Skocz do zawartości
wolski

Pytanie o szorstnika

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podoba mi się to zwierze, ale chciałem zapytać o jego agresywność względem innych?

Mam w akwarium błazenka, gobiodona okinawae i kilka krewetek i krabów. Jak jest z jego agresywnością względem innych?

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stanowi zagrożenia wobec mieszkańców które posiadam (małe kraby, błazenki, babki, krewetki), jednak jak każdy ukwiał parzy i zwierzaki raczej unikają bezpośredniego kontaktu z tym ukwiałem. Przy karmieniu bezpośrednim ukwiała krewetki debelius podchodzą blisko, ale po pierwszym kontakcie rezygnują i się cofają. Natomiast korale potrafi skutecznie poparzyć dlatego wybierając miejsce szorstnikowi należy uwzględnić odpowiedni odstęp. Szorstnik nie przemieszcza się po akwarium, mój egzemplarz posiadam od grudnia 2010 r.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od roku i jak nie był obstawiony kawałkami skały to robił wycieczki. Chyba jest parzący bo krewetki jak go karmię to nie podchodzą a innemu wydzierają z gęby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Mojemu krewetka wchodzi niemal do "gardła" żeby wyrwać jedzonko i przeważnie jej się to udaje.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z jego wielkością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Srednica samego otworu 2 cm, macki ( nie wiem jak to się nazywa ;))dochodzą do dł 7 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był czas że mój wyciągał "szyję" na 15 cm nie licząc macek :) Teraz jest skromniejszy :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój "wciągnął" garbika chociaż był karmiony, nie chciałem uwierzyć bo akurat w pracy byłem jak żona dzwoni i mówi że ukwiał zjada rybkę - ale jak przysłała zdjęcia zrobione telefonem to uwierzyłem


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój "wciągnął" garbika chociaż był karmiony, nie chciałem uwierzyć bo akurat w pracy byłem jak żona dzwoni i mówi że ukwiał zjada rybkę - ale jak przysłała zdjęcia zrobione telefonem to uwierzyłem

masz może te zdjęcia?


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Inmar, są piękne szorstniki w erybce w Zabrzu. Właśnie przed chwilą u nich byłam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie ze w handlu pjawiaja sie wersje barwione. Nie wiem jak do konca ukwial to znosi ale np Cladiella czesto zdycha po "farbowaniu"


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A rozmnażają się w akwariach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, są piękne szorstniki w erybce w Zabrzu. Właśnie przed chwilą u nich byłam. Pozdrawiam

W sobotę chyba widziałem,ale małe a ja bardziej szukam dużych okazów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie szorstnik oczywiście mówimy o cerianthus orientalis jest od kilku m-cy .Wsadziłem go do piachu w na srodku akwa. wyglądał bajecznie .Macki sobie falowały domownicy zachwyceni,ale zaczeło sie in minus ,poparzone grzybki i rhodactisy ,szczątki krewetki / chyba że to była wylinka / no i największa strata mały białobrody zaplątał sie w niego, palcami udało mi się go uwolnic ale chyba był juz tak poparzony że już nie wypłynąl zza skał.Decyzja jedna przeprowadzka z boku baniaka,ale zapomnij, ja go w ręke za kokon a on wślizguje sie pod skałe to dałem sobie spokój, więc jak będziecie chcieli go to dobrze zaplanujcie.

Pozdrawiam.


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ,ze potrafia plywac z pradem wody , wiec zrobilem mu gniazdko tzn kawalek skalki na piasku z duza dziura ....i bylo dobrze z miesiac ,,,,

niestety ktoregos dnia patrze a on wciagniety przez falownik juz myslami go pogrzebalem ...ale o dziwo wydobrzal ...i tak co kilkanascie tygodni ...rece opadaja.

Teraz wymyslilem ,ze moze wave box polepszy sytuacje ....ma byc okolo srody u mnie

Piekny ten stworek ale potrafi byc upierdliwy :)


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.