Skocz do zawartości
SkoczekPL

Targowisko - ograniczenie dla nowicjuszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powiem szalony pomysł z tym ograniczeniem. Ale ma plusy i minusy.

Czy moderatorzy myśleli nad tym ze też kiedyś zaczynali. Podam przykład na własnej osobie.

Jestem zarejestrowany od roku, mam zbiornik 60 litrów i odpaliłem 4 tyg. temu 200 litrów. dużo nie wypowiadam się na forum ponieważ nie jestem takim ekspertem jak wy co macie zbiorniki po kilka lat. Dużo czytam forum i często tu zaglądam. Nie wypowiadam się na pewne rzeczy bo sam się uczę na własnych błędach i dużo wyniosłem wiedzy z forum za co bardzo dziękuje. Podejrzewam że jak będę miał solankę parę lat jak wy to też będę też chętnie pomagał nowicjuszom ale na chwilę obecną sam się uczę. Nie będę pisał na forum wypowiedzi typu jak już powiedzieli wcześniej koledzy ,, fajny zbiornik,, czy ,,PW,, czy też inne tego typu wpisy by tylko sobie nabić licznik.

Mój pierwszy zbiornik 60l i teraz ten 200l wraz z całym osprzętem i życiem właśnie kupiłem tu na forum. Więc też bym chciał pewne rzeczy sprzedać. I co teraz mam być że tak powiem pokrzywdzony bo nie mogę sprzedać bądź też wymienić pewnych rzeczy, czy mam tez na szybkiego nabić postów do 50

Wydaje mi się Panowie że nie w tym rzecz

Popieram wypowiedzi co poniektórych wyżej osób.

Nie wiem czy by nie lepszym rozwiązaniem było np. nie 50 postów a data rejestracji i aktywność obecności na forum czyli chodzi mi o ot jak ktoś często bywa na forum rejestruje się. Aby uniknąć oszustów można by np. wnieść jakąś opłatę na rozwój która zostanie opłacona z konta bankowego o tych samych danych co jest osoba zarejestrowana na forum tylko tu jest kolejne pytanie co z tymi co nie mają kont bankowych. To by pozwoliło stworzyć jakąś bazę danych ci co by nie chcieli podawać danych nie muszą się logować.

Można by zrobić jakąś opłatę roczną tak jak np. na forum malawi. Pieniądze by były przeznaczone na rzecz forum na opłaty strony i modernizacje. Można by też wtedy porobić jakieś karty klubowiczów.

Prawda jest taka przed oszustami nie uciekniemy ci co będą chcieli sprzedawać tylko nabiją szybko te 50 postów a jak by była brana pod uwagę data rejestracji i aktywność logowań wydaje mi się ze było by to dla oszustów jakieś utrudnienie i co poniektórych by zniechęciło.

W końcu mogłem trochę tu napisać napewno jak zdobędę takie doświadczenie co wy będę się częściej udzielał

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucia co do tego ograniczenia,ale pomyślmy,forumowicz który tylko czyta forum czerpię wiedzę od nas i nie daje nic od siebie nagle chce coś sprzedać trochę to dziwne bo forum to nie allegro,a nowy forumowicz nie powinien być obrażony bo zanim coś sprzeda to kilkanaście razy kupi,sto razy zapyta czy dobrze zrobił,a jak kupi coś czego nie potrzebuje to myślę że moderatorzy pomogą mu w sprzedaniu.


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 może i troche dużo aaalee pomysł jak najbardziej trafiony


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale czy ja będąc zarejestrowany od dwóch miesięcy, a czytając forum ponad cztery miesiące (po zakończeniu przygody ze słodkim) mam udzielać rad innym? Mimo wielu godzin spędzanych na czytaniu forum moja wiedza jest wciąż skromna i osobiście wolałbym słuchać rad o wiele bardziej doświadczonych forumowiczów, którzy przetrwali niejedną plagę i porażkę.

Pomysł wydaje mi się niezbyt trafiony.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@k_bad a co byś chciał sprzedać? .... tu chodzi o wyeliminowanie cwaniactwa a nie o dokuczanie nowym forumowiczom,przeczytaj dokładnie co napisał @luft


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiem szalony pomysł z tym ograniczeniem. Ale ma plusy i minusy.

