Skocz do zawartości
Gość

[300] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

Ona nie była prześwietlona lecz jakimś metalem ciężkim zatruta i dlatego straciła pigment . Po zatruciu miedzią lpsy raczej nie przeżywają,więc to musiał być ,albo ołów ,albo rtęć lub inny toksyczny metal. Ważne że koral zaczął się otwierać i odżywiać znaczy że chce żyć ,a kolor mu wróci .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Swietny zbiornik. Zazdroszcze :) A mogę wiedziec jaka to sól była przyczyną kłopotów? Dzieki

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalk


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hej. Swietny zbiornik. Zazdroszcze :) A mogę wiedziec jaka to sól była przyczyną kłopotów? Dzieki

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalk

Sól, której używasz Ty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem :)

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalk


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziwne, że wiele osób miało ten problem a nikt tego głośno nie napisał - tylko ja i po uszach dostałam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Deb ale w mojej okolicy są 4 baniaki na tej soli i jest super więc temu mnie to dziwi.

Ale ja nikomu nic nie bronię :) Niech każdy ma taki baniak jak mu się podoba:)

Nieskromnie napiszę, że moje akwarium mi się podoba i nie osiągnęłam tego na soli made in china.

Ale spróbowałam: mam nauczkę i tyle.

Zdarzyło mi się przez moją historię z tą solą poznać kilka osób, które miały identyczny problem.

Nie każdy musi o tym pisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba wiesz o tym że większość soli jest made in china

pozdrawiam

Nie mam zamiaru w moim wątku wszczynać kolejnej burzy na temat soli.

Ja mam sól made in Poland - więc jestem w mniejszości:)

Na tym kończę tę dyskusję bo jak znam życie będzie zaraz burza:)

Przyjemnego oglądania swoich baniaczków wszystkim życzę na dziś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora, a czy jak obecnie korzystasz z bardzo dobrych produktów, sprawdzonej firmy, nie przyszło ci do głowy by ich poprosić o analizę. Kiedyś na forum w jakiejś dyskusji podnoszono kwestię bardzo dobrego zaplecza tej firmy. Może po prostu zamiast gdybać... co się wydarzyło i jaki pierwiastek to spowodował, dostałabyś do ręki wyniki i nikt by się nie pluł... nie dochodziłoby do niepotrzebnych spiętrzeń i wpisów niosących złośliwości.

Sądzę, że dla takiego dobrze wyposażonego laboratorium i firmy, która ma świetną kontrolę jakości wykrycie nieprawidłowości w danym produkcie to pestka, a ty byś zyskała święty spokój i miała konkrety dla niedowiarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debi ale mi naprawdę nie chodzi o robieniu zadymy po prostu pytam czy jest tu coś złośliwego z mojej strony?? Sam używam AF i powiem że sól jak sól . Akwarium mi się Twoje bardzo podoba i niech tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Debora, a czy jak obecnie korzystasz z bardzo dobrych produktów, sprawdzonej firmy, nie przyszło ci do głowy by ich poprosić o analizę. Kiedyś na forum w jakiejś dyskusji podnoszono kwestię bardzo dobrego zaplecza tej firmy. Może po prostu zamiast gdybać... co się wydarzyło i jaki pierwiastek to spowodował, dostałabyś do ręki wyniki i nikt by się nie pluł... nie dochodziłoby do niepotrzebnych spiętrzeń i wpisów niosących złośliwości.

Sądzę, że dla takiego dobrze wyposażonego laboratorium i firmy, która ma świetną kontrolę jakości wykrycie nieprawidłowości w danym produkcie to pestka, a ty byś zyskała święty spokój i miała konkrety dla niedowiarków.

Chętnie bym dotarła do prawdy - jako ciekawostka. Ale chyba nie o to w tym chodzi, żebyśmy wszyscy biegali po laboratoriach z każdą solą:) Może to jest temat na Milówkę którąś - kto wie:)

Akwarium ma cieszyć, działać i stresować jak najmniej a na w/w soli miałam stresu duuużo:)

Nieistotne - jest ok i niech tak zostanie:)

Debi ale mi naprawdę nie chodzi o robieniu zadymy po prostu pytam czy jest tu coś złośliwego z mojej strony?? Sam używam AF i powiem że sól jak sól . Akwarium mi się Twoje bardzo podoba i niech tak zostanie.

Nie odebrałam żadnych złośliwych sygnałów z Twojej strony:)Oprócz tego, że nas nie odwiedzasz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o jaką tą sól chodzi? Chyba że mi coś umknęło


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiesz o tym że większość soli jest made in china

pozdrawiam

Nie chce zasmiecac Debory watku, ale to bardzo ciekawe co napisales.

Sol Tunze, Tropic Marine, Fauna Marine, Preis, KZ - niemcy

Seachem, Kent - USA

Instatnt Ocean, Reef Crsytal - Francja

H2O napewno nie UK i mimo ze zdobrego zrodla wiem skad spekulowal nie bede

Red Sea , Royal Nature - Israel

Blue Tresure - Chiny

Aquaforest - Polska

Czyzbym ja dalej zyl w ciemnogordzie? czy podlinkujesz cos?

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To o jaką tą sól chodzi? Chyba że mi coś umknęło

Blue Treasure.

Grzegorz Dyzma-brawo :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznacza toże robiły ją małe chińskkie rączki :) Dzięki za odpowiedź Deb, tak myślałem że o nią chodzi


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to po weekendzie czas na foteczki :)

Nie potrafię zrobić zdjęcia tak, żeby było widać, że ta acropora ma niebieskie końcówki...

0ef4.jpg

vgsz.jpg

Moja monti, której zazdrości mi Grzegorz Dyzma :)hihi

5qu1.jpg

No i dieter 25 to jest ta calaustrea, którą dostałam od Ciebie rok temu:)

Głoodna:

gz38.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debi a to jest ta monti co o niej myślę ? jeśli tak to się boję że długo się wybarwiać będzie.

P.S jesli ktos ma dylemat o likwidacji baniaka to niech odwiedzi Deb i zobaczy jej akwa to na pewno podejmie decyzje o likwidacj.

Jeden z najpiękniejszych baniaków jakie widziałem.

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie całości... bo mam wrażenia że skanujesz i wklejasz fotki z jakiegoś folderu wycieczek fakultatywnych na Bali czy Indonezji :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.