Skocz do zawartości
MojeSumienie

112l w Tychach :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwa z dużymi koralami SPS i muszę wlewać pełnego balinga. Twoje akwa MojeSumienie jest podobne rozmiarowo do mojego. Co do spadków KH jakie opisałeś to mimo wszystko należy uzupełniać KH codziennie. Jak przejdziesz na bogatą sól to przy takim niskim KH poniżej 7 jak dowalisz solanki o KH dużo wyższym np 9, to będziesz miał duży strzał KH w ciągu bardzo krótkiego czasu. To niebezpieczne dla życia w zbiorniku. Więc taki pomysł by zastąpić naturalne suplementowanie KH tylko podmianami na bogatej soli chyba nie jest trafionym pomysłem.

Jeszcze raz napiszę, jeżeli wszystko w akwa gra to zostaw to. Suplementowania nie unikniesz (mam tu na myśli baling). I nie przesadzaj z tą upierdliwością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwa z dużymi koralami SPS i muszę wlewać pełnego balinga. Twoje akwa MojeSumienie jest podobne rozmiarowo do mojego. Co do spadków KH jakie opisałeś to mimo wszystko należy uzupełniać KH codziennie. Jak przejdziesz na bogatą sól to przy takim niskim KH poniżej 7 jak dowalisz solanki o KH dużo wyższym np 9, to będziesz miał duży strzał KH w ciągu bardzo krótkiego czasu. To niebezpieczne dla życia w zbiorniku. Więc taki pomysł by zastąpić naturalne suplementowanie KH tylko podmianami na bogatej soli chyba nie jest trafionym pomysłem.

Jeszcze raz napiszę, jeżeli wszystko w akwa gra to zostaw to. Suplementowania nie unikniesz (mam tu na myśli baling). I nie przesadzaj z tą upierdliwością...

a że upierdliwy jestem to wiem :)

piszesz, że jeśli doleję solanki na bogatszej soli to będzie duży skok kh - no ale przecież podmieniam tylko 10 % czyli tak na chłopski rozum wyjdzie mi na to samo, jak doleje 30 ml wodorowęglanu sodu :) - chyba, że coś pomyliłem.

i jeśli się to wymiesza z wodą z baniaka to dalej będzie taki skok?

drążę temat - bo nie daje mi to spokoju i tyle.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj do zbiornika trafił buldożer - Valenciennea longipinnis L - po 2h połowa piasku wyczyszczona :)

i trzy niebiesko zielone chromiski :)

mam nadzieję, że się zaaklimatyzują i będą fajną ozdobą akwarium

fotki wstawię jutro :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieee - bo już mam ciemno w baniaku... a piasek jeszcze brudny :)

Enia... jedziesz jutro do Katowic?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Jadę,jadę.Muszę byc na 14.30, bo będzie bardzo interesujący temat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie jedna fotka :)

post-14969-0-44155700-1370674310_thumb.jpg


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

No ej tak fajnie mi się czytało a tu nagle koniec i to jeszcze fotek nowych nie ma!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no doooooobra :)

dzień "fefdziesiontszabanasty" - czyli wpis tylko dla ludzi o mocnych nerwach

zmieniłem oświetlenie z t5 na ledy "samoróbki" - światło rewelacyjne (no dobra powiedzmy, ze fajne - o niebo lepsze niż z t5)

po 2 dniach wysypało okrzemkami i wykluwa się dino lub cyjano.... nie wiem do końca co - bo babka kopie i trochę sprząta.

korale chyba mają się dobrze - oprócz sarco i lobophytona, bo oba zwinięte i nie polipują.

"oczytany" na forum dalej leję ballinga, bo parametry raz wyżej, raz niżej... generalnie normalka. Uzbrojony po zęby w witaminy, aminokwasy, pokarmy z AF, Kenta leję to tu to tam.... co test to inaczej... krew człowieka zalewa.... albo ja albo to akwarium...

Może podmiana na bogatszej soli załatwi sprawę? Na chłopa myślenie (jam tylko marny technik) jak dam bogatszą sól - to wahania będą na poziomach akceptowalnych i w sumie odejdzie mi czas na mierzenie "codrugodniowe" kh,mg ca i no3 - wszystko powinno się utrzymywać w ciągu tygodnia na poziomach wyższych niż prawie krytyczne.... zajrzę na forum i podpytam...