Czy moderatorzy myśleli nad tym ze też kiedyś zaczynali. Podam przykład na własnej osobie.

Jestem zarejestrowany od roku, mam zbiornik 60 litrów i odpaliłem 4 tyg. temu 200 litrów. dużo nie wypowiadam się na forum ponieważ nie jestem takim ekspertem jak wy co macie zbiorniki po kilka lat. Dużo czytam forum i często tu zaglądam. Nie wypowiadam się na pewne rzeczy bo sam się uczę na własnych błędach i dużo wyniosłem wiedzy z forum za co bardzo dziękuje. Podejrzewam że jak będę miał solankę parę lat jak wy to też będę też chętnie pomagał nowicjuszom ale na chwilę obecną sam się uczę. Nie będę pisał na forum wypowiedzi typu jak już powiedzieli wcześniej koledzy ,, fajny zbiornik,, czy ,,PW,, czy też inne tego typu wpisy by tylko sobie nabić licznik.

Mój pierwszy zbiornik 60l i teraz ten 200l wraz z całym osprzętem i życiem właśnie kupiłem tu na forum. Więc też bym chciał pewne rzeczy sprzedać. I co teraz mam być że tak powiem pokrzywdzony bo nie mogę sprzedać bądź też wymienić pewnych rzeczy, czy mam tez na szybkiego nabić postów do 50

Wydaje mi się Panowie że nie w tym rzecz

Popieram wypowiedzi co poniektórych wyżej osób.

Nie wiem czy by nie lepszym rozwiązaniem było np. nie 50 postów a data rejestracji i aktywność obecności na forum czyli chodzi mi o ot jak ktoś często bywa na forum rejestruje się. Aby uniknąć oszustów można by np. wnieść jakąś opłatę na rozwój która zostanie opłacona z konta bankowego o tych samych danych co jest osoba zarejestrowana na forum tylko tu jest kolejne pytanie co z tymi co nie mają kont bankowych. To by pozwoliło stworzyć jakąś bazę danych ci co by nie chcieli podawać danych nie muszą się logować.

Można by zrobić jakąś opłatę roczną tak jak np. na forum malawi. Pieniądze by były przeznaczone na rzecz forum na opłaty strony i modernizacje. Można by też wtedy porobić jakieś karty klubowiczów.

Prawda jest taka przed oszustami nie uciekniemy ci co będą chcieli sprzedawać tylko nabiją szybko te 50 postów a jak by była brana pod uwagę data rejestracji i aktywność logowań wydaje mi się ze było by to dla oszustów jakieś utrudnienie i co poniektórych by zniechęciło.

W końcu mogłem trochę tu napisać napewno jak zdobędę takie doświadczenie co wy będę się częściej udzielał

Pozdrawiam

kasa za uczestnictwo nie znosi cwaniactwa, godzi we wszystkich i prowadzi do zubożenia forum i przeskoki na konkurencyjne

tylko moderacja skuteczna - nie jesteś pewny gościa nie zezwalaj na wystawienie lub majl z prośbą o dodatkowe info

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za ograniczeniem bo forum to forum a nie darmowa platforma sprzedażowa. Targowisko powinno służyć sprzedaży nadwyżek życia lub używanego sprzętu. Jeżeli nie akceptuje ktoś regulaminu to możliwości handlu jest bez liku a forum nie powinno służyć komercyjnej działalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marbecz zgadzam się z tobą ze forum to nie alegro ale:

Wydaje mi się że jednak dużo osób jest takich co są nowicjuszami i oni dużo kupują na forum i dzięki im bardziej doświadczeni dużo sprzedają rzeczy czyli korali sprzętu itp. . Wydaje mi się ze więcej osób kupuje co dopiero zaczyna z solanką, chodzi mi o nowicjuszu z mała ilością postów z morszczyzną niż ci co mają długo baniaki i mają je zapełnione życiem

Można by też wprowadzić np. jakieś punkciki, gwiazdki, plusiki czy coś inne. Osoba która coś sprzedała daje taki punkcik kupującemu, tylko że np. punkciki mogą dawać tylko osoby powyżej 100 postów żeby nie było ze ktoś ma 2 konta i sobie nabija punkty.

np. ktoś mam ponad 1000 postów więc jak coś sprzedaje daje jakiś punkcik nowicjuszowi

i w ten sposób nowicjuszy np. jak zdobędą 15 punkcików dopiero mogą coś wystawić w targowisku w ten sposób ci co tylko handlują będą musieli coś kupić aby móc coś sprzedać.

