Skocz do zawartości
rs4

80x70x70 rs4 wspierane przez erybka.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego się nie da wyrosnąć ....... miałem krótką przerwę , Lukasz namówił mnie na reefmaxa ...... znowu mnie tknęło na coś większego ( do tego rozliczenia barterem z Tomkiem ) i oto jest .....mój nowy zbiornik. Z góry uprzedzam że kostka powstaje abym miał możliwość dołożenia ryb i powstaje mocno budżetowo a reefmax ma sie ciągle idealnie i czeka już na nowego właściciela . Gdyby nie brak miejsca na pewno bym nie zdecydował się na zmianę ale przytłacza mnie ta wielkość gdzie czyszczenie szyb jest już dla mnie problemem ( wiem troche za dużo wszystkiego tam ;) ). Teraz trochę faktów :

akwarium powstaje częściowo z resztek , które zalegały u mnie gdzieś w piwnicy tak aby nie wydawać zbędnych $ i trzymać je na projekt 4k .

- zbiornik full opti 80x70x70 na stelażu alu klejony w erybce

- odpieniacz AM 5000 shorty

- 2 x 150W ocean light 20000k blau ( stelaż dzisiaj sobie wyspawałem )

- za namową Tomka dostałem na testy aqua illuination VEGA - ale wypas są ledy ! chylę czoła dla ledów i widze potencjał w połączeniu z t5

- pompa główna H20cean 4000

- w razie potrzeby uv

- sól i wszystkie dodatki RED SEA3

- 3 worki żywego piachu

kilka fotek lustro ciagle w pracy wiec pierwsze fotki z nikona

gallery_7277_2590_10486.jpg

gallery_7277_2590_218734.jpg

gallery_7277_2590_234176.jpg

gallery_7277_2590_15265.jpg

gallery_7277_2590_23557.jpg

gallery_7277_2590_42990.jpg

gallery_7277_2590_70667.jpg

gallery_7277_2590_95476.jpg

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to nieladnie,ale juz Ci zazdraszczam :p.Oj czuje,ze chyba sie bedzie dzialo...;)

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, kiedy wkładasz pierwsze korale i ryby ? :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajno idziesz :thumbsup:

Jak Cię znam to za tydzień przeprowadzka z reefsia i wszystko pięknie buja. Ty to masz jakiś szesnasty zmysł, jak to robisz? :wallbash:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koralowce będę przekładał jak tylko wyrównam zasolenie i temp. Póki co zalewam od 3 dni i jestem juz blisko sprawdzenia czy dobrze pokleilem hydraulikę . Co do obsady to oprócz tego co w RM dojdzie na pewno sporo ryb gdyż mam duży odpieniacz , który pracował w 1000l oraz dużo LPS-ow. SPS-y będę szczepił dzięki uprzejmosci kolegi Sewera. Z dużych ryb planuje dołożyć taki zestaw

v1

- flavescens

- leucosternon

- navarchus

- anthias

v2

- xanthurum

- achilles

- imperator

v3

- gemmatum

- sohal

- ciliaris

ew diacanthus

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie 400L, no to będzie...ja Ci też zazdraszczam :yes sump ile?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump 70x50x40 ... teraz dopiero zmierzyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to jakiś dziwny jesteś, parametrów nie mierzysz, nie wiesz ile ma sump, karmisz jak Ci się sypnie a wszystko Ci daje czadu, sprawdziłeś chociaż zasolenie? Kurka, Obcy jakiś :thumbsup: , zrób badanie krwi czy nie jest czasem zielona :whistle:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ryb wybrałbym v1 tylko pamiętaj, że te wszystkie imperatory, navarchusy itd.. to nieobliczalne są, tak jak loriculus. No ale to już pewnie wiesz :) ogólnie fajna kostka, można się już troszkę rozwinąć, fajnie widzieć znowu jakieś HQI.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh przypomniałem sobie jak kiedyś mierzyłem zasolenie jeżykiem na smak ;) ..... w sumie to dawno w RM nie patrzylem zasolenia a w kostce stabilizuje juz bo jutro bede chcial piach zasypac .

Z rybami to jest tak ze Monika od zawsze chciala navarchusa ..... to co ja biedny mogę ;)

Co do hqi to jest bo lezaly 2 w piwnicy dobre 6 lat a nie bylo w planach inwestowanie w lapme dlatego je odpalilem

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh przypomniałem sobie jak kiedyś mierzyłem zasolenie jeżykiem na smak ;) ..... w sumie to dawno w RM nie patrzylem zasolenia a w kostce stabilizuje juz bo jutro bede chcial piach zasypac .

Nie gadam z Tobą.... :wallbash: yo :baby:

a propos, piach mi miejscami czernieje, da się odsysać, leję wódkę 0,3mlx2, może to przyczyna?

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego jeśli mogę zapytać ,jest wykonana korona akwarium ?


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pasja to nałóg po prostu i trzeba nie wiem jak mocnego charakteru, aby całkowicie odpuścić....

Z chęcią wielką będę obserwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLS nie mam pojecia jak mam byc szczerzy ..... przywiezli , wniesli ja podłączyłem i oto jest ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spawalem brzydko ale spawy usunalem a stelaz dzisiaj idzie do malowania proszkowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się zapowiada, bardzo mi się podoba Twoja szafka i korona, byłbym wdzięczny za dokładniejsze ich zdjęcia, mogą być inspiracją dla finalnej wersji mojej prowizorki. Jak uważasz będą się trzymały korale pod "bazowym" światłem HQI 20000K, oświetlenie i kostke mamy podobne, dałem żarniki jednak 14000K aby korale miały więcej użytecznego dla nich widma, jednak poznajac Twoją historię raczej wiesz co robisz.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądziłem że bede mial ledy bo pewnie wzialbym 16K zamiast 20 . Blau 20 sa mocno specyficznie niebieskie i nie do konca przemawiaja do mnie ale czas pokaze . Zdjecia zrobie jak wezme dzisiaj lustrzanke . Korone jak i szafke zabezpieczylem lakierobejca bezbarwna oraz folia w plynie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly update wkoncu to juz prawie tydzien ;)

lewa strona juz skonczona , na srodku bedzie ceramika z seriatopora a po prawej 2 polki .

gallery_7277_2590_407714.jpg

gallery_7277_2590_299301.jpg

gallery_7277_2590_6348.jpg

gallery_7277_2590_245826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie miejsce dla rybek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny przestrzenny baniak sie zapowiada, slabo widac na focie i nie wiem czy sie zmiesci ale gdybys dal odpieniacz do komory z pompa obiegowa, zyskalbys jedna komore dedykowana pod skale, ktorej chyba zbyt duzo nie bedzie w glownym zbiorniku, filtracyjnie duzo bys zyskał. W kazdym badz razie wierze ze wiesz co robisz! Powodzenia


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmiesci sie to jest 5000 shorty wiec jest kapke za duzy do tego zestawu ;) . Skaly mam ponad 20 kg i raczej nie widze potrzeby wiecej wkładać . Sytuacja po 4 dniu wygląda tak . Nie umiem aparatem przy tym swietle operowac :(

gallery_7277_2590_246347.jpg

gallery_7277_2590_80007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałka bardzo ładnie ułożona i choć LPSy poustawiasz pewnie na piasku to wróżę, że w okolicach szóstej strony zaczniesz pisać, że miejsca brakuje :) Na szczęście przyklejanie korali do tylnej szyby masz już przećwiczone ;)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.