Skocz do zawartości
Rebciu

Ostrzeżenie - wałki na targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielka prosbe jesli ktos ma namiary na niego adresowe to prosze na pw. Niestety echooo nadal - także już podejrzewam że pieniążków nie otrzymam. ...

Edytowane przez avabela (wyświetl historię edycji)

akwa 275L,sump 96L,

ekipa czyszcząca: Archaster typicus 1 szt.,Lysmata amboinensis 1 szt., Calcinus elegans 2 szt., Calcinus laevimanus 1 szt. Strombus luhuanus 2 szt.

rybcie: Paracanthurus hepatus, zebrasoma scopas, Halichoeres chrysus, Synchiropus splendidus, Pseudocheilinus hexataenia.

Wykonuje na zamówienie odpieniacze, filterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prosbe jesli ktos ma namiary na niego adresowe to prosze na pw ja go znajde ...

zapewne ze strachu zaczął się już ukrywać w ziemiankach gdzieś w Iraku... Zastanów się Kolego jeżeli dany oszust robi takie cyrki od dłuższego czasu i na grubszą kasę to raczej nie jest "strachliwy" i w ogóle to trzeba mieć "charakter"

co do Bahamy to się dopisuje... banana mu ;) a i jeszcze wszystkim sceptykom i przeciwnikom tego tematu powiem tyle - dzięki tym ostrzeżeniom nie wysłałem towaru koledze Bahama (bo oczywiście standardowo chciał, żeby wysłać bez przedpłaty na konto)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to1mas nadal mi kasy nie zwrócił, także raczej ich już nie odzyskam.


akwa 275L,sump 96L,

ekipa czyszcząca: Archaster typicus 1 szt.,Lysmata amboinensis 1 szt., Calcinus elegans 2 szt., Calcinus laevimanus 1 szt. Strombus luhuanus 2 szt.

rybcie: Paracanthurus hepatus, zebrasoma scopas, Halichoeres chrysus, Synchiropus splendidus, Pseudocheilinus hexataenia.

Wykonuje na zamówienie odpieniacze, filterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Ja sprzedałem użytkownikowi Fuhkoral pompy koralia przelał 40zł reszty do dziś nie zobaczyłem a sprawa się ciągnie od 21.12.2011r :wallbash:

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ci wissi ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to1mas nadal mi kasy nie zwrócił, także raczej ich już nie odzyskam.

Ja rozumiem, że chcesz odzyskać kasę, ale czy sprawa została już głoszona do organów ścigania? Na wniosek policji allegro udostępni dane cwaniaczka.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka była kwota transakcji na Allegro? Mają coś takiego jak Program Ochrony Kupujących.

Aby z niego skorzystać musisz najlepiej wydrukować aukcję oraz potwierdzenie przelewu i iść zgłosić sprawę na policję.

Oni dadzą Tobie potwierdzenie zgłoszenia sprawy i to pismo wysyłasz do Allegro. Wówczas Allegro przelewa Tobie kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka była kwota transakcji na Allegro? Mają coś takiego jak Program Ochrony Kupujących.

Aby z niego skorzystać musisz najlepiej wydrukować aukcję oraz potwierdzenie przelewu i iść zgłosić sprawę na policję.

Oni dadzą Tobie potwierdzenie zgłoszenia sprawy i to pismo wysyłasz do Allegro. Wówczas Allegro przelewa Tobie kasę.

Z tego co zostało napisane, transakcja nie odbyła się na allegro, ale jak słusznie zauważył kapitan, dziwnym zbiegiem okoliczności na allegro jest zbanowany gość o tym samym nicku, który też nie reguluje płatności i można domniemywać że to ten sam, więc ścieżka dotarcia do niego może wcale nie musi być skomplikowana. Mało tego, jeśli telefon to nie prepaid, to od operatora komórkowego po numerze telefonu też na wniosek policja uzyska dane, na kogo jest zarejestrowany fon. Oczywiście jak ktoś z forumowiczów zna namiary na gościa, to niech przekaże zainteresowanemu.

