Skocz do zawartości
Rebciu

Ostrzeżenie - wałki na targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak Ci odpisalem, nie wyrobilem sie z przeyskami, mialy wyjsc jutro dopiero - niestety :/ W pw zaoferowalem Ci zwrot pieniedzy.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Chciałem ostrzec przed pochopnymi zamianami i kupnem od uzytkownika który był znany jako:

tytan69

a obecnie na forum ma też konto.

Dla identyfikacji podaję adres do wysyłki jaki od niego dostałem.

EDIT:

podawanie czyjegos adresu publicznie bez pozwolenia sadowego jest nielegalne.

Tester

W takim razie inaczej, bez podawania czyjegoś adresu i z imienia i nazwiska:

Robert P.

Lubnia Ul. Szkolna

89-632

889-546-924

Teraz zgodnie z obowiązującym prawem :)

Oszukał mnie na targowisku i straciłem 700zł.

Wymieniłem się z nim za korale, ja mu wysłałem dwie nowe pompy cyrkulacyjne natomiast

on najpierw pomylił ilość wysłanych zwierzaków a następnie pomimo obietnic że niedługo wysle brakującą resztę od maja zapomniał o sprawie. Potem nie mógł sie ze mna skontaktować bo "zapopmniał " login do konta :)

Pompy w międzyczasie sprzedał :)

Teraz unika kontaktu i zmienił nick na forum, konta tytan69 od dłuzszego czasu nie używa

Ponieważ wyczerpałem juz wszystkie możliwe formy kontaktu i perswazji postanowiłem napisać i ostrzec.

W Poniedziałek pofatyguję się na posterunek, to może po kilku wizytach na komendzie w swojej wiosce pójdzie po rozum do głowy.

Pozdrawiam

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlatego jestem za tym żeby w awatarze musem było wpisywanie wszystkich informacji o właścicielu konta,a swoją drogą może ktoś mądry ma jakiś pomysł żeby takich dziwnych sytuacji unikać, a jeżeli już zaistnieją odpowiednio przyozdobić avatar takiego koleszki w info że nie wywiązyje się umowy.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pół żartem, pół serio jedynym skutecznym sposobem na wyeliminowanie przypadków patologicznych byłoby zamknięcie targowiska, a tego chyba niewielu by chciało. Podstawa to weryfikacja własna "kolegi". Wiele koleżeńskich transakcji opiera się na danym wzajemnie kredycie zaufania. Targowisko forum daje możliwość skojarzenia ze sobą interesantów, nie będąc jednocześnie stroną w tym wszystkim. Każda kolejna ingerencja w regulamin targowiska będzie nieść dwojaki skutek... niestety to ludzie ludziom gotują taki niefajny los, niezależnie jak widać od tego jak bardzo przykładamy się do tego, aby targowisko było jak najbardziej "bezpiecznym, zweryfikowanym" placem wymiany informacji.

Pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tego się nie uniknie , z kolegą Tytan jestem bardzo zaskoczony .

Dlaczego tak piszę , bo rozmawiałem nie raz z nim , sam ma powiązania z prawnikami i windykacją , zresztą jedna dla mnie prowadzi .

Więc tym bardziej jestem zaskoczony taka sytuacją .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem co raz bardziej za likwidacją targowiska i przekierowaniem tego za przeproszeniem burdelu na allegro bo to już zaczyna być wnerwiające.

A pana Tytan69 na forum nie było od 22 sierpnia więc .......


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek zawsze znajdzie się jakaś czarna owca,wsza co zamiesza i potem są komplikacje niestety,tutaj go obsmarują a jak dostanie bana to załozy nowe konto pod nowym nickiem z nowego maila i dalej będzie cedził i kombinował,sorry za OT


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

pół żartem, pół serio jedynym skutecznym sposobem na wyeliminowanie przypadków patologicznych byłoby zamknięcie targowiska, a tego chyba niewielu by chciało. Podstawa to weryfikacja własna "kolegi". Wiele koleżeńskich transakcji opiera się na danym wzajemnie kredycie zaufania. Targowisko forum daje możliwość skojarzenia ze sobą interesantów, nie będąc jednocześnie stroną w tym wszystkim. Każda kolejna ingerencja w regulamin targowiska będzie nieść dwojaki skutek... niestety to ludzie ludziom gotują taki niefajny los, niezależnie jak widać od tego jak bardzo przykładamy się do tego, aby targowisko było jak najbardziej "bezpiecznym, zweryfikowanym" placem wymiany informacji.

Pozdrawiam

luft

coś w tym jest

jak się czyta ten dział ;)

to dzięki niektórym osobom na forum :(

zostaje wujek alledrogo

choć ja jeszcze nie doświadczyłem tej złej strony - na szczęście

ave

daniel

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wprowadzić obowiązkowe podawanie linka do aukcji na allegro, ebaya czy innej tablicy, powstanie taka baza linków i tyle:P

Edytowane przez snajpa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt kupującego z myślenia nie zwalnia tak? Rozumiem kto pierwszy ten lepszy -"spoko kolego wyślij mi na maila jeszcze dzisiaj potwierdzenie przelewu, to jutro wyślę paczkę" ale kurde chyba każdy zarabia dłużej te 500-700zł niż robi przelew. Odbierać osobiście i już, albo znajomi i znajomi niech wysyłają.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze snajpa. Na kilku forach, spotkałem się z takimi regulaminami, że w działach giełda itp należy bezwzględnie wstawić linka do aukcji, na portalu aukcyjnym.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Tytan69 niestety jest na forum cały czas, tyle że już pod innym nickiem i bimba sobie na wszystko.

