Skocz do zawartości
SkoczekPL

Targowisko - ograniczenie dla nowicjuszy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosny nie ma to trzeba odgrzać lub podgrzać powracający jak bumerang problem na targowisku.

Ostatnimi czasy, jak grzyby o deszczu pojawiają się nowi użytkownicy którzy zaczynają przygodę z morszczyzną od.... sprzedawania na targowisku.

Olewają regulaminy, przywitania itp, tylko od razu BACHHHHHH - Sprzedam coś tam.

Dlatego słuchając Waszych postulatów oraz po naszym głosowaniu od dziś wprowadzamy małe ograniczenie.

Forumowicze poniżej 50 postów nie będą mogli wystawiać nic na targowisku.

Po prostu guzik Napisz Temat będzie dla nich nieaktywny.

Blokada znika automatycznie po osiągnięciu 50 postów. Przez ten czas, forumowicz może zdąży się z nami przywitać i zaznajomić z zasadami forum.

Przypominam że dział "offtopic" jest wyłączony z licznika postów, także klepanie tam postów niczego nie da.

Oczywiście zdaje sobie sprawę że to niczego nie załatwi, ale na pewno pomoże z zwalczaniu cwaniaków i ewentualnych naciągaczy którzy zakładają sobie konta po to tylko żeby sprzedawać.

PS: Przypominam też, jak łatwo sprawdzić historię postów konkretnego forumowicza. Wystarczy wejść na jego profil i kliknąć guziczek MOJA ZAWARTOŚĆ.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. I madrego to warto posluchac :D. To bylem ja - Jarząbek Wacław :p.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie grozi to zasypaniem nowych użytkowników jak ja wszędzie i w każdym temacie, z irytującymi i nie mającymi sensu pytaniami?

Czy ilość postów świadczy o naszej wiedzy i zaangażowaniu?

Pozdrawiam Wszystkich :smiling:


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie grozi to zasypaniem nowych użytkowników jak ja wszędzie i w każdym temacie, z irytującymi i nie mającymi sensu pytaniami?

Czy ilość postów świadczy o naszej wiedzy i zaangażowaniu?

Pozdrawiam Wszystkich :smiling:

Może i nie świadczy ale na pewno uprzykrzy życie takim wynalazkom


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap: Mi się to podoba

Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam małe pytanko odnośnie nowego rozporządzenia.

Mam zbiornik od ponad 9 miesięcy, aczkolwiek nie napisałem ponad 50 postów, ze względu na to że nie jestem aż tak aktywnym forumowiczem, aby co chwilę coś pisać. Osobiście nie podoba mi się i nie chcę tego praktykować co inni forumowicze (wybaczcie jeśli Was to urazi) czyli chwalić kogoś za coś co zrobił, oceniać wygląd jego zbiornika, gratulować mu za cokolwiek etc.

Zobacze, przeczytam, ok. To wszystko. Nie zostawiam po sobie śladu.

Moje zasadnicze pytanie brzmi:

Jakim sposobem mam podbić sobie ilość postów, żeby np. sprzedać korale, które mogą mieć szybki przyrost i trzeba je szczepić i nie ''zagracać'' akwarium?? Mam je wyrzucić albo oddać, gdy zamiast tego mogę dostać za nie pieniądze do dalszego utrzymania akwarium?? Albo np. chce zmienić zbiornik na większy i nie mogę sprzedać sprzęt, który jest mi niepotrzebny, zalega lub też może być pewnym zródłem pieniężnym na następny, większy zbiornik... Mogę też np. kupić dolabelle w celu zwalczenia glonów i po jakimś czasie ją odsprzedać aby nie zdechła głodu ale nie bedę mógł tego zrobić bo bedzię obowiązywać zasada 50 postów. I co ja wtedy powiem ślimaczkowi?? ,,Sorry ale nie mogę cię sprzedać bo mam za mało postów i nie wiem co bedziesz teraz jeść...''

Przykładów jest mnóstwo.

W takim razie powiedzcie mi proszę, co mam robić?

Mam klepać po pleckach każdego, który coś napisze??

Albo prosić kogoś ze znajomych forumowiczów aby wystawili na sprzedaż cos mojego w imieniu innego forumowicza??

