Skocz do zawartości
Artur84

Początek z akwarystyka morska

Rekomendowane odpowiedzi

Artur,

to akwarium wyglada tak, jakby wystartowalo na martwej skale. Tam sie jakby nic nie dzieje.

Bakterie dodawales, wiec NO2 juz moze nie ma ?

W takim razie wlozylbym troche "zycia", zeby cos zaczelo brudzic te wode. Moze uda Ci sie wymienic jedna skale na zywa ?

Na poczatek slimaki, pustelniki a za tydzien lub dwa jakies miekkie korale. Niech to w koncu ruszy, bo mam wrazenie, jakbym ogladal sterylny, "nie zainfekowany" zbiornik z kamieniami.

Mozesz sie smialo tych testow ktore masz pozbyc. To nie o to chodzi, zeby udawac, ze cos sie potestowalo. Juz lepiej wpusc troche zycia i po miesiacu zacznij podmiany na jakiejs lepszej soli. W 30 literkach, podmienienie 15 % tygodniowo to zabawa. :thumbup:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się tu pod Staniego.W takiej kosteczce utrzymanie parametrów na jednym poziomie to taka trochę improwizacja.

Jeszce do tego brak odpowiednich testów rozwala cały projekt.

Pisałem Ci też wcześniej ,że ta twoja skała wcale na żywą nie wygląda.

Faktycznie jakiś kawałek żywej skały ruszył by całą machinę biologiczną.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie bo pojawiło mi się w akwarium pełno takich malutkich przezroczystych robaczków oraz takie białe kropeczki na szybie i na skale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie dzisiaj zrobiłem test kropelkowy jak mi koledzy podpowiedzieli a nie paskowy

Zasolenie 1.025

kH -8

Ca -500

pH -8,0

NO3 -0

PO4 -0

i czy przy takich parametrach mogę już wpuścić ślimaki krewetkę i rybkę mam już 3 miękasy i sobie żyją

pozdrawiam .

Edytowane przez Artur84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie bo w piątek dojada ślimaki i krewetka czyszcząca nie nie chce się rozczarować jak mi padną

Czy te parametry wody są ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry są ok o ile faktycznie takie są. A czy krewetka przeżyje to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@Artur84

Nie wiadomo co te liczby oznaczają bo nie dopisałeś jednostek. Nie wiadomo też jakie jest zasolenie a bez znajomości zasolenia lub gęstości wody nie można powiedzieć nic o parametrach takich jak np. stężenie wapnia bo one zmieniają się razem z zasoleniem. Warto też podać za pomocą jakiej metody [jakich testów] wykonałeś pomiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam już ekipę sprzątająca 2 slimaki i jedna krewetka

a co do mojego pytania do ile mogę mieć rybek w 30l akwarium

czy jak wpuszczę popularnego błazenka czy mogę coś jeszcze dołożyć z rybek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, na blazenka (popularnego) :yes , to akwarium jest za male.

Bywaja inne, malutkie rybki, ktore moze by sie w takim zbiorniku dobrze czuly, ale nie blazenki, bez przesady.

Poza tym musisz wziac pod uwage fakt, ze stabilne warunki w 30-tu litrach sa dla Ciebie nie osiagalne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o zmianie szkiełka przy takich rozmiarach można się wiele nauczyć , a przede wszystkim pokory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 30 litrach mam 1 szt. garbika i pewnie to tyle będzie z rybek. Nad nemo też myślałem ale jednak to rośnie dużo większe i 30 litrów ze swoimi 30 cm boków to dla niego za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może nie jestem specem ale z tego co koledzy radzą to powinieneś podać bakterie, jakie bakterie każdy powie ci co innego, ja stosuję PRODIBIO. Wypowiadam się w temacie z tego względu iż mam jeszcze pozostałości po tym zielonym i zauważyłem jedno jak zapomniałem podać bakterię po 1 tyg to mi glonki zaczęły szaleć i NO3 skoczyło :( więc podaj bakterie z pożywką taka jest moja rada :) czy koledzy się z tym zgodzą tego nie wiem.


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakupiłem troszkę korali ekipę sprzątająca i rybki wszystko fajnie się rozwija tylko te glony mnie dobijają na skale czy jak wpuszczę ślimaka turbo albo brzydala to da sobie z tym rade czy mam szukać innego rozwiązania

post-20155-0-97193100-1374339603_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow wygląda to jak grzybki posadzone na mchu. Ma to swój urok ale uważam ze Dolabella bedzie najlepsza. Mi salrias trochę powyrywal takiego zielska.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brzydal na te glony zdecydowanie nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło o zajaczka Dolabelle? Też jest zwana brzydakiem :p

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a czy cos innego niz Dolabelle wchodzi w gre bo troch za male mam aklwa na Dolabelle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponow testy zobacz czy nadal NO3/PO4 masz zerowe. Co ile i w jakich ilosiach podmieniasz wode ? Czy te glony mocno przylegają do skaly czy latwo odrywają się ? Jeśli latwo to usuwaj mechanicznie, najlepiej będzie odsysac je wężykiem przy podmianie, lub odessać i potem przelac wode przez gaze i spowrotem wode do zbiornika. U mnie pomoglo lanie wodki, ale przy tym tez chodzil odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zrobiłem testy i wyniki wyglądają tak

NO3-10mg/l

PO4-0

Ph-8,0

Kh-8

Ca-300 mg

Wodę podmieniam co tydzień 5L

Edytowane przez Artur84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć zrobił mi się mały problem od kilku dni zauważyłem ze ślimaki babylonia strabus wcale się nie przemieszczają wygląda tak jak by były martwe tylko zastanawiam się czemu bo korale wszystkie się ładnie pozdrawiam z proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może padły a może nie chce im się ruszać. Ja w takiej kostcę(zaraz mnie zganicie) miałem dwa błazny brzydala, krewetkę i kraba. Ale od początku wiedziałem że szybko zmienię na coś większego. Mi ślimaki zawsze padały i padają. Mam podejzenie że zabija je inny ślimak którego mam od początku. Zajrzyj w muszelkę czy coś tam jest, jak wypadnie, albo jest pusty znaczy że niezyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powąchaj ślimaka i jak pachnie padliną to do śmietnika


6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a jednak ślimaczki padły wielka szkoda tylko możne ktoś zna przyczynę dla czego tak się stało chce się uchronić na przyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam powiekszyłem swój dobytek z 30L na 70L i mam taki problem robi mi bordowy soad na skale i na na piasku i pełno jest tam bombelków z powietrzem parametry mam takie

No3-10 mg/L

Ph- 8 mg/L

Po4-O mg/L

Kh- 8 mg/L

Ca-420 mg/L

Temp.26

Zasolenie 1.025

a sprzet mam taki

Oswietlenie 4x24

odpieniacz Resun SK -300

cyrkulacja Resun WAVER 2000

Filtr kaskadowy Versamax FZN-3

w filtrze znajdujen sie saszetki z Silicate ciear

i prosze o mała pomoc

post-20155-0-90901800-1381598948_thumb.jpg

post-20155-0-64956400-1381598995_thumb.jpg

Edytowane przez Artur84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skale z tego co widać to piękne cyjano. Piękny szkarłatny kolorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.