Skocz do zawartości
aqua skalar

Mój pierwszy algaescrubber

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu widzisz obecującego w płynącej wodzie ?? co to wogóle jest ?? przelew? akwarium ? sump?nic nie kumam.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napewno dobry film wkleiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film na pewno dobry, a to co tam widać to moje akwarium w trakcie przebudowy.

Edit: Na tym filmiku można zobaczyć akwarium jeszcze w fazie testów, to co robię teraz to zamierzam usunąć czarną gąbkę widoczną na pierwszym filmie i pozostawić w panelu tylko scrubber.

Edytowane przez aqua skalar (wyświetl historię edycji)

Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś tu nie kumam... ale czy tylko ja ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko.

Ja też nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jazda, poprosze to samo co bierze ten pan ale 1/2 dawki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czego nie rozumiecie, przeciez napisal ze wywali gabke, podwiesi ta "kratke" pod scrubbera i pewno da swiatlo z drugiej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł fajny tylko oświetlenie musi być od "tyłu" , jedyny problem to za mały zapas wysokości ,jak włączysz cyrkulacje to woda może się wylać poza akwarium


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to włożył do wyższego zbiornika bo na 100 procent wyleje się z tego woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda sie moze zmiesci, tylko tak sobie mysle, czy chcialoby mi sie cos takiego chlupiacego miec w pokoju ? Potem zamiast wyjac raz w tygodniu kubek odpieniacza i go umyc, to wykonywac skomplikowane czynnosci z wyciaganiem brudnej i mokrej siatki ?Po skrobaniu myc umywalke lub wanne ? Jak to sie robi ?

Przeciez tam jest miejsce na jakis fajny odpieniacz i byloby pozamiatane. No coz, kazdy ma prawo kombinowac i moj wpis to raczej :spam:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież mój post umieściłem w dziale DIY. Gdybym naprawdę chciał iść na łatwiznę, to kupiłbym sobie jakiś konkretny, gotowy zestaw. Mam po prostu kilka pomysłów, które chciałbym wypróbować w praktyce. Chociaż muszę przyznać, że w zasadzie każdy element muszę kilkukrotnie przerabiać i modyfikować w celu osiągnięcia zadowalającego mnie efektu.

Odnośnie zaś do samego scrubbera, to moim zdaniem jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Po pierwsze jest to wydajna metoda filtracji, a po drugie nie polega na sztucznej eliminuje glonów, tylko na przeniesieniu ich w inne miejsce zbiornika - poza zasięg naszego wzroku. Jak na razie jestem zdeterminowany, ale czy uda mi się osiągnąć zamierzony efekt... no cóż, czas pokaże.

Edytowane przez aqua skalar (wyświetl historię edycji)

Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd to już mamy krok do mułapki.... :)

PS

Mam nadzieję, że będziesz kręcił film jak to wszystko będzie się lać na podłogę a ty będziesz latał ze ścierami i rzucał urwałami.... :) :) :)

PS 2

Sorry za offa ale zawsze tak mam jak się pięć minut patrzę w lejącą się wodę.... :) :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nakręcę taki filmik dla potomnych obrazujący ogrom mojej porażki, bo przecież nic nie zachęca do tego hobby bardziej jak sromotna porażka innego akwarysty.

OT:

Liczyłem na merytoryczną rozmowę, a poza szczerym życzeniami porażki i kilkoma obelgami nie otrzymałem nic więcej. Dlatego też proszę o zamknięcie tematu.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh.... myślę, że wystarczy jak potraktujesz to jako "nabijanie się"... a że z ciebie... cóż, skoro sam się o to prosiłeś.... :) :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, piszesz że oczekujesz merytorycznej dyskusji, a stawiasz baniak bez żadnej rezerwy wysokości. Znane Ci są pewnie zasady fizyki ?

Druga sprawa, piszesz o "skrobaku", jako optymalnej metodzie filtracji. O przenoszeniu glonów we właściwe miejsce...

Glony rosną, tam gdzie mają warunki. Nie zostawią Ci skały czy szyb "bo Ty tak chcesz". Caly dowcip polega na tym, bo zrozumieć cały cykl zachodzący w akwarium, a następnie techniką, usprawnić go. Odpieniacz to nie tylko wywalanie glonów z wody - co sugerujesz. To przede wszystkim usuwanie wszelkich wielkocząsteczkowych związków (mniejszych też :) ). To natlenianie wody - nie jakimś "brzęczykiem" ze słodkiego. To solidny reaktor. Poza tym, glony, jak każde życie, ma to do siebie że może paść. Nie wiem czy wiesz, ale jeśli będziesz miał pecha, to co glony gromadziły przez długi okres, oddadzą do wody, zanim zdążysz się zorientować. I to w bardzo toksycznej formie.