Przepraszam wszystkich za szczerość i proszę o wyrozumienie.

Pozdrawiam serdecznie.


5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobił min 100 lub 50 ale bez offtop. 50 to nabiją w offtopie w 5 dni

Faktycznie nie doczytałem..... niestety jestem chory więc moja czujność jest dziś słaba.

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rekin, czytaj uważnie post Skoczka.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że dział "offtopic" jest wyłączony z licznika postów, także klepanie tam postów niczego nie da.

O


5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I popieram - trochę ograniczy , a co do głosów - że tylko czytam i nie piszę, a mam długo, jestem realny itd.,a mam mniej niż 50 postów.

Cóż - daj coś z siebie - to forum i da Tobie - takie moje zdanie .


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ujmę to w ten sposób bicie piany tzn ilość postów nie jest żadnym wyznacznikiem "doświadczenia w temacie",pierwszy zbiorńik zakładalem w1998,220l panorama szkło gdzie w Polsce ciężko było cokolwiek dostać,sprzęt i zwierzaki przywoził mi znajomy z Niemiec,potem 450l z drapieżnikami i jednocześnie drugi zbiornik 720l rafa,od 2006r po przeprowadzce stoi baniak 1200l(1450 w obiegu)SPS,LPS ,ryby wszystko żyje , rośnie a POSTÓW mam aż 22 a na forum jestem od 2007-2008 i po raz pierwszy zamieszczam ogłoszenie sprzedaży bo muszę zrobić miejsce w zbiorniku dla nowych mieszkańców(wystarczy zerknąć na fotki w ogłoszeniu aby zauważyć że jest zdecydowanie za ciasno korali wrastają jeden w drugiego albo się parzą wzajemnie) , a tu ciach temat zamknięty,brak możliwości pisania , myślę że jednak coś nie tak z tymi zasadami - zostawiam temat do przemyśleń

Pzd. Krzysztof


1200-sump250-2x250hqi,4x54t5-250kg LR,elektronika aquamedic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ujmę to w ten sposób bicie piany tzn ilość postów nie jest żadnym wyznacznikiem "doświadczenia w temacie",pierwszy zbiorńik zakładalem w1998,220l panorama szkło gdzie w Polsce ciężko było cokolwiek dostać,sprzęt i zwierzaki przywoził mi znajomy z Niemiec,potem 450l z drapieżnikami i jednocześnie drugi zbiornik 720l rafa,od 2006r po przeprowadzce stoi baniak 1200l(1450 w obiegu)SPS,LPS ,ryby wszystko żyje , rośnie a POSTÓW mam aż 22 a na forum jestem od 2007-2008 i po raz pierwszy zamieszczam ogłoszenie sprzedaży bo muszę zrobić miejsce w zbiorniku dla nowych mieszkańców(wystarczy zerknąć na fotki w ogłoszeniu aby zauważyć że jest zdecydowanie za ciasno korali wrastają jeden w drugiego albo się parzą wzajemnie) , a tu ciach temat zamknięty,brak możliwości pisania , myślę że jednak coś nie tak z tymi zasadami - zostawiam temat do przemyśleń

Pzd. Krzysztof

Właśnie o to dokładnie mi chodziło

Krzysztof masz moje poparcie :)


5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ujmę to w ten sposób bicie piany tzn ilość postów nie jest żadnym wyznacznikiem "doświadczenia w temacie",pierwszy zbiorńik zakładalem w1998,220l panorama szkło gdzie w Polsce ciężko było cokolwiek dostać,sprzęt i zwierzaki przywoził mi znajomy z Niemiec,potem 450l z drapieżnikami i jednocześnie drugi zbiornik 720l rafa,od 2006r po przeprowadzce stoi baniak 1200l(1450 w obiegu)SPS,LPS ,ryby wszystko żyje , rośnie a POSTÓW mam aż 22 a na forum jestem od 2007-2008 i po raz pierwszy zamieszczam ogłoszenie sprzedaży bo muszę zrobić miejsce w zbiorniku dla nowych mieszkańców(wystarczy zerknąć na fotki w ogłoszeniu aby zauważyć że jest zdecydowanie za ciasno korali wrastają jeden w drugiego albo się parzą wzajemnie) , a tu ciach temat zamknięty,brak możliwości pisania , myślę że jednak coś nie tak z tymi zasadami - zostawiam temat do przemyśleń

Pzd. Krzysztof

Widzisz to znaczy że masz ogromną wiedzę.