3h później...

no i nic się niestety nie dowiedziałem... bez względu na to, czy dam biedną sól czy bogatą - wychodzi na to, ze bez lania wszystkiego się nie obejdzie....

jeszcze te pieprzone krewetki... wiecznie nie nażarte, wiecznie biegające po wszystkich koralach... zoasy zamknięte, axifuga na pół gwizdka.... rhodactis się dzieli ale mało napompowany bo go deptają - qrffff zaraz pojadę o harpun i zacznę polowanie.... w najgorszym układzie zostanie mi jeszcze dynamit ( po dziadku)

późne popołudnie....

mam dość... albo ja albo to akwarium... miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze... mam to w d*pie - będzie jak będzie. Odkładam ballinga, odkładam wszystko - zostawiam tylko pokarm.

tak tez zrobiłem - wziąłem kosz na śmieci i jednym ruchem ręki zrzuciłem to wszystko do kosza...

tym bardziej, że widziałem akwaria prowadzone przez ludzi po naście lat i nikt nie leje żadnych pierdół do baniaka - tylko sól i pierwiastki śladowe... dlaczego ja nie mogę mieć takiego akwarium?

Dlaczego oficjalnie nikt nie jest ze mną szczery? Dlaczego po laniu ballinga, stosowaniu reaktorów i innych cudów po 4 latach każdy albo sprzedaje baniak - bo zaczyna się jazda bo co raz więcej jest przy nim roboty i coraz więcej kasy to zżera, albo jest restart baniaka pod pretekstem zmiany...

Dlaczego można nieoficjalnie pogadać o zwykłych normalnych parametrach, a nie ZEROWYCH - bo takowe nie istnieją!!! a oficjalnie żyłuje się parametry do zera...

Jak zerowe parametry mogą istnieć w baniaku 1000 litrów z pełną obsadą po wrzuceniu 10 kostek żarcia i wlaniu hektolitrów żarcia i suplementów dla korali? niestety nie potrafię tego pojąć.

Oczywiście, że mam bardzo krótko akwarium i jeszcze małą wiedzę, ale zauważyłem jedną prawidłowość... fajne baniaki mają ludzie, którzy mają obok siebie doświadczonych kolegów i głowę daję, że nikt z nich nie żyłuje parametrów i nie zabija się siedząc przy baniaku 8h i obserwując parametry i zachowanie korali... a Ci co siedzą od rana na forum i przeglądają posty co lać i gdzie lać i po ile - restartują baniaki co 2 miesiąc...

jasne, że trzeba sobie wyrobić swoje zdanie na temat swojego akwarium i wykombinować najoptymalniejszą drogę prowadzenia ale nie za wszelką cenę i nie tak samo jak sąsiad - bo on ma spsy i daje 5 razy silniejszą cyrkulację niż Ty powinieneś dać mając same miękkie, czy lpsy.

dlatego też ja postanowiłem sobie poprowadzić akwarium na samych podmianach (co tydzień) na bogatej soli z dozowaniem bakterii i pierwiastków śladowych. Żadnych ballingów, żadnej wódki... Nie wiem... być może mi się uda, być może nie (choć przy samych miękasach i łatwych lpsach na spokojnie jest to do zrobienia)... ale przynajmniej zaoszczędzę pieniądze na prochy i różnej maści suplementy...

niestety nie dostosuję się do tekstu "jedzmy gówno - miliony much nie może się mylić" - mimo, iż większość z Was tak właśnie robi - oczywiście chodzi mi tu o prowadzenie baniaka, żyłowanie parametrów - i absolutnie nie piszę do nikogo osobowo

tak wiem... że post albo zostanie bez odpowiedzi, albo co niektórzy pojadą mi po "majtach" - trudno... jakoś przeżyję.

po prostu nie rozumiem jednej rzeczy - jest to największe forum ogólnodostępne o morszczyźnie - a z niektórych rzeczy robi się TABU tiutia się o pierdołach trzymając drażliwe tematy pod dywanem...

p.s.

następna aktualizacja po moim urlopie - czyli gdzieś około 25 lipca - bo na tyle daje baniakowi czas....

cu :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie czasmi zrobic sobie rachunek sumienia i przelac wszystko na papier, w tym przypadku forum.

Nie patrz na innych a na swoje. Kazdemu przychdza momenty ze sie odniechcewa, jak i momenty radochy.