Avabela - jak uda Ci się uzyskać dane nie rób głupstw - dogadaj się z gościem używając siły argumentu, a nie argumentu siły :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moja sprawa z to1mas doszła do finału dostałem umówioną kwotę przelewem na konto po miesiącu nerwów

Pozdrawiam Jarek


akwa 275L,sump 96L,

ekipa czyszcząca: Archaster typicus 1 szt.,Lysmata amboinensis 1 szt., Calcinus elegans 2 szt., Calcinus laevimanus 1 szt. Strombus luhuanus 2 szt.

rybcie: Paracanthurus hepatus, zebrasoma scopas, Halichoeres chrysus, Synchiropus splendidus, Pseudocheilinus hexataenia.

Wykonuje na zamówienie odpieniacze, filterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka była kwota transakcji na Allegro? Mają coś takiego jak Program Ochrony Kupujących.

Aby z niego skorzystać musisz najlepiej wydrukować aukcję oraz potwierdzenie przelewu i iść zgłosić sprawę na policję.

Oni dadzą Tobie potwierdzenie zgłoszenia sprawy i to pismo wysyłasz do Allegro. Wówczas Allegro przelewa Tobie kasę.

Nie takie proste Program ochrony to sciema chyba że to jakaś dodatkowa usługa która nie wchodzi w mój pakiet, napisałem do allegro i oni sami nie kiwneli palcem napisali żebym poszedł na policje i wsjo.

Otrzymałem komplet pogniecionych felg po miesiącu(drugie tyle wyszły mnie telefony naszczęscie konto juz ma zablokowane) a czwartej nigdy nie widziałem.

Od dziś za pobraniem z opcją sprawdzenia zawsze prawie!

Policja najpierw chce wgląd do komputera i mieć papiery na oryginalne systemy operacyjne itp.Rozmawiałem kiedyś na komendzie jak straciłem złoty łańcuszek rozcięcie pod naklejką,listem paczka była odebrana przez innego domownika.

Ps.Nie jestem rolowany co tydzień więc może jakieś zmiany wprowadzają nie jestem na bieżąco.Mnie jednak próbowali spławić i wysylając jakieś linki z chorymi instrukcjami tak by już skutecznie zniechęcić.Było to ponad rok temu jak jest teraz nie wiem.

A kolega tomas powinien wiedzieć że pazerność to grzech główny.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja najpierw chce wgląd do komputera i mieć papiery na oryginalne systemy operacyjne itp.

bzdury Ben_Sage gadasz... a co jak robiles z caffe zakup albo np. z telefonu ? Bzdury i jeszcze raz bzdury. Nikt nie wymaga wgladu do komputera a tym bardziej papierow na oryginalnosc windowsa.

A co do allegro, nie raz wspolpracowalem z nimi i maja calkiem fajny system do sledzenia np. podwojnych kont - policja,prokuratorzy dostaja bardzo ladne dane kto z jakiego adresu na jakie konta sie logowal itd. Potrafia powiazac wiele kont tego samego czlowieka itd itd. Ponadto

jak zglosicie na Policje ze akcja miala na tym forum, to panowie z nano-reef dostana zapytanie o udostepnienie adresu IP osoba ktora sie poslugiwala danym loginem. Jesli ten ktos nie kombinowal a jechal na bezszczela to sprawa idzie do dostawcy netu a od 2010 roku Ci takie dane musza przechowywac przez okres 2 lat !

Wbrew pozorom nie wiecie ile miesiecznie sie spraw obrabia zwiazanych z przestepstwami komputerowymi. Poki co u nas mentalnosc nadal jest taka ze wielu mysli ze Internet to anonimowosc. A pozniej zaskoczenie.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię to co mi powiedzieli i jak było, że należy przynieść do nich kompa żeby mieli dowód.Jasne piękne procedury tylko tyle ludzie mają problemów z sądami,policją.

Widocznie masz świetne komendy i świetnych policjantów.I wszystkie systemy dopracowane -zazdroszczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dobre wrażenia po koledze to1mas, zamawiałem kiedyś u niego szczepki, było tego sporo, wszystko doszło, nigdy problemów nie było..

