Skocz do zawartości
chinka

HQI - WEIPRO - LR-50

Rekomendowane odpowiedzi

co myślicie o takiej lampie o mocy 1x150W, wymiary 55 cm długości? czy do zbiornika o wymiarach 100x40x50H będzie ok?


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 150HQI u siebie w mneijszym baniaku, ale do twojego mysle ze tez bedzie ok

ja planuje uzupelnic jeszcze jedna superaktyniczna swietlowka


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcę dodać jeszcze Philipsa TLD 03

do końca jeszcze nie wiem jak to jest z UV - czy w Weipro juz ten filtr jest?


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze i zasięgnij opinii na temat lamp firmy Weipro, wiem że kuszą ceną ale.....

Miesiąc temu miałem ten sam problem, do swojego potrzebowałem 2x150, weipro oferował taką (bodajże lr-120) z dwiema świetlówkami w cenie podwójnej Aqua medica.

Zasięgnąłem opinii i kilka źródeł potwierdziło to samą informację, że owszem weipro są tanie, ale bardzo szybko w nich siadają (styki lub jakieś inne elementy mające kontakt z wysoką temperaturą, poza tym mają bardzo złe żarniki - standardowo).

Więc wolałem odżałować te parę tysięcy i mam spokój.

PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak się nie ma pare tysiecy to i weipro jest ok

poza tym wydaje mi sie że nie ma sensu wydawać paru tysięcy na oświetlenie w swoim pierwszym zbiorniku

poza tym słyszałam że żarnik dobrze jest wymienić po ok roku

i kolejne pytanie: a jakiej firmy żarnik polecacie?


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma standardowe 10.000 2x150 Aqua medica, czy są dobre (nie mam pojęcia). czas pokaże. A co wymiany żarnika to zależy ile czasu będziesz "grzać" akwarium jak 12-14 godzin/dobę to trzeba będzie sprawić sobie nowy żarnik (!) po pół roku.

P.S. parę tysięcy, a dokładnie 2300 kosztował mnie 2x150 długości 120 cm. (bez św. księżycowego) z serii Starlight Future.

Natomiast pasujący do twojego zbiornika widziałem bardzo ładne hqi (chyba na stronie delfinka Um-Um) tej samej firmy - jedno żarnikowy ok. 1000 zł.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam możliwość kupić t weipro za 800 zł ( z żarnikiem) i stąd moje pytania


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheep

Jesteś kolego troszeczkę w błędzie:

Po primo - lampy Weipro są standardowo sprzedawane (od dobrych kilku miesięcy - moze z pół roku) z rewelacyjnymi żarnikami BLV

Po drugie primo - jeszcze przed sprzedażą wymieniane w nich sa przez importera krótkie kabelki wysokiego napiecia, które niestety czasme miały zwyczaj przegrzać się, w wyniku czego paliła się na nich silikonowa izolacja - teraz takie rzeczy się już nie zdażają.

:)

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda - żarnik jest tam blv , co do styków to nie wiem bo sie zwyczajnie nie znam, ale przypuszczam że skoro lampa jest z rafy to pewnie i styki sa ok


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14h na dobe swiecic hqi to znaczna przesada

ja mialem 12h i popalilem glony wapienne, teraz skrocilem do 7h


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możę cośtam poprawili, nie wiem nie jestem importerem ani sprzedawcą, jeżeli żarniki blv to chyba ok. Natomiast co do czasu świecenia, to w moim akwa zaczynałem od 2 godzin/dobęi stopniowo zwiększałem do 7 godzin/dobę (przez 3 tygodnie).

Acha myślę że lampę kupisz już po nowej "europejskiej" cenie.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lampy Vat się nie zmienia - wcześniej takze były z 22% :)

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzięję, że nie zrozumiałeś mnie źle - nie chciałem być złośliwy :)

Może trudno w to uwierzyć, ale bardzo się cieszę , ze VAT na niektóre produkty pozostał bez zmian - przede wszystkim wszytski podwyżki ograniczają dostęp do pewnych produktów mniej zamożnym klientom - a jakie ceny są i bez podwyzek to każdy widzi.

"Akwarystyka morska hobby drogim jest... "

Niestety..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce maksymalna stawka VAT wynosi 22% wiec raczej nie z tego powodu lampy moglyby cenowo wzrosnac, z innej strony patrzac, jesli kupuje sie nowa lampe z gwaranja i cos sie psuje to chyba nie problem zglosic reklamacje, a akwarystyka morska jest droga, ja mam jednak nadzieje, ze kiedys bedzie wielu akwarystow morskich w Polsce i marze na artykuly troszke spadna (sam namowilem dwoch kumpli na zmiane malawi na morskie ;-) ..... i teraz wszyscy walczymy z glonami :-)

pozdro, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim

o producentach , cenach i stykach wiem juz wszystko

a lampa juz zawisła i ładnie wygląda - działa też,pasuje do mojego zbiorniczka, nawet nie brzęczy

mam nadzieję że nie wybuchnie....

ps. zastanawiam sie tylko co za nowator(!) wymyślił sposób jej mocowania

pozdrawiam

chinka


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeakie to mocowanie jeżeli można się dowiedzieć.???

P.S. Gdy zawieszałem swoją lampę (20 kg) miałem głupie wrażenie, że kiedyś wrócę do domu i zobaczę lampę "pływającą z rybkami". Ale w tym przypadku, konstrukcja jest przemyślana i na stalowych linkach można by i "słonia powiesić".-oczywiście morskiego.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chinka ile zaplacila(eś)(aś) za lampę LR-50?? Gdzie kupił(aś)(eś)??

Mocowanie w lampie weipro LR-50 jest troszke zabiedzone, ale nie jest tak strasznie - przydaje się znajomość wezłów żeglarskich. Aby taką lampe zamontować wystarczy 15 minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węzły żeglarskie się przydały to fakt, walka ze zbrojeniem w suficie to makabra, a sposób klinowania się linek to zupełna głupota - dzięki bogu sa mężczyźni na tym świecie więc lampa dynda i nawet wieszałam sie na linkach ( 50 kg) i dynda dalej

lampę kupiłam w rafa.pl a dokładnie w ich siedzibie w Oceanarium w Gdyni


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sheep - no pewnie! i na wielu innych rzeczach


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.