Na ciebie tez przyjdzie czas wiec nie ma sie co spalac. Poki co powiem Ci tak:

Przy malym akwaium z mala obsada korali latwo przesadzic z aminokwasami

Nadwyzke albo wypieni dpieniacz, albo skonsumuja plagi.

Na razie odstaw i czekaj na dozowanie tej jednej kropli kiedy akwarium zarosnie koralami.

Po zmanie swiatla korale potrzebuja czasu by sie przyzwyczaic. Niektore moge nie polubic tej zmiany.

Jezli Twoja obsada to glownei korale miekie, grzybki, zoa, sarco, nie ma sie co ekspolatowac przy dazeniu do ZER.

Daje sobie reke uciac ze przy NO3 -25 i PO4 0,1 beda lepiej sie pompowac i szybciej rosnac niz na parametrach ktore maja inni.

I takie parametry mozesz miec i spac spokojnie o ile nie masz problemow z glonami.

Im wiecej korali w zbiorniku tym latwiej o parametry wody.

Korali miekkich nie musisz karmic wiec nie daj sie wyporwadzac z rownowagi wscibskimi krewetkami. LPS wytarczy 1-2 razy w tygodniu.

Rybki dwa razy dziennie i tyle. Mrozonki dobrze jest wyplukac przed podaniem.

Jezeli Ca i Mg spada ci zbyt duzo i podmiana nie wytarcza to Baling. Jezli najszybciejl leci Ci KH dodaj troche sody do dolewki i testuj czy wystracza. Na inne ulepszaszce przyjdzie czas.

Nigdy nie zgadzalem sie z powiedzeniem ze kazde akwarium jest inne. Chemia i bioloogia zawsze dziala wg tych samych praw.

Zbiorniki mamy inne bo kazdy porwadzi wlasna droga.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej kostce gdzie nic nie robię,podmiana raz na dwa miesiące i to na wodzie z głównego baniaka,nic nie leję całkowicie,parametry NO3 ponad 30 a PO4 nawet nie wiem a wszystko pięknie rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh właśnie o to chodzi że to nie jest takie proste, można wyrzucić wszystko do kosza można też lać wszystkiego pod dostatkiem, jednak nie tędy droga.

Nie ma w tym hobby łatwych rozwiązań, jednemu się sprawdzi na regularnych podmianach a inny musi dozować.

Oczywiście nie będziemy rozwodzić się nad aspektami biologii ale musimy na równowadze jonowej.

Wszyscy wiemy że ważna jest szeroko pojęta równowaga systemu ale niekażdy zdaje sobie sprawę że równie ważna jest dostępność mikro i makro elementów.

Niektóre zabiegi jesteśmy w stanie wykonać żeby zachować stabilność, regularne podmiany, regularne dozowanie Ballinga, kontrolowanie spadków kh, ca, mg i innych podstawowych parametrów. Wszystko ok, jednak co z dostępnością pozostałych pierwiastków niezbędnych do życia. To jest sztuka odgadnąć co koral potrzebuje, rosnąć zużywa mikroelementy, w pewnym momencie dorasta do rozmiarów przy których zapotrzebowanie jest większe, jak pomnożysz to przez ilość różnych gatunków i ich preferencji jak byśmy nie dozowali to bez dokładnych pomiarów pozostaje nam metoda tzw "na oko" i tutaj niezgodzę się że większość akwarystów porzuca to hobby po kilku latach, czy robi restart. Są tacy którzy na solance zęby zjedli i mają akwaria do dziś ale nie dadzą Tobie żadnej recepty na sukces bo to jak pisałem lata obserwacji, doświadczeń i często nawet trudno wypowiadać się o problemie kogoś, kto nie wiemy jak prowadzi baniak, co leje, ile ma zbiornik, jak przez ostatnie miesiące postępowały zmiany, czy były na lepsze czy na gorsze, czy korale rosły czy stały, jak polipowały, jakie miały kolory itp., itd., to wszystko wpływa na obraz żeczy i każdy sam musi to rozpoznać u siebie.