Teraz wystarczy że pomożesz 28 osobom i .. :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie mi - z naszej modowej strony jest tylko dobra wola. Piszący tu Krzysztof-Toruń i bombsheep jesli do nas na pw napiszą to na pewno pomożemy w ogarnięciu ogłoszenia. Nie chodzi o karę dla uczciwych, ale by ograniczyć tych drugich. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu regulamin forum można porównać do kodeksu drogowego są tam czasami dziwne ograniczenia i nakazy ale musimy to respektować. :p

Więc nie ma co płakać tylko trzeba zacząć się udzielać na forum :thumbup:


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega Krzysiek może pomóc innym to poiwedz co ja mam zrobic??

:rtfm:


5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. I madrego to warto posluchac :D. To bylem ja - Jarząbek Wacław :p.

Szkoda tylko że będziesz miał 50 postów o nieco niższym poziomie, pomnóż przez nowych Userów.... A część nowych pójdzie sobie tam gdzie nie będzie ograniczeń. Przepraszam Skoczku za odrobinę krytyki :(, ale przerabiałem to właśnie na innym forum.

Ograniczenie - jest dobre, ale zobacz, jest wielu mądrych ludzi, którzy nie piszą często - bo po prostu nie chcą, ale jak już napiszą, to "mucha nie siada". Oni też mają czasem coś do sprzedania, lub kupienia. A handlarz ? On po prostu będzie odpowiadał na PW - na anonse z działu "Kupię". Może lepiej zmniejszyć limit postów i połączyć z czasem rejestracji ? Na przykład, miesiąc i 20 postów ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł zacny, co do osób które nie mają 50 postów napewno zostaje Alledrogo ;)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sprzedawać musisz być bardziej aktywny, nowe rozporządzenie być może zachęci userów do większej aktywności na forum, tych młodych a przy okazji tych starszych.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft jeśli dobrze zrozumiałem, to mam najpierw napisac do Was, do moderatorow i Wy wystawicie za mnie ogłoszenie tak?? Czy inaczej??

:)


5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft jeśli dobrze zrozumiałem, to mam najpierw napisac do Was, do moderatorow i Wy wystawicie za mnie ogłoszenie tak?? Czy inaczej??

:)

kolego, jesteś od kwietnia 2012, w sumie to Cię nie kojarzę nawet, ale tak jak Krzysiek jest od 2008 roku to takim ludziom na pewno pomożemy. Tobie też, także pisz posty fajne po ktorych Cie zweryfikuje :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft jeśli dobrze zrozumiałem, to mam najpierw napisac do Was, do moderatorow i Wy wystawicie za mnie ogłoszenie tak?? Czy inaczej??

:)

po co do nich lepiej dwadzieścia parę na forum i po sprawie,po co te pretensje


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, teraz tematy będą zasypywane wypowiedziami "na sztukę" a był post zaliczony.....

Chcesz zrobić dobry uczynek to ogranicz zadawanie po raz 20 pytania "co jest potrzebne" "czy nemo można trzymać w słoiku"

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł zacny, co do osób które nie mają 50 postów napewno zostaje Alledrogo ;)

I inne fora - ja na innym kupiłem i sprzedałem lampy mając 0 postów !

Dla mnie z jednej strony dobrze z innej - już widzę aktywność rzeszy handlarzy w tematach o pietruszce :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

tylko ze takie ograniczenie nic nie da, bo jesli ktos bedzie chcial "naciagnac" kogos na kase to i tak nabije te 50 postow, a posty beda typu "fajny zbiornik", "same cukiereczki" itp. ktore nabije w 15min, lepszym rozwiazaniem by byla weryfikacja danych usera na podstawie jego konta w banku, poprostu za pierwszym razem musialby przeslac 1zl ze swojego konta na konto forum, wtedy forum by mialo jego dane adresowe + male dofinansowanie ;) a on by mogl spokojnie sobie pozniej wystawiac rzeczy na sprzedaz

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.