Skocz do zawartości
kondzio20005

Planowany RM by Kondzio - pytania

Rekomendowane odpowiedzi

kup sobie Tunze 6015.. jedna obleci.. i nie dubluj tematów, najlepiej napisz wszystkie pytania w jednym temacie bo gdzie się nie pojawisz to robisz straszny burdel..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondzio słuchaj - sorki,ale muszę się odezwać - mam syna - ten sam rocznik co Ty - 2000 - ma swoje akwaria, terraria i ... raz mu powiedziałem - czytaj fora i się ucz , jak czegoś naprawdę nie rozumiesz, wtedy Ci wyjaśnię. I czyta, zbiera kash - poza kwestią prądu mu nie dokładam, więc trochę mnie te Twoje tematy na forach zaczynają męczyć.

Skończ zakładać co chwile nowe tematy - pytasz o pompę ? A ja to wróżka - mam się domyślać do jakiego baniaka ?

Chłopie - super ,że chcesz baniak , że rodzice - jak pisałeś Ci pomogą, aleś weź się trochę ogarnij - czytaj i czytaj, a pytaj w jednym temacie - jeśli serio planujesz reefmaxa - wtedy każdy z chęcią Ci doradzi.

Edytowane przez RafiLodz (wyświetl historię edycji)

Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondzio słuchaj - sorki,ale muszę się odezwać - mam syna - ten sam rocznik co Ty - 2000 - ma swoje akwaria, terraria i ... raz mu powiedziałem - czytaj fora i się ucz , jak czegoś naprawdę nie rozumiesz, wtedy Ci wyjaśnię. I czyta, zbiera kash - poza kwestią prądu mu nie dokładam, więc trochę mnie te Twoje tematy na forach zaczynają męczyć.

Skończ zakładać co chwile nowe tematy - pytasz o pompę ? A ja to wróżka - mam się domyślać do jakiego baniaka ?

Chłopie - super ,że chcesz baniak , że rodzice - jak pisałeś Ci pomogą, aleś weź się trochę ogarnij - czytaj i czytaj, a pytaj w jednym temacie - jeśli serio planujesz reefmaxa - wtedy każdy z chęcią Ci doradzi.

Na serio planuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj swój temacik i w nim zadawaj pytania

będziesz miec je zawsze pod ręką

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Kondzio, czytam Twoje posty i czytam i powiem tak poczytaj zanim coś napiszesz :) Ja jestem z 98, ale staram się czytać. A pytanie czy reef max ma sump.... Dział dla nowicjuszy, zbierz info i dopiero wtedy coś planuj ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serio planuje:)

Skoro planujesz to :

po pierwsze zmień tytuł - masz Ten temat i żaden INNY ! (no widze zmieniony już )

po drugie - zadawaj pytania wyłącznie w tym wątku i żadnym INNYM !

i nie bombarduj mnie privami :p

Edytowane przez RafiLodz (wyświetl historię edycji)

Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pompy zależy od ilości skały oraz planowanej obsady. Ja bym na początek to zaplanował. Potem poczytał co inni trzymają i jakie mają do tego falowniki. Ja bym na początek kupił Reef Circulator 2600 lub Tunze 6015. Jak już będzie jakaś obsada pomyślałbym ewentualnie o dołożeniu drugiej słabszej pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pompy zależy od ilości skały oraz planowanej obsady. Ja bym na początek to zaplanował. Potem poczytał co inni trzymają i jakie mają do tego falowniki. Ja bym na początek kupił Reef Circulator 2600 lub Tunze 6015. Jak już będzie jakaś obsada pomyślałbym ewentualnie o dołożeniu drugiej słabszej pompy.

Aha spoko bo obsadę to wiem jaką żywej skały około 10-12 kg

I kilka koralowców:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka obsada jakie koralowce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka obsada jakie koralowce?

