Skocz do zawartości
Rafi

Trochus sp. - wypuszcza do wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !! Od jakiś 2ch godzin obserwuje jak moje ślimaki Trochusy wypuszczają do zbiornika niezliczone ilości białej mazi (mleka) ???? Woda mnie się mleczna robi !!!

Nakręciłem film, lecz nie chce mi się załadować na YT ;(

Zdjęcia nie odzwierciedlają tego co się robi i jak zachowują się zwierzaki, zwłaszcza krewetki które nie odstępują ich na krok !!! Czyżby to rodzaj nasienia ??? Ktoś zaobserwował coś podobnego u siebie !!! Pozdrawiam

post-14027-0-90197900-1364332947_thumb.jpg

post-14027-0-48819200-1364332958_thumb.jpg

post-14027-0-03195300-1364332968_thumb.jpg

Edytowane przez Rafi (wyświetl historię edycji)

AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ślimaki też dziś szaleją,wężowidła powychodziły na korale i też puszczaja biały dymek

Edytowane przez marbecz (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyszła ich pora na kopulacje czy coś takiego :baby:


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełnia :thumbup:


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i u mnie w niedzielę była orgietka :smiling: . W miesiąc po poprzedniej (jakiś 2 miesiące temu), tylko nie wiem, czy to był ten sam Trochus, bo mam dwa, zauważyłem, że po akwarium kręcą się malutkie trochuski. Były i się wybyły. Pewnie weszły w cykl azotowy i tam zginęły ;-).


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem powtórkę z rozrywki !! Biało się zrobiło w akwarium, tyle było tego w obiegu !!! :smiling:Co dziś zauważyłem, że jedne ślimaki to są samcami a inne samicami !!! Jedne wypuszczały białe mleko a drugie malutkie kuleczki (ikre) która się rozpływała po zbiorniku Ryby a w szczególności Chromisy miały wyżerkę - jadły jak najęte !!! Teraz tylko czekać na potomstwo !!! Pozdrawiam


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Trochusy wypuszczają do zbiornika niezliczone ilości białej mazi (mleka)" - dawno się tak nie uśmiałem :) A na poważnie: ich gamety to jest znakomity pokarm dla rybi korali.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci reaguje na to odpieniacz?

Powiem szczerze, że bez zmian !! Nie przysiadł nic a nic !!!

@AquaManiac - Chromisy dosłownie szalały Nie wiedziały co się dzieje :)


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Cykl larwalny trwa ok 36 h i jeśli nic larw przez ten czas nie zmieli to "zamieniają się" w malutkie ślimaki. Oczywiście jest to mało prawdopodobne w zbiorniku ogólnym. Jeżeli jednak wywoła się "orgię" w oddzielnym zbiorniku to można wyhodować tysiące tych ślimaków. Trzeba jednak zbudować oddzielny system w którym będzie można wo odpowiednim momencie przyczynić się do masowego rozwoju glonów dla miniaturowych ślimaków. Wywołanie rozwoju glonów nie jest wielkim problemem. Wystarczy podnieść krzemiany, azotany i żelazo za pomocą odpowiednich soli. W ciepłych krajach są nawet fermy podobnie rozmnażających się ślimaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanokaczor raczej nic nie będę kombinował !! Jeśli ma coś się pojawić to będzie i już :baby: Fajnie było coś nowego zaobserwować :smiling:


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostatnim rozmnożeniu udalo mi sie wylowic z sumpa 5 malutkich histrio, najwiekszy ma 5mm, jak duze musza byc zebym mogl je wypuścić do glownego akwa? teraz siedza w prowizorycznym "kotniku", karmie je nori.

dobra, to zapytam inaczej.

jak duzy musi byc ten slimak żeby mi go debeliusy nie zeżarły?

Edytowane przez edi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.