Rozpisałem się, jakkolwiek, głowa do góry, odpoczynku na wakacjach i powodzenia, a przede wszsystkim spokojnie i cierpliwie :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Darek teraz ci pojade po ,,majtach,, jak miałeś czelosc napisac ze nikt ci nie chce dobrze doradzic hahahaha (zart)

Super wszystko napisałes te zerowe parametry to chyba na kartkach sa a nie w baniakach, zgodze sie z toba ze forumowicze doradzaja jak im czapka stoi i jak im temat podpasuje, ja tez chcialam sie dowiedziec pare zeczy ale widze brak zainteresowania w moim temacie wiec postanowilam tak jak ty jade na podmiankach co tydzien i nic nie bede wlewac do akwa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlaczego oficjalnie nikt nie jest ze mną szczery? Dlaczego po laniu ballinga, stosowaniu reaktorów i innych cudów po 4 latach każdy albo sprzedaje baniak - bo zaczyna się jazda bo co raz więcej jest przy nim roboty i coraz więcej kasy to zżera, albo jest restart baniaka pod pretekstem zmiany...

Dlaczego można nieoficjalnie pogadać o zwykłych normalnych parametrach, a nie ZEROWYCH - bo takowe nie istnieją!!! a oficjalnie żyłuje się parametry do zera...

Jak zerowe parametry mogą istnieć w baniaku 1000 litrów z pełną obsadą po wrzuceniu 10 kostek żarcia i wlaniu hektolitrów żarcia i suplementów dla korali? niestety nie potrafię tego pojąć.

Ja myślę, że to przegięcie mówić, że parametry zerowe nie istnieją.

Jest wiele osób, które faktycznie ma parametry zerowe i może niech one zabiorą głos.

Ty zer nie potrzebujesz więc się nie oburzaj bo nie ma o co.

Nie ma się też co poddawać - choćby na pokaz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części masz rację bo parametry zerowe nie istnieją ale większość ma parametry niewykrywalne :p

A co do mięczaków to nawet dobrze mieć je podwyższone bo wtedy nie będą głodować


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darku. moje gratki baniak zapowiada sie extra a do tego ledy wyszły ci super. Dziś byłem i widziałem na live i jednak foto nie oddaje piękna akwa na live. Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień któryś tam... :) - czyli suma wszystkich bolączek, decyzji i zmian

trochę nie aktualizowałem swojego wątku - z jednej strony celowo, z drugiej mi się nie chciało, a z trzeciej jak już mi się chciało - to nie było kiedy :)

jak pisałem w poprzedniej aktualizacji miałem trochę problemów z osadem na piasku. Czekałem, lałem bakterie, mało świeciłem - osad powoli zanikał. Jednak dzień wyjazdu zbliżał się nieuchronnie, a nie chciałem zostawiać żadnego badziewia, bo mogło to się wiązać z restartem zbiornika po moim powrocie z urlopu.

W ruch poszedł chemiclean - po 3 dniach zero zmian na piasku - podmiana 30%.

Po 4 dniach od kuracji chemicleanem wrzuciłem algeaX (z duszą na ramieniu - ale... raz kozie śmierć) - po 3 dniach poprawa valonia zniknęła (częściowo opędzlował ją mitrax) osad znikał (do dzisiaj nie wiem czy to za sprawą kuracji, czy wyjałowienia wody) - oczywiście w dzień wyjazdu podmiana 20%

w dniu wyjazdu na urlop wyłączyłem białe oświetlenie - zostawiłem tylko niebieskie na 9h - pojechałem...

Przez pierwsze dwa dni dzwoniłem do syna, czy wszystko w porządku z baniakiem, po zapewnieniach, że wszystko OK - oddałem się w ręce wypoczynku.

Tak... zapomniałem o baniaku na 14 dni. Jedynie wracając do domu miałem trochę stracha co tam zastanę po wejściu do pokoju.

Przyjechaliśmy w nocy - więc nawet nie wchodziłem na górę... Rano od razu wpadłem jak burza do pokoju i.... wielkie zdziwienie ale i radość! Wszystko ma się w jak najlepszym porządku - wszystko napompowane, ładnie rośnie.

Oczywiście nie obyło się bez jednej straty - ale nazwałbym ją "mechaniczną". Mój mitrax przemeblował mi trochę akwarium - zrzucając kilka korali.

Prawie wszystkie syn postawił na piasku, ale nie zwrócił uwagi, że pomarańczowa rico leżała "mordką" w piasku - niestety nie przeżyła tego leżąc tak kilka dni.

Miałem nadzieję, że jeszcze się odbije - ale niestety... została tylko pusta skałka. Zostawiłem skałkę bo może coś jeszcze....jakiś cud...