I pomysleć że dla kilkuset złotych można tak sobie nasrać w gniazdo :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim ? Bo chyba nie padł nowy nick...

BTW, u mnie nadal cisza...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opcji targowisko powinny korzystać tylko forumowicze którzy są aktywni na forum od co najmniej 1 roku.

Często się zdarza gość którego jedynym wkładem do tego forum jest wpisy na Targowisku i to zazwyczaj "Sprzedam"

Ja osobiście jeżeli coś chcę kupić na forum to wybieram oferty z Warszawy z odbiorem własnym, towar idzie z ręki do ręki widzę jak faktycznie wygląda jeżeli jest coś nie tak to zawsze mogę zrezygnować.....Polecam taka formę innym kupującym jak i sprzedającym. :thumbup:

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekin1, nie każdy mieszka w Warszawie ;)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc wybierajcie opcje za pobraniem......


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja korzystania z targowiska użytkownikom zarejestrowanym dłużej niż rok, jest wg mnie ok...nie wiem na ile jest to możliwe prawnie i technicznie, ale np. chcąc korzystać z targowiska, należałoby podać swoje dane adresowe, ktoś kto raz by je podał imho pilnowałby się aby sobie nie nas..ać w gniazdo, w przeciwnym razie dane wylądowałyby na czarnej liście...zakładając inne konto, musiałby i tak czekać rok, aby móc korzystać z targowiska, a dane musiałby podać nieprawdziwe...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, może być i 3 lata konto i mieć 2000 postów, były już i takie wałki.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał,

czy jest możliwe sprawdzenie tych co robili wałki jak długo byli zarejestrowani na forum??? M

Myślę, że większość jednak miał krótki termin aktywności na forum..


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze raz powtórzę nie ma sposobu na zabezpieczenie 100 %

Linki do nika na forum można podać do innej osoby.(Allegro)

Dane , jaki problem podać inne :-)

Myślę jednak że podstawa to zaufanie (czyt. potwierdzenie przelewu ) :-)

A przypadku zamian i wymian korali itp , można się umówić wpłacasz mi na konto równowartość i wtedy ci wysyłam i na odwrót .

Może to dziwne ale jest to jakieś wyjście :-)

Z tym że tego nie może być w regulaminie tylko w formie pomysłu.

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze nie spotkalam sprzedajacego na forum ktory chcialby wyslac za pobraniem.tylko czemu?

Na allegro tez sa wały ale jest sie do czego odwołać no i zawsze jest bezpieczna opcja za pobraniem.

Kazdy jest wtedy bezpieczny.

Chyba najlepiej żeby w ogłoszeniu sprzedaży byl link albo żeby targowisko funcjonowało bez sprzedaży:)

(I teraz oberwe:))

Sama korzystam z targowiska bo zapełniam akwarium ale jak jest taka heca...;)

A osobiscie to kupowalam kiedys u tytan69 i bylam bardzo zadowolona...

Moze wyjechal gdzies i sie odezwie?a tu juz jego adresy i telefony zostaly podane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, można się umówić wpłacasz mi na konto równowartość i wtedy ci wysyłam i na odwrót .

chyba nie czytasz uważnie :p większość skarżących się osób Właśnie wysłała kasę na konto.....


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując to co tutaj napisaliście prawidła są takie

-Ten kto się tutaj udziela regularnie jest bardziej wiarygodny od osoby anonimowej

-W przypadku zakupu czegoś droższego sprzętu, gdy mamy chocby cień niepewności poprosić mozna o wysyłke za pobraniem z opcja "mozliwosc otwarcia przy listonoszu".

-W przypadku zakupu życia temat rzeka: wiele czynników wplywa na ryzyko niepowodzenia (pogoda, złe pakowanie, uszkodzenie paczki mimo dobrego pakunku) - to nie sklep i trzeba mieć swiadomosc podejmowanego ryzyka

-Każdy kto szuka "okazji" na targowisku powinien być świadom ryzyka jakie podejmuje kupując coś od osoby, której osobiście nie zna

-Warto jeździć na zloty, poznawać ludzi z całej Polski. Świat wygląda wtedy zupełnie inaczej (rośnie wiara w ludzi i przyjaźnie)

- czasami jest tak jak mawia przysłowie "co tanio kosztuje, dwa razy kosztuje" - niestety wielu ludzi traktuje targowisko jak śmietnik sprzedając sprzęt niepełnowartościowy jako sprawny w pełni (sam zakupiłem pompe obiegowa AB 2000/1 bez nasadki na ośkę - jako kompletną). Także lepiej dopytać się i mieć podkładkę pozniej, ze sie dopytało, a nie miałczeć, że sie zostało nabitym w butelkę.

Nie każda okazja jest okazją.

pozdrawam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.