Skocz do zawartości
dale

Systemy czyszczące odpieniacze

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem w necie takie zestawy - do automatycznego czyszczenia odpieniacza. Z tego co widziałem, polega to na mechanicznym czyszczeniu wnętrza rury odprowadzającej pianę do kubka.

Technicznie, "do zrobienia". Tylko, chciałbym się dowiedzieć, czy jest to gadżet, czy przydatny drobiazg. No i w jakim stopniu wpływa na sprawność odpieniania.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie wew. scianek odpieniacza tuz przy kubku jest b.wskazane i znacząco wplywa na wydatek urządzenia do zbijania białek;)

Zainwestuje w taki mechanizm - cena wysoka -ale jak jestem raz na tydzien w domu -"gadzet" przydatny....

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz ciekawy sposób ,ni i tani ! tylko czy wystarczający ?

http://www.neo3plus.com/fr/ecumeurs-/217-skimmer-spray.html


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest to "kwiatek do korzucha" - a nawet, jeśli jest, to przydatny :)

Gotowego raczej nie kupię - nowe wychodzą drogo, a poza tym, mam raczej za mały odpieniacz na gotowe rozwiązania.

Ale w zrobiłem już kilka drobiazgów, więc i tutaj sobie poradzę. :)

Z tego co widziałęm, jest to rodzaj silikonowej / gumowej skrobaczki, co jakis czas czyszczącej kubek.

Mechanizm prosty, silnik do dostania na allegro, reszta do zrobienia z tworzywa. Całośc sterowana czasóką ze sterownika.

Tylko, z tego co widziałęm, wszystkie systemy, to co wyczyszczą, wrzucają do odpieniacza z powrotem. Nie do końca mnie takie rozwiązanie zadowala :( Wolał bym coś, co wywalało by gluty do kubka.

Oczywiście, piana to wyrzuci, ale część może wrócić.

Jak myślicie ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja się przymierzam do automatycznego czyszczenia kubka.Jak by się trafiła jakaś używka pasująca do BK300 w dobrej cenie to bym kupił.Może ktoś widział gdzieś fajny projekt DYI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem takiego ''automatu'' i ... po tygodniu i tak trzeba czyścić ! bo co z tego że ścianki rury reakcyjnej są czyste jak wewnątrz niej obraca się kula błota !!! Teraz myśle o innym systemie czyszczącym.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zraszacz- wyglada ciekawie.

Glowke zraszacza juz mam i podepne to pod new-jet w weekend . Na filmach wyglada to obiecujaco

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem takiego ''automatu'' i ... po tygodniu i tak trzeba czyścić ! bo co z tego że ścianki rury reakcyjnej są czyste jak wewnątrz niej obraca się kula błota !!! Teraz myśle o innym systemie czyszczącym.

Ja myślałem,że jak się ciągle obraca to nie pozwala to osadzać się syfkowi na ściankach i wpada to wszystko do kubka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zraszacz- wyglada ciekawie.

Glowke zraszacza juz mam i podepne to pod new-jet w weekend . Na filmach wyglada to obiecujaco

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Jaki masz zraszacz ? taki ogrodowy ? ale jak podepniesz pod new-jet to chyba za małe ciśnienie będzie bo na tym filmiku to jest pompa PMC WYSOKIEGO CIŚNIENIA ! więc możesz być nie zadowolony z efektów .

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.