Edytowane przez LiZaRd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom nie wiecie ile miesiecznie sie spraw obrabia zwiazanych z przestepstwami komputerowymi. Poki co u nas mentalnosc nadal jest taka ze wielu mysli ze Internet to anonimowosc. A pozniej zaskoczenie.

Wiemy, wiemy :D


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR masz 100 % racji. Teraz praktycznie każda sprawa odnośnie allegro jest do wykrycia. No chyba , że koleś jest z Jamajki :p. Co do dostarczenia komputera i dokumentów potwierdzających legalność programów to pierwsze słyszę :thumbup:

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże troche pomyślunku , chcieli żebym przyniósł kompa jako dowód co jest rzeczą normalną w każdej sprawie, przy okazji gość mi powiedział że sprawdzają oryginalność oprogramowania tzn piractwo w tym przypadku wielu miało by problemy.

Chyba nie szedłbym z pudełkami paragonami :wallbash:

Niewiele slyszałeś najwyrażniej o procedurach oszustw internetowych.

Nie każda i nie praktycznie było bardzo dużo oszustw i policja jest bezradna obce nr kont,bezdomni itp,a oszustów dalej tam jest masa.

Większość spraw jest załatwiana też za pośrednikiem sądu wiec jak tu można mówić o zwrotach zmarnowanego czasu.

Wykrycie przestępstwa jeszcze gó..no oznacza dla poszkodowanego.

A postów tutaj i na aqua reefie poszkodowanych troche było i wymiana zdań też była osób poszkodowanych wyraznie podkreślało to nieudolność i brak skutecznosci pomocy poszkodowanemu a jedynie utrudnianie mu życia na allegro też wielu zostało oszukanych własnie z grona morszczaków.Odwidziało się im wszystkich procedur.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że zgłaszasz oszustwo w transakcji internetowej nie ma nic wspólnego z posiadanym komputerem. Jego obowiązkiem jest przyjąć Twoje zgłoszenie i nie ma tu nic do gadania. To tak jakbyś chciał zgłosić kradzież felg, a debil by chciał abyś przyniósł dowód rejestracyjny i ubezpieczenie OC, co ma jedno do drugiego? Po prostu trafiłeś na idiotę którego nie zgasiłeś.

Poza tym takiego debila można uświadomić że zakupu na Allegro można dokonać przez telefon/smartfon.

Ja już przeżyłem kilka wałków na Allegro, po to jest program ochrony kupujących aby działał. Warunkiem jest złożenie zawiadomienia i tyle.

Na 5 sytuacji to w jednym przypadku koleś się przestraszył po wizycie policji i oddał kasę, a 4 razy Allegro zwróciło mi koszty.

Co do przesyłki za pobraniem... Nie chroni ona Was przed wysyłką cegły ;) Zanim odbierzecie paczkę to i tak musicie za nią zapłacić. Jak coś będzie nie tak, to możecie pisać reklamację, ale i tak póki co kasy nie odzyskujecie.

Rozwiązaniem tego jest opcja "sprawdzenia zawartości przed odbiorem". Kosztuje to teraz dodatkowe 5zł do kosztów przesyłki.

Wysyłający do paczki załącza 2 kopie protokołu w którym wypisana jest zwartość przesyłki. Wy NAJPIERW ją otwieracie, sprawdzacie czy jest ok. Jeśli tak, to podpisujecie protokół (jedna kopia zostaje dla Was, a druga idzie do wysyłającego), płacicie za towar i wychodzicie z poczty.

Niby głupie 5zł ale niektórzy oszczędzają i później mają problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben_sage uwierz mi......bardzo dużo słyszałem o oszustwach internetowych. Takich spraw prowadzę przynajmniej kilka w miesiącu, nie mówiąc o innych, ale nie o to chodzi. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, to służę (taką mam pracę....służbę), niektórzy z niej korzystali. Druga sprawa @Ferguss, rozumiem, że kolega trafił na niedouczonego, bądź niedoświadczonego, bądź "zarobionego" Policjanta, ale od razu "idiotę, debila".....żenada :thumbdown:

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kupno uszkodzonego towaru i jego zapłacenie co ma policja zrobić?

