Skocz do zawartości
Barth0

Karmienie Krewetek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, pytanko do wszyskich, czy karmicie krewetki jak tak to czym najlepiej? Pozdrawiam


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc, pytanko do wszyskich, czy karmicie krewetki jak tak to czym najlepiej? Pozdrawiam

Niczym,do koryta melduja sie przed rybami :D.Chyba,ze nie masz ryb,to moga byc mrozonki lub suchy pokarm dla rybek :)

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój , poczęstują się tym co ryby nie zjedzą a jak już to pokarmy na spirulinie ,w ostateczności co jakiś tydzień pokarmy na bazie karotenoidów do lepszego wybarwienia zwierzęcia...

Częstym powodem pomoru tych zwierząt jest po prostu przekarmienie....

Poradzą sobie rewelacyjnie bez twojej ingerencji w ich jadłospis....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karmię ukwiała to muszę je przeganiać bo mu z pyska wyciągają żarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFkru

Taka tam ciekawostka . Ostatnio mój znajomy wrzucił do pompy obiegowej świerszcza Lysmata Debelius wcinały jak szalone :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Daj sobie spokój , poczęstują się tym co ryby nie zjedzą a jak już to pokarmy na spirulinie ,w ostateczności co jakiś tydzień pokarmy na bazie karotenoidów do lepszego wybarwienia zwierzęcia...

Częstym powodem pomoru tych zwierząt jest po prostu przekarmienie....

Poradzą sobie rewelacyjnie bez twojej ingerencji w ich jadłospis....

Krewetki Lysmata jak są dorosłe to nie zywią się glonami i spirulina nie jest odpowienim dla nich pokarmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje temat. Dziś. Kupiłem krewetki debelius. A nie spytałem się w sklepie co one jedzą. Stąd moje pytanie czy kupic pokarm czy wystarczy to co znajdą w akwarium . Dodam że nie mam jeszcze ryb i koralowców i nie karmie nic.

Edytowane przez karol86 (wyświetl historię edycji)

140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debeliusy karmię kawałkami krewetek, zjadają wszelkie mrożonki ale krewetki mrożone najbardziej im odpowiadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki trzeba dokarmiać. Nie żywią sie glonami, okrzemkami czy detrytusem. Zwykle nie sa wybredne i zjedzą to, co sie zmieści w przelyk, a moje wyjatkowo lubią artemię i kryl w granulkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewety maja lepszego nosa do żarcia niż ryby. Zawsze coś tam znajdą. U mnie wystarczy 1 kropla pokarmu dla korali aby kreweta skakała po skałach.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź rękę a jak będą mogły odgryzą:) Jedzą praktycznie wszystko co my uważamy za pokarm:)

Pokarm dla ryb oczywiście.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki . Kupiłem jeszcze jeżowce diadema i mespilla . Też. Czeka je dokarmiać? Czy wystarczy to co wyskubią ze skał?

Edytowane przez karol86 (wyświetl historię edycji)

140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki . Kupiłem jeszcze jeżowce diadema i mespilla . Też. Czeka je dokarmiać? Czy wystarczy to co wyskubią ze skał?

Karol86...

taka rada - sprawdź co jedzą zwierzęta ZANIM je kupisz... w handlu zdarzają się niestety zwierzaki, których NIE DA się wykarmić w domowych warunkach, a część tych, które się da, może Ci przy okazji pożreć inne, albo narobić innego bałąganu...

Zanim zdecydujesz się na konkretne gatunki, to poczytaj, popytaj a obsadę planuj powoli i z rozwagą - to w morszczyźnie szczególnie ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol86...

taka rada - sprawdź co jedzą zwierzęta ZANIM je kupisz... w handlu zdarzają się niestety zwierzaki, których NIE DA się wykarmić w domowych warunkach, a część tych, które się da, może Ci przy okazji pożreć inne, albo narobić innego bałąganu...

Zanim zdecydujesz się na konkretne gatunki, to poczytaj, popytaj a obsadę planuj powoli i z rozwagą - to w morszczyźnie szczególnie ważne

Tak może masz racje tylko to wszystko kupiłem w sklepie dość znanym. Powiedziałem że mam świeże akwarium i chciałem coś z ekipy czyszczącej na glony. Ale po wpuszczeniu szukałem i nie wszyscy nowi mieszkańcy jedzą glony. Przecież ich nie odwiozę. Parametry w normie


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ufalbym sklepom. Niedawno widzialem jak do miesiecznego zbiornika wepchneli komus Chelmona:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo nikomu nie. Wolno ufać ale jeszcze chciałem kilka zwierzaków to powiedział żebym poczekał. A też mógł sprzedać(wcisnąć)


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawcy są od tego, żeby sprzedawać - szkoda jednak, że niektórzy traktują żywe zwierzęta, jak każdy inny towar... Naszym prawem, jako konsumentów, jest nie kupować u tych, którzy nie szanują życia i nie szanują swoich klientów. Zanim jednak zdobędziemy doświadczenie, komu zaufać, a komu nie, zdani jesteśmy na swoją wiedzę. Wielu rzeczy Karol dowiesz się na http://pl.reeflex.net/ oraz na tym forum - wystarczy poszperać wśród starych wątków i pytać. Najlepiej zaufać tym, którzy nie mają żadnego interesu w udzielaniu takiej, czy innej rady ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.