Skocz do zawartości
Gość

[300] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Damian07,HighLife,adamswiatek- dziękuję-nie zawstydzajcie mnie:)Będę się starać-obiecuje:)

Jaro-M- hipcio pozdrawia:)

AnT- dzięki,dzięki

hernio-uważasz,że powinnam lać więcej ballinga?

Może będzie lepiej-nie wiem.Każda rada jest cenna więc mów mi tu co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie masz się co wstydzić. To co robisz ze swoim akwarium jest godne podziwu. Ja tylko mam nadzieję że będę mógł liczyć na twoją pomoc przy starcie z nowym projektem. :help:


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hernio a to jest jakiś przelicznik do ballinga ile na ile litrów?? A Ty ile lejesz ? może Ci glony pochłaniają :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian07,HighLife,adamswiatek- dziękuję-nie zawstydzajcie mnie:)Będę się starać-obiecuje:)

Jaro-M- hipcio pozdrawia:)

AnT- dzięki,dzięki

hernio-uważasz,że powinnam lać więcej ballinga?

Może będzie lepiej-nie wiem.Każda rada jest cenna więc mów mi tu co i jak.

Nie chodzi mi o to czy więcej czy mniej ale zastanawiam się jakim cudem ja leje 80 ml ca skoro baniak mam 2x mniejszy i korali nie mam takich dużych. Dlatego się zastanawiam :)

hernio a to jest jakiś przelicznik do ballinga ile na ile litrów?? A Ty ile lejesz ? może Ci glony pochłaniają :))

Skończ już te uszczypliwości jak nie masz nic ciekawego do napisania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie chodzi mi o to czy więcej czy mniej ale zastanawiam się jakim cudem ja leje 80 ml ca skoro baniak mam 2x mniejszy i korali nie mam takich dużych. Dlatego się zastanawiam :)

Aha-no to jest 300l a korale malutkie...trzeba mieć nadzieję,że w przyszlym roku będę lać po 300ml:)

M.in dla Ciebie ta aktualizacja dedykowana a Ty o ballinga tylko pytasz...:(

Zawiedziona jestem!:)hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha-no to jest 300l a korale malutkie...trzeba mieć nadzieję,że w przyszlym roku będę lać po 300ml:)

M.in dla Ciebie ta aktualizacja dedykowana a Ty o ballinga tylko pytasz... :(

Zawiedziona jestem!:)hehe

Malutkie to były jak kupowałaś :p Spytał bym się jeszcze o sumpa ale to już ktoś pytał :) No i wyczuwam uszczypliwość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Malutkie to były jak kupowałaś :p Spytał bym się jeszcze o sumpa ale to już ktoś pytał :) No i wyczuwam uszczypliwość :)

Sumpa pokażę kiedyś - nic się nie zmieniło. Pieni ATI cały czas... :)

A uszczypliwości żadnych nie ma - spokojnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to czy więcej czy mniej ale zastanawiam się jakim cudem ja leje 80 ml ca skoro baniak mam 2x mniejszy i korali nie mam takich dużych. Dlatego się zastanawiam :)

Skończ już te uszczypliwości jak nie masz nic ciekawego do napisania

To nie uszczypliwość tylko pytanie :)

Po drugie piszesz że 80 ml Ca a musisz wiedziec że inne organizmy też pochłaniają Ca no ale nie będe dyskutował ze specjalistą hernim :)

Ty masz 210 litrów a Deb 300 więc to nie jest 2 x mniejszy baniak

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie uszczypliwość tylko pytanie :)

Po drugie piszesz że 80 ml Ca a musisz wiedziec że inne organizmy też pochłaniają Ca no ale nie będe dyskutował ze specjalistą hernim :)

Ty masz 210 litrów a Deb 300 więc to nie jest 2 x mniejszy baniak

Deb ma 300 l sam baniak a ja 210 razem z sumpem. Jeszcze masz jakieś pytania specjalisto ? Dzięki rozwiązałeś moje wątpliwości co do lania Ca. Gdyby nie ty nigdy bym się o tym nie dowiedział :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie koledzy samce alfa ;)

W naszym hobby nic nie jest proste.

Jeśli Piotr z Deborą zamieniliby się koralami wcale nie znaczy, że u niego zużycie płynów Ballingowych wyniosłoby 100 ml a u niej 80 ml.

Na zużycie jak wiecie oprócz obsady wpływ ma wiele innych czynników takich jak temperatura, oświetlenie, karmienie, poziom NO3, PO4, podawanie mikroelementów itp itd..tak, że główki w ruch :)

WESOŁYCH ŚWIĄT :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spokojnie- wszystko w temacie-nie ma co sprzątać;)

Co do ballinga:

hernio-jaki poziom Ca utrzymujesz?

(To jest normalne,nieuszczypliwe pytanie jakby się ktoś zastanawiał:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie- wszystko w temacie-nie ma co sprzątać ;)

Co do ballinga:

hernio-jaki poziom Ca utrzymujesz?

(To jest normalne,nieuszczypliwe pytanie jakby się ktoś zastanawiał :))

Aktualnie 380 więc jeszcze przydało by się zwiększyć a jeszcze jakieś 2 tygodnie temu było 240 :chris:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aktualnie 380 więc jeszcze przydało by się zwiększyć a jeszcze jakieś 2 tygodnie temu było 240 :chris:

Hmmm...

Ja mam 420- to nic,nie kombinuje jak będzie spadać to będę działać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się od pewnego czasu i muszę przyznać, że bardzo fajnie Ci to wyszło. Przede wszystkim jest przestrzeń, bo masa baniaków to niestety gruzowiska ustawione bez ładu i składu pod tylną szybą. Strach pomyśleć co będzie jak bardziej bujną się spsy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przyglądam się od pewnego czasu i muszę przyznać, że bardzo fajnie Ci to wyszło. Przede wszystkim jest przestrzeń, bo masa baniaków to niestety gruzowiska ustawione bez ładu i składu pod tylną szybą. Strach pomyśleć co będzie jak bardziej bujną się spsy :)

Dziękuję - miło słyszeć.

Lubię przestrzeń więc w akwarium ( każdym jakie będę miała:) ) będzie przestrzeń:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora mam pytanie - na jakiej wysokości masz ustawione to akwarium??


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Debora mam pytanie - na jakiej wysokości masz ustawione to akwarium??

Od podłogi - od 83cm zaczyna się akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna sprawa :clap:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Spora szafka, jest przynajmniej miejsce nad sumpem do manewrowania.

Dzisiaj władowałem większy odpieniacz do siebie i jest 3cm luzu na zdjęcie kubka :p

Zazdroszczę gabarytu zbiornika i szafki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od podłogi - od 83cm zaczyna się akwarium.

Dzięki.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igor - to plerogyra sinuosa - mój ulubiony LPS.

Faktycznie ładny. Skoro to ulubieniec, to może istnieje szansa, że nagrasz z nim krótki filmik i wrzucisz? Ciekaw jestem jak wygląda w ruchu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak będzie okazja to nagram ale nie jest to ruchliwy zwierz więc nie ma co kamerować:)

przeglądnij zdjęcia-pojawia się na nich co chwilę;)

Jak nie fluo to biały;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wieczór..

Musiałam Wam to pokazać:)

Jest HD no ale niebiesko niestety - tym razem nie mogłam im przeszkodzić zapalając światło:)

Kurcze - ale ja lubię wieczór i noc w akwarium!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.