Skocz do zawartości
J@cekWro

Rdza na ośkach pomp tunze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ktoś się spotkał z problemem rdzy na pompkach tunze ... generalnie przy czyszczeniu pompek zawsze w gnieździe w którym siedzi wirnik mam rdzę ... ktoś sie z tym spotkał ? pompki do wywalenia czy jest jakiś pomysł na to ?

Jest jakiś serwis w Polsce ? może serwis mi coś podpowie choć wymieniać za bardzo tu nie ma co.

Pompki 6105 szt 2 po gwrancji, obie mają ten sam feler ... rdza niejest mile widziana w wodzie więc nie wiem co z tym fantem zrobić.

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 tunziaki 2 od marca a jeden od września 2012r wszystkie używane po gwarancji czyszczone co miesiąc i zero odznak rdzy


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to właśnie stwierdziłem że w jednej ośka mi odpadła :wallbash: ... pewnie druga to kwestia czasu i tez poleci

Pompki kupione były jako używane od kogoś z forum ... widać ktoś ich nie czyścił za często i wirnik się przegrzewał ... potem zaczęło rdzewieć aż ośka szczeliła

To "lubię" ... wprost "uwielbiam" w tym hobby że jak coś szczeli to potem daje nieźle po kieszeni :veryangry:

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli masz jeszcze uszkodzoną oskę to prześlij mi ją proszę. Tylko wymyj ją jak najszybciej w wodzie RO i osusz żeby nie korodowała.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie JVP i po kieszeni nie zaboli nawet gdybyś miał wymieniać po gwarancji na nowe.

Zawsze mówiłem, że Tunze to shit - to była pewnie ta z ośką osadzoną na stałe w korpusie.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A to falowniki trzeba czyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to falowniki trzeba czyścić?

No jak na mój gust jak każda pompę ...


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Nie wiem od tygodnia mam JVP. Jeszcze się do nich nie dobierałem. Jestem zadowolony że pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie bylo odwrotnie,

kilka JVP musialem wymienic, bo cos wiecznie bylo nie tak. W koncu kupilem Tunze i nastal spokoj.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A co konkretnie się psuło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszyk spadal, przyssawki to pomylka, os wirnika wyszla przez otwor w koszyku, zlamana os, bylo tego troche. Potem takie resztki pomp sie poniewieraja w szafie, "bo moze jeszcze sie przydadza".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, to ja poproszę korpus od JVP-101.... :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co moge podeslac korpusy od 101'ki

a co do rdzewienia, byly Tunze ktore mialy oski z nierdzewki i... wlasnie rdzewialy w slonej :-)

Z tego co wiem to nowe sa tytanowe:

Tunze Turbelle Stream 2 Pump 6125 (New Generation with Titanium Alloy Shaft)

i to samo w innych modelach


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.