W ten sposób można by sie pozbyć tych co się logują po to by szybko coś sprzedać

Wydaje mi się ze jeżeli ja zakupiłem tu sprzed i akwaria i życie na tym forum to też mógłbym coś sprzedać takich jak jak jest wielu

A nabijanie postów głupimi wpisami zrobi tylko bałagan na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za ograniczeniem bo forum to forum a nie darmowa platforma sprzedażowa. Targowisko powinno służyć sprzedaży nadwyżek życia lub używanego sprzętu. Jeżeli nie akceptuje ktoś regulaminu to możliwości handlu jest bez liku a forum nie powinno służyć komercyjnej działalności.

Jak forum to forum to niech znikną te wszystkie reklamy sklepów itp Dział sprzedam targowiska to kropla w tej całej komercyjności forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaczka171 ale kupować możesz :) a będąc nowym na forum to raczej nie masz co sprzedawać


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co łatwo jak można trudno..

- stwórzmy regulamin 56 stronicowy, a co

- dawajmy punkciki, gwiazdki i inne śmoje boje

- Niech Luft wystawi litr siporaxu na 22 "aukcjach" po cylindrze na każdej dostanie za to 22 gwizdki

- przecież ludzie robią tylko odsprzedaże

- nie sklepom

- przecież nie ma tego dużo

- ludzie się znają

- można podzielić dział na sprzęt i drobnicę (w stylu mam połowę purigenu, myjak, gąbkę)

- nie zauważyłem aby ktoś wystawiał nagmninie

- jak ludzie kupują to innni wystawiają - jak kupują to kożystają z forum - interes się kręci

Tylko skuteczna moderacja postów - czynnik ludzki jako weryfikacja, bo każde prawo można obejść..

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak forum to forum to niech znikną te wszystkie reklamy sklepów itp Dział sprzedam targowiska to kropla w tej całej komercyjności forum.

a zrobiśz zrzutkę na koszty prowadzenia- prąd, sprzęt, czynnik ludzki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle piany ?

Ma być jak zdecydowano i temat do zamknięcia.Lepiej o rybkach i koralach popiszcie :) bo to po to forum


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marbecz a widzisz jako nowy od nie całego roku założyłem już drugi zbiornik teraz 200l + sump. wiec co stary mniejszy zbiornik ma wyrzucić, ta skała co mi została co mam z nią zrobić ?

Pomału się rozwija i może kiedyś będę mógł udzielać rady jak ty na razie się w pewne rzeczy nie udzielam skoro jestem jajkiem w pewnych tematach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaczka171 wystarczy napisać do moderatora na pewno pomoże CI w sprzedani,no chyba że się mylę to proszę o sprostowanie przez któregoś z moderatorów


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle piany ?

Ma być jak zdecydowano i temat do zamknięcia.Lepiej o rybkach i koralach popiszcie :) bo to po to forum

Z szacunkiem, ale nie o pianę chodzi, tylko po co mam sztucznie nabijać posty żeby móc coś wystawić.

Właściciel zrobi jak zrobi to jego portal, forumowicz może zdecydować które forum wybrać... musu nie ma

nie mam ochoty bawić sie w ogólną na forum współczesną grę w węża - kto walnie więcej postów.

Pisze jak mam do powiedzenia, nie po to by klepać w klawiaturę.

Właściciel zebrał opinie teraz niech radzi i decyduje- jego śmietana, ale i piana

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

1. Jakiej skali jest to niepożądane zjawisko, które próbuje się tutaj zmniejszyć? Ile "postów-śmieci" w Targowisku pojawia się np. tygodniowo? Albo ile godzin tygodniowo zabiera porządkowanie tego bałaganu?

2. Co złego jest w tym, że ogłoszenie umieszcza ktoś z mniejszą ilością postów, nawet jeśli jest tylko handlarzem? Zwiększa to przecież ilość odwiedzin forum, co oprócz wielu innych zalet, ma także tę, że forum jest bardziej atrakcyjne dla reklamodawców.

