero od jakiś 2 lat w baniaku i się kompletnie tym nie przejmuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No widzisz ile ludzi tyle opinii. Ja mam zero od jakiś 2 lat w baniaku i się kompletnie tym nie przejmuję :)

Nic ciekawego nie ma ale ja cierpliwy i wszystko powoli :yes Parametry bo zapomniałem:

po4 - 0.1

no3 - 10

mg - 1340

ca - 450

kh 8.3

taaak?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Parametry z małego baniaka a mam dwa :) taaaaak ?

No tak myślałam.

To poka,poka akwarium!

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałam.

To poka,poka akwarium!

:)

Nie ma co pokazać bo w akwa bajzel korale nie poklejone są bo robiłem niedawno przekładkę na większe. Sama wiesz jak to jest :) Ale spoko jak uporam się z odpieniaczem tzn. z jego pompą to coś wstawię ale nic ciekawego nie ma. Marny ze mnie akwarysta a akwa i tak niestety nie jest u mnie. Ale nic nie zaśmiecam już tobie tematu. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no akwarium daje rade ,ale trochę po4 musi być więc jedzenie zwiększ albo ogranicz ilość pożywki dla bakterii 0,02-0,04 PO4 jest idealne.Co prawda jest jeszcze granica błędu hanki dlatego nie wierzę w to absolutne zero PO4 inaczej nie rosły by korale ,fosfor jest niezbędny do budowy jakiejkolwiek komórki więc zero spowoduje brak wzrostu korala .Nie słuchaj nikogo kto mówi że zero po4 jest niezbędne do wzrostu i wybarwienia spsów bo to jest po prostu nie możliwe na naszej planecie .Mam nadzieję że nie rozczarujesz nas w święta z fotkami .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie rozczarujesz nas w święta z fotkami .

Damian07, nie podnoś ciśnienia dziewczynie :)

Najgorzej wychodzi, gdy za bardzo sie chce

trzymam kciuki

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz to motywacja nie podnoszenie ciśnienia .Takiego progresu na tym forum nie było nigdy . Na dzień dzisiejszy to numer jeden na NR ten własnie zbiornik . Dlatego ja trzymam kciuki szczególnie . :thumbup:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz to motywacja nie podnoszenie ciśnienia .Takiego progresu na tym forum nie było nigdy . Na dzień dzisiejszy to numer jeden na NR ten własnie zbiornik . Dlatego ja trzymam kciuki szczególnie . :thumbup:

taki post tez brzmi jak pocalunek smierci :p troszke skromnosci ;) Kazdy widzi, ze zbiornik ma ogromny potencjal


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja tez jestem zaskoczony bo z mojego doświadczenia odnośnie soli AF to tylko na marne FO z garbikami no może jakiś kulturowy pokolec a tu prosze szok ,tak trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hmm ja tez jestem zaskoczony bo z mojego doświadczenia odnośnie soli AF to tylko na marne FO z garbikami no może jakiś kulturowy pokolec a tu prosze szok ,tak trzymać

No widzisz, ja zdecydowałam się spróbować bo wszystkie akwaria, którymi się zachwyciłam były na tej właśnie soli i póki co jestem zadowolona. Mam nadzieję, że ktoś się kiedyś i moim zachwyci:) Lufcik - skromność przede wszystkim:) Uczę się, uczę.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja tez jestem zaskoczony bo z mojego doświadczenia odnośnie soli AF to tylko na marne FO z garbikami no może jakiś kulturowy pokolec a tu prosze szok ,tak trzymać

A nie stosowałeś przypadkiem ozonowania używając tej soli co ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałem i stosuje z tego co wiem żaden z producentów łącznie z AF nic nie wspomina za nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no stosujac ozon powinienes wiedziec jakie sole mozesz uzywac a jakie nie. Sklad soli kazdego producenta jest znany.

wyslane przez tapatalk now Free


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.