Obsada błazen x2

citrinus x1

mandaryn x1

diadema x1

krewteka czyszcząca x2

krewetka kopiąca x1

turbo 4

koralowce hmmmm(...)m

nima bo będe zakładane :D

Edytowane przez kondzio20005 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak tutaj wszyscy piszą musisz jeszcze dużo poczytać... Pytasz o falowniki, je się zasadniczo wybiera pod obsadę koralowców a nie pod obsadę ryb. Także tu się zastanów jakie chcesz mieć koralowce i poszukaj w dziale dla nowicjuszy jaki powinien być dla nich przepływ wody.

Mandaryna bym raczej odpuścił, aż akwarium dobrze dojrzeje. Jeżeli planujesz piasek to coś do kopania piasku i raczej w ślimaki bym poszedł a nie w babkę, która jak będzie jednak większa cyrkulacje może robić burze pisakowe. Błazny to raczej każdy chce mieć.

Poczytaj dział dla początkujących, wszystkie podwieszone posty każdy z 5 razy. Potem dział z RM. a potem planuj i pytaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diademe chcesz do RM?

A teraz pytanie podchwytliwe dla Kondzia:

Co Twoim zdaniem czyszcza krewetki czyszczace? I czemu chcesz je dwie do akwarium?

Podro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diademe chcesz do RM?

A teraz pytanie podchwytliwe dla Kondzia:

Co Twoim zdaniem czyszcza krewetki czyszczace? I czemu chcesz je dwie do akwarium?

Podro

Hahaha :)

No więc czyszcząca krewetka jest do tego aby czyściły ryby i było na ozdobę:D Tak naprawde aby zjadały (chyba)glony lub coś co wychodzi z ryb :D

(wież że se jaja robie?):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester WIEŻ że se jaja robi?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kondzio jesteś istną tragedią .... nic nie wiesz o morskim , a też nie wykazujesz chęci zwykłego poczytania sobie działu dla początkujących. Akwarium morskie nie jest dla ciebie ! Mam nadzieję , że rodzice czytają ten wątek ....


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No wziął i zrobił jaja. Tester wie.Wszyscy wiedzą.

Ja caly czas pytam o jedno:

Ktora to jest krewetka kopiąca?

Bo chcialam cos jeszcze wpuscic do obsady i to bedzie ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondzio - krewetki czyszczace nie jedza glonow, jednak aspekt ozdobny moge zrozumiec.

Jezowiec diadema, potrafi urosnac bardzo duzy wiec do RM sie nie nadaje. Do tego jego kolce sa toksyczne, wiec przedyskutuj ten temat z rodzicami.

Co do krewetki kopiacej to myslisz o alfeuszu? To moze zamiast gobiodona pomysl o babce do pary.

Praca domowa dla Kondzia:

Jakie jest glowne zadanie krewetki czyszczacej?

Poszukaj na forum informacji na temat alfeusza i wyjasnij czemu zasugerowalem Ci do niego babke :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondzio - krewetki czyszczace nie jedza glonow, jednak aspekt ozdobny moge zrozumiec.

Jezowiec diadema, potrafi urosnac bardzo duzy wiec do RM sie nie nadaje. Do tego jego kolce sa toksyczne, wiec przedyskutuj ten temat z rodzicami.

Co do krewetki kopiacej to myslisz o alfeuszu? To moze zamiast gobiodona pomysl o babce do pary.

Praca domowa dla Kondzia:

Jakie jest glowne zadanie krewetki czyszczacej?

Poszukaj na forum informacji na temat alfeusza i wyjasnij czemu zasugerowalem Ci do niego babke :)

Ale chodzi o rybę diadema :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekcja dla Ciebie w takim razie, aby uzywac pelnych nazw zwierzat :)

Oj tam skleroza mi dolega :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne twoje bezsensowne pytania . Przeczytaj ten dział dla początkujących i miej chociaż podstawową wiedzę na temat solanki ! Proponuje aby inni nie odpowiadali kondziowi zanim nie przeczyta chociaż o podstawach.


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.