Skocz do zawartości
Hermes

Refugium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

sytuacja wyglada tak ze

ja - nowicjusz

zbiornik - 30 l

od - 3 dni

skalka - 3 kg

woda - ro z dzialajego wczesnie zbiorniczka

cyrkulacja - 300 l/h

oswietlnie - 15 wat T-8 18000K

dno - zwierek kolarowy

glonki - troche pelzatki

zauwazalni mieszkancy - slimaczki czarne i slimaczki zielonobiale jakas tam rozgwiazdka no i duzo roznocy innych mniejszych robaczkow ( ktore jeszcze sie nie przedstawily :( )

plany na ciag dalszy - byle nie zaglonialo i wygladalo jak morskie, nie bede meczyl rybek ani krewetek nie bede ich tam hodowal ja po prostu lubie innowacje filtracje przepywy i roztwory a ze te akwarium morskie jest malym bioreaktorem to mi pasuje w sam raz

pytanie brzmi - czy wspomoc ten zbiornik w refungium 20 l osadzone po brzegi pelzatka ?? czy moze mo' and mo' skalki ??

zrezta i tak i tak je zrobie te refungium tylko chodzi mi o sutecznosc filtracji glonowej ?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuteczność filtracji glonowej jest bardzo wysoka. Masz pół wata na litr - nie za mało światła?

Na marginesie: zazwyczaj piszemy refugium (bez N).


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr glonowy z pewnoscia nie zazkodzi a i wiecej skaly by sie przydalo. Jako i wiecej swiatla :(

Rob to refugium tylko oswietlaj je na zmiane z glownym, daj do glownego wiecej swiatla, jakies male PC, wiecej skaly, regularne podmiany a bedziesz w szoku jakie to bedzie stabilne (jak nic nie narozrabiasz).


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za podpoowiedzi ... :(

a jak to jest z tym oswietleniam mam dolozyc np jeszcze 15 wat ale moze swietlowki t-5 ?? to bedzie juz dobre ? a refugim czym oswietlac ? to zwylke glony ale moze maja wymagania ? szczerze to nie wiem i prosze o mala podpowiedz .. :(

a czym jest PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC - Power Compact to amerykanska nazwa swietlowek energooszczednych. Maja dlugą zywotność, są w miarę tanie i ładnie swiecą. W moich dziennikach znajdziesz porownanie tych swietlowek - do temp. 6500K sa do dostania wszedzie w cenach do 12 zł. Glony abosrbują troche inną długość fali niż korale, dlatego przy oswietleniu 10KK czy 20KK słabo rosną. Mają się za to znakomicie przy nizszych temp barwowych, ale wtedy koralowce gorzej rosną. Zawsze trzeba znaleźć zloty srodek, co jak wiadomo jest trudne/niemożliwe :(. generalnie przyjmuje sie 1watt mocy na 1 litr wody, czasami nawet wiecej.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj skończyłem opisywać problem refugium na swojej stronie.

Nie chcę tu cytować w całości swoich doświadczeń, ale zapraszam i proszę niech każdy wyciągnie wnioski dla siebie.

Nie napisałem tego jako aksjomaty nie do odrzucenia, ale do przemyślenia.

Tekst poparty zdjęciami zrobionymi wczoraj.

Kliknąć NOWOŚCI NA STRONIE i zaznaczyć ANALIZA FILTRACJI ECO.

Lub FILTRACJA--->PRAKTYK.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.