Gość wysłał i powie że było sprawne.Jak sprawdzić kto miał racje?.Ciekawe czy allegro zwraca kase za kupno samochodu którego opis był inny niż stan techniczny.Więcej problemów jest właśnie tej kategorii bo wysyłki ziemniaków wyszły z mody a po uszkodzonym towarze ciężko zwalić wine.

Nikt lepiej nie zadba o nas jak my sami.

Ostatnio taki mój sąsiad który miał 2 kradzieże częsci w aucie był na tej samej komendzie co ja 2 razy,rozmawiałem z nim i brak mi slów.Komenda ta jest na yelonkach warszawa pewnie pech należał do nas że na jakiegoś typa z ciemnej gwiazdy trafiliśmy.

Prowadzisz mnóstwo takich spraw a może moją poprowadzisz?

Dam ci informacje dane konta mojego/jego

Brakuje mi jednej felgi ale te 3 już sprzedałem.

W archwium allegro może coś wyszperasz.

Zobaczymy czy faktycznie coś możesz czy się tylko wychylasz.

Ja ci postawie jeszcze jakąś butle...

Pozdrawiam Adam

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program ochrony kupujących działa i to bardzo dobrze.

W ostatnie świeta gdyby nie program ochrony kupujących to byłbym 10k do tyłu.

Warunkiem jego zadziałania jest zapłata przelewem z allegro oraz zgłoszenie oszustwa na policje.

Allegro aby wypłacić kase musi mieć papier z policji o wszczeciu postepowania.

Nie prawda że trzeba przynosić komputer i inne bzdury. Ja załatwiałem sprawe w warszawie

i naprawde szacun - zostałem potraktowany profesjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben_sage, z chęcią, tylko musiał byś złożyć u mnie zawiadomienie i dalej to ja sobie poradzę. Zaraz napiszesz, no tak już się wymigał :).... Niestety Policja prowadzi sprawy " z uwagi na miejsce popełnienia przestępstwa" tzn, że każdy ze swojego rejonu. Ale jeśli chcesz to pomogę Tobie odnośnie co masz zgłosić itd, nie ma problemu. Nie wychylam się i nie potrzebuję butli... :welcome: :welcome: Więc.....złośliwości zostaw sobie na później.

ps. jeszcze jedno, masz pretensje kto ma zapłacić za uszkodzony towar. Prosta odpowiedź kupuj za pobraniem i sprawdzaj zawartość przesyłki, masz do tego pełne prawo i po kłopocie.

pozdro Grzegorz

Edytowane przez brzydzi (wyświetl historię edycji)

Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kupno uszkodzonego towaru i jego zapłacenie co ma policja zrobić?Gość wysłał i powie że było sprawne.Jak sprawdzić kto miał racje?.

Patrz co napisałem powyżej ze sprawdzeniem przesyłki.

Ciekawe czy allegro zwraca kase za kupno samochodu którego opis był inny niż stan techniczny.

Przeczytaj tu: http://uslugi.allegro.pl/pok/

Ja pisałem o sytuacjach jak nie dostałem towaru. Co do uszkodzonych to nie mam problemu. bo takowych nie przyjmuję ;)

brzydzi, odpowiednio dawkuję słowa i nie piszę ich bez powodu. Ale skoro ktoś przychodzi zgłosić mniejsze lub większe przestępstwo (czy wykroczenie), a taki zamiast pomóc to z góry pokrzywdzonego traktuje jak potencjalnego przestępcę (tu pirata komputerowego) i zajmuje się czymś, czym nie powinien to może u Ciebie to łagodnie mówi się że jest niedouczony, niedoświadczony i zarobiony Pan Policjant przez duże "P", a dla mnie to jest osoba taka jak napisałem.

Kiedyś przez niedoświadczoną/niedouczoną/zapracowaną Panią ze skarbówki prawie straciłem 180tys zł, nie używałem parlamentarnych słów i dzięki zadymie nie miałem po tyłku. I trzęsie mnie jak ktoś niekompetencję tłumaczy w podobny sposób. Zwłaszcza w sytuacji gdzie po drugiej stronie jest poszkodowany. Może Ty sprawiasz się na swoim stanowisku, Twój kolega po fachu najwyraźniej nie.

Peace :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.