I dodatkowe: Czy warto w ogóle kombinować? Czy na pewno przyniesie to więcej zysków niż strat? Czy ktoś się nad tym zastanowił, czy może jest to efekt nudnej soboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zrobiśz zrzutkę na koszty prowadzenia- prąd, sprzęt, czynnik ludzki ?

chyba nie myślisz, że koszt prowadzenia forum to tak astronomiczne pieniądze,że potrzeba tyle komerchy i bez tego forum by upadło, ze względów finansowych :) :) :) ?

I tak się dziwie, że jeszcze dział sprzedam nie został zlikwidowany jak na forum związanym z akwarystyką roślinną. Dział ten też był cholernie niewygodny dla właścicieli forum :), więc go nie ma:)

Edytowane przez Arturs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruję dodanie daty rejestracji na forum pod awatarem


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruję dodanie daty rejestracji na forum pod awatarem

Błagam :) Ta data jest w profilu.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Dział ten też był cholernie niewygodny dla właścicieli forum :), więc go nie ma:)

Wydaje mi się, że tutaj to byłby strzał we własną stopę. Po pierwsze to chyba nie pojedyncze osoby (nawet handlarze) zmniejszają obroty sklepu ale wielka ilość tych drobnych transakcji. Jeśli Targowisko zostałoby zlikwidowane to forum by opustoszało. Pod drugie, każdy rozsądny i myślący handlarz bez problemu spełni wymagane warunki.

ed.

Efekt będzie taki, że uderzy to w zupełnie inne osoby niż było w założeniu.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to przepraszam...

jeszcze 9? ;-)


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka zażarta dyskusja!Żadne ograniczenie nie jest doskonałe. Ja bym proponowała zamiennie- albo 50 postów, ALBO rejestracja 3 miesiace wcześniej. Oprócz tego może także w przypadkach awaryjnych można wystawić jedno ogłoszenie. Jatak kiedys straszyki pilnie oddawałam, bo zostały mi w spadku po lokatorce, a wyjezdzałam i nie miałam co zrobić. Właśnie na jakimś forum którego nie byłam uczestnikiem. Ale ogólnie jestem za jakims ograniczeniem


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A wiecie kto rzadzi na targowisku,nie?:)

Ja sobie mysle,ze sprzedaz na forum jest jakims przywilejem.

Nie naleze do zadnego forum-pozostaje mi jedynie allegro.

Tutaj tworzymy jakas grupe,poznajemy siebie czasem "face to face" wiec jestesmy bardziej realni wiec to jest fajna rzecz sprzedawac cos miedzy soba.

Mysle ze targowisko bylo i bedzie bo generuje spory ruch na forum.

Po co te nerwy? (Zaroz nerwowo!)

Ja zawsze patrze kto,jak dlugo jest na forum itp.

Jezeli jestescie dlugo,nie macie 50postow to napiszcie do ktoregos z moderatorow-bedzie to wystawiane..

Tak jak luft napisał.

Wszystko mozna zrobic.

Badzmy pewni,ze nie zostaniemy wykiwani na targowisku.

Bo sie lubimy,nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tutaj to byłby strzał we własną stopę. Po pierwsze to chyba nie pojedyncze osoby (nawet handlarze) zmniejszają obroty sklepu ale wielka ilość tych drobnych transakcji. Jeśli Targowisko zostałoby zlikwidowane to forum by opustoszało. Pod drugie, każdy rozsądny i myślący handlarz bez problemu spełni wymagane warunki.

ed.

Efekt będzie taki, że uderzy to w zupełnie inne osoby niż było w założeniu.

Czas pokaże. Dla mnie to dziwna jest ta idea likwidowania ograniczania sprzedaży.

Jak ktoś się boi, że go oszukają to niech idzie do sklepu i kupi nowy sprzęt. Ponadto jak ktoś kupuje od użytkownika który zarejestrował się dzień wcześniej to jego sprawa i co najwyżej może mieć pretensje tylko do samego siebie.

Kupujący powinien weryfikować sprzedającego a forum nie powinno w to się angażować. Właściciel forum nie odpowiada za transakcje przeprowadzane na targowisku.

A jak właściciel się tak troszczy o forumowiczów to niech stworzy mechanizmy weryfikacji itp stosowane na allegro.

Edytowane przez Arturs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.