Osad z piasku zniknął. Na bocznej szybie troszkę zielonego glona - wszystko czyściutkie.

Podkusiło mnie żeby zrobić testy na NO3 - wyszło 5.... jakoś tak mało :) reszty testów nie robiłem.

Zauważyłem tylko, że odpieniacz jakoś słabo pienił (od początku były z nim problemy... czas na zmiany...

Zmiany po powrocie...

zmieniłem oświetlenie z ledów DIY na .... ledy :) - razor spisuje się rewelacyjnie.

zacząłem karmić 3 razy dziennie

zmieniłem odpieniacz - made by Erni (porównując do tego co miałem - niebo a ziemia)

Obserwując baniak w ciągu tygodnia zmiany przyniosły efekty w postaci długo oczekiwanych przyrostów miękkich korali.

zielony rhodactis fluo podzielił się na 4 - napompowany jest jak bania, lobophyton naciągnął się jeszcze bardziej, sarco fluo prawie chce wyskoczyć z baniaka... jednym słowem wyszło to co misie kochają najbardziej... :D

ale... największą radość sprawiła mi calaustrea - która wreszcie po 4 miesiącach wypuściła polipy do żarcia.

Zmierzyłem NO3 - 20 ... Dwie moje montipory rosną i polipują jak szalone. Pavona również, zoasy rozwijają się w zastraszającym tempie - oczywiście ku mojej uciesze :)

Dziś już wiem, że mając w 95% samą obsadę miękkich i lpsów - nie ma sensu gonić z parametrami do 0...

Akwarium musi toczyć się własnym życiem - my tylko musimy pilnować żarcia i temperatury.

Tak... miałem dużego stresa, jak w te upały temperatura skoczyła mi do 30,5 stopnia. Ale dałem radę :) korale również.

Karmię 3 razy dziennie mrożonkami (artemia, ikra homara, mysis). Nie płuczę/płukam pokarmu.

Wieczorem wyłączam pompy na 1h i karmię korale ikrą... dodatkowo jeszcze PhytoPlex i Coral Accel...

co 2 tyg ampułka biodigestu

Testy głęboko w szafie

Owszem, po zmianie oświetlenia wyszły mi trochę okrzemki na piasku, ale przestałem się tym przejmować. Nauczyłem się nie panikować i kontrolować to co dzieje się w akwarium.

mam nadzieję, że mój wątek będzie inspiracją dla wszystkich, którzy mają miękką obsadę i wieczne problemy z baniakiem i chcą się go pozbyć

moja rada - NIE SPRZEDAWAJ BANIAKA... poprostu sprawdź czego brakuje Twoim koralom - może są głodne

poniżej kilka aktualnych fotek

post-14969-0-13497500-1375617484_thumb.jpgpost-14969-0-72197100-1375617485_thumb.jpgpost-14969-0-32119800-1375617487_thumb.jpgpost-14969-0-60027200-1375617488_thumb.jpgpost-14969-0-29156800-1375617490_thumb.jpgpost-14969-0-75645400-1375617491_thumb.jpgpost-14969-0-01402100-1375617493_thumb.jpgpost-14969-0-60730700-1375617494_thumb.jpg


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie przedobrzył z tym karmieniem !

Dlaczego wylotową rure z sumpa masz gdzies na bok ?

Jaka obiegówka ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiegówka NJ1700 - narazie daje radę (od kwietnia - nie było z nią żadnych problemów)

mam tak na bok, bo jakoś tak pasowało :)

jeśli chodzi o karmienie, oczywiście nie codziennie leje żarcie w płynie. Poza tym nowy odpieniacz pieni zarąbiście, więc i tak większość wypienia.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mega pozytyw :) fajnie że wyszło na prostą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Darek tylko gratulowac i zazdroscic !!! Oby tak dalej i wiecej fotek

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mnie naszło na zdjęcia :) robiłem rano - więc nie wszystko jeszcze napopmpowane jak nalezy... ale co tam :)

tak było

hq0d.jpg

tak jest

3wye.jpg

tak było

j0qx.jpg

tak jest - podzielił się na 4 :)

gbcr.jpg

i kilka takich pierółek :)

sc6q.jpg

xshj.jpg

cała środkowa część monti urosła w przeciągu 2-3miesięcy :)

8v4l.jpg

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie , pięknie..... ,

czekam na tego rhodastica !!!!


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie będzie :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.