Dlatego uważam że powinieneś najpierw nabrać trochę doświadczenia, zanim zaczniesz tego typu zabawy, bo może się zdarzyć że w efekcie zniechęcisz się do tego, prostego i łatwego, w gruncie rzeczy hobby.

I ostatnia sprawa, jeżeli publikujesz coś na forum, musisz liczyć się z krytyką. I odpowiednio ją przyjąć. A nie strzelać focha i robić z Nas złośliwców i zawistnych. Bo obrażasz wielu wspaniałych ludzi, którzy dużo dali od siebie. Bez których, wielu dalej by wodę robiło z soli kuchennej. Więc trochę zastanów się. Może coś w tym jest.

ps. gąbkę zostaw - glony mają to do siebie że po pewnym czasie będziesz miał różne śmieci. Jak ich nie wyłapiesz, pompa przemieli je i wrzuci do baniaka.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqua skalar,

wyobraz sobie zbiornik, w ktorym nie ma glonow, bo jest dojrzaly, dobrze prowadzony i ma stabilne parametry. Chodzi tam odpieniacz, ktorego kubek jest raz w tygodniu czyszczony. W razie potrzeby, potrafi w godzine wyczyscic wode, obojetnie czy tridacna ja zabrudzila czy ukwial, wkrecony w pompe.

Czy jesli w normalnym akwarium nie ma glonow, to warto zawracac sobie glowe ich specjalna hodowla na rozpietej siatce ? Dla mnie to zbyt niebezpieczne nie mowiac o tym, ze reakcja glonow na gwaltowna zmiane parametrow jest zbyt wolna, i jak Dale napisal, gdzie sa glony tam jest brudno. Zauwazylem, ze niektorzy ciesza sie, ze w refugium maja dino, a w akwarium nie. Hura, tylko ze niektorzy wogole nie maja dino. Na tej zasadzie wychwala sie skrobaczki. Mamy super narzedzie w postaci odpieniacza, ale siegamy po metody, ktore nie moga zapewnic nam szybkiego wyczyszczenia zbiornika w momentach, gdy jest to najbardziej potrzebne.

Jak juz bedziesz mial duze akwarium pelne sps-ow, to sie zastanowisz, czy chcesz tak ryzykowac, ale jesli mowimy o akwarium do 200 litrow, z miekkimi i kilkoma sps-ami, to jako wersja dla kombinatorow jest to do przyjecia.

Po zainwestowaniu kilkunastu tysiecy w wyszukane akropory juz sie o takich siatkach nie mysli. Poza tym, z gory trzeba zalozyc, ze ilosc stosowanego wegla bedzie wieksza, chocby po to, zeby woda nie byla zolta. To tez koszt nie mowiac o braku wiedzy, ile "dobrych" substancji taki wegiel zabierze koralom. Moze wiecej, niz dobry odpieniacz ?

Takze o skrobaczce, jako o "najlepszym rozwiazaniu" moznaby pisac, gdy te akroporki z szczepek, beda po 5-ciu latach pieknymi koralami. Gdyby cos w tym czasie im zaszkodzilo (jakies zatrucie wody, bo slimak padl itp) to tez powinno byc laczone z ta "jedna z najlepszych" filtracja.

Narazie takich zbiornikow nie ma, a jesli sa, to malutkie, w ktorych sie malo ryzykuje. Osobiscie mam wrazenie, ze ten filtr fascynuje osoby, ktore ze zdziwieniem patrza, ze im korale, mimo braku odpieniacza, nie padaja, ale jeszcze nie slyszalem, zeby wlasciciel sps-owego akwarium, odpienianego przez BK 300, wylaczyl odpieniacz i zawiesil skrobaczki. Cos w tym jest...

Ps: Rafi 23-go marca napisal temat:

"Trochus sp. - wypuszcza do wody". Co w takim wypadku pomoze skrobaczka ? A co by pomogly dwie ? To sa te momenty, w ktorych chcialoby sie miec wlaczony odpieniacz.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz cos naprawde efektownego to proponuje:

s-float.jpg

A jak chcesz miec akwarium z woda po rant to:

1. Kleisz kuwete pod akwarium z ktorej jest zrobiony odplyw do sumpa

2. stosujesz obsade nie wymagajaca mocnej cyrkulacji

3. brak duzych ryb

Co do mulapki/skrobaczek do glonow itp to sie nie wypowiadam bo moim zdaniem to badziewie.

a tu przyklad z plytkim rantem ( ale na pewno nie z panelem )

Clam20Tank4_120603_s.jpg

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalam Twój pomysł. Dzięki takim ludziom jak Ty, powstają nowe rozwiązania. Nie mam pojęcia czy i jak to będzie działać, ale dzięki Tobie nie muszę samemu testować takiego rozwiązania, a jak się sprawdzi, mogę je zastosować :) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagraj jeszcze filmik jak przeciersz szybki z nalotu pliz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.