Skocz do zawartości
Rebciu

Ostrzeżenie - wałki na targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

ja znam cennik poczty i zawołałem koledze 40zł za przesyłkę, zapytał czy taniej się nie da to ja odpowiedziałem dobra daj 30 i za tyle wysłałem.


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem tu kolegę który zamówił towar i jego sytuację, bo sam kiedyś musiałem się mierzyć z podobnym problemem.

Nie rozumiem z kolei kolegi z forum , który się tłumaczy ,że może trochę przesadził, bo ja takowej paczki , z potłuczonym szkłem bez całej zawartości opóźnionej o 3 tygodnie sam bym nie chciał otrzymać.

Kolego Arianie nawet twój wiek nie usprawiedliwia Cię tu z odpowiedzialności za twoje czyny.

Dałeś ciała to po prostu z godnością weź to na klatę i przeproś..

A na przyszłość przyjmij sobie życiową dewizę " Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe."

NA pewno sam byś w takiej sytuacji nie chciał się znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem i ze swojej strony przepraszam ale po prosu wina nie jest tylko po mojej stronie i tylko chcę to udowodnić.


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znam cennik poczty i zawołałem koledze 40zł za przesyłkę, zapytał czy taniej się nie da to ja odpowiedziałem dobra daj 30 i za tyle wysłałem.

fakt, mój błąd dałem mojej mamie aby wysłała tą paczkę i wzięła inne nie te co jej powiedziałem, z mojej strony przepraszam Cię i mogę ci oddać koszta wysyłki :chris:

hm? nie tlumacz sie juz... przyjmij z godnoscia poprostu to ze zawaliłeś sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem i ze swojej strony przepraszam ale po prosu wina nie jest tylko po mojej stronie i tylko chcę to udowodnić.

jeszcze parę wtop i olewania klienta, a o sprzedaży możesz pomażyć

Sprzedając towar zawierasz młody człowieku umowę cywilno prawną, z której na mocy prawa musisz wywiązać się należycie i w terminie.ść

Wartość przesyłki wynosiła 300 zł, także powyżej progu tzw niskiej szkodliwości społecznej.

Nie dotrzymanie terminu, nie poinformowanie o fakcie, iż przesyłka jest nie ubezpieczona oraz bez właściwych oznaczeń adekwatnych do zawartości, sama informacja, że jest tańsza nie wystarczy.

Reasumując kolega kupujący może dochodzić swoich praw w sądzie, przegrasz, zapłacisz koszta sądowe około 2000 zł, to może czegoś ta sprawa Cię nauczy, lepiej w Twoim młodym wieku, aniżeli później kiedy nabierzesz "doświadczenia": w olewaniu i próbie naciągania klienta.

Po takich akcjach nie polecałbym Cię jako sprzedającego.

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam z mojej strony i wszystko P. Mariuszu zostanie wysłane itd :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z calej tej dyskusji moge osobiscie wyciagnac wniosek, ze "oskarzyciel" mial jak najbardziej prawo "oskarzac" a "obwiniony" nie chowa glowy w piasek, tylko seguruje, ze szkody naprawi.

Czy gdyby to bylo w miare zgodne z Waszymi przemysleniami, moglibysmy zakonczyc "karanie" i po prostu kilka dni odczekac, az kupujacy napisze, ze jest usatysfakcjonowany ? Sprzedajacemu proponuje (jedynie prywatnie), choc jakis maly gest, ktory moglby byc policzony jako zadoscuczynienie za stres zwiazany z robieniem z nim interesow ? Moze 50 zl dolaczonych do przesylki, moze zwrot za stluczone w drodze auqa ?

Poczekajmy tydzien, niech sie dogadaja. Jestem pewien, ze tak bedzie. :thumbup:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnioskując o tych "uśmieszkach" za każdym zdaniem z użyciem słowa "przepraszam" raczej bym wątpił. Czas pokaże ... U mnie użytkownik forum w dziale Targowisko jest skreślony, AMEN.

Edytowane przez ozeh (wyświetl historię edycji)

140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z calej tej dyskusji moge osobiscie wyciagnac wniosek, ze "oskarzyciel" mial jak najbardziej prawo "oskarzac" a "obwiniony" nie chowa glowy w piasek, tylko seguruje, ze szkody naprawi.

Czy gdyby to bylo w miare zgodne z Waszymi przemysleniami, moglibysmy zakonczyc "karanie" i po prostu kilka dni odczekac, az kupujacy napisze, ze jest usatysfakcjonowany ? Sprzedajacemu proponuje (jedynie prywatnie), choc jakis maly gest, ktory moglby byc policzony jako zadoscuczynienie za stres zwiazany z robieniem z nim interesow ? Moze 50 zl dolaczonych do przesylki, moze zwrot za stluczone w drodze auqa ?

Poczekajmy tydzien, niech sie dogadaja. Jestem pewien, ze tak bedzie. :thumbup:

nie chodzi Stani o efekt końcowy, bo onjest już do przewidzenia, ale o fakt, iż sprzedający do winy się nie poczuwa, uważa że on jest poszkodowany

cyt.

rozumiem i ze swojej strony przepraszam ale po prosu wina nie jest tylko po mojej stronie i tylko chcę to udowodnić.

gdyby nie forum ta sprawa ciągnęła by się pewnie jakiś czas dłużej

Są takie przymioty jak solidność, rzetelność... a ich zabrakło

Na dobrą reputację pracuje się długo, a zawalić ją można w mgnieniu oka.

Cube nawet nie próbował nad nią pracować

Chyba nie chciałbyś być w skórze kupującego

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko zostanie uregulowane ale jeżeli ja zamawiam akwa to nie żałuje 40zł za przesyłkę tylko płacę 100zł za paletę lub inną bezpieczną opcję !


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszelkie sprzęty, wartościowe lub mniej wartościowe rzeczy lepiej słać jako paczki ubezpieczone, zapakowane na maksa dobrze jak się da ( po sklepac często dają styropoboxy, styropiany, wkładki powietrzne, folie, kartony za darmo bo i tak tego tonami wyrzucają)

Ponadto ubezpieczenie kosztuje w poczcie polskiej 1zł za każde 100zł wartości ubezpieczenia. Więc chyba nie dużo a ile świętego spokoju


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczka była zapakowana w styrobox z wyciętą jedną ścianą bo się nie mieściło akwa ale ta ściana była zastąpiona kwałkiem styropianu, opakowana w gazety folię, karton i strecz.


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko zostanie uregulowane ale jeżeli ja zamawiam akwa to nie żałuje 40zł za przesyłkę tylko płacę 100zł za paletę lub inną bezpieczną opcję !

to ty masz poinformować kupującego o konsekwencji wybrania tańszej przesyłki

nie kompromituj się, bo nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze Papa Stach ma racje. Oskarzony zobowiazal sie do "uregulowania wszystkiego". Dajmy mu szanse, bo kazdemu sie moze powinac noga.

Temat zablokowany na 24h aby dac ludziom ochlonac :)

Pax vobiscum


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem ostrzec przed robieniem interesów z kolegą Sebastkiem. Wykonał dla mnie odpieniacz z którym praktycznie od samego początku były problemy, (począwszy od terminowości Sebastka, po pozostawiającą wiele do życzenia jakość wykonania, łamiące się mocowanie padające pompy itd). Ostatecznie umówiliśmy się że body zostaje u mnie, pompę odsyłam i zwraca mi za nią kasę. I tak zwraca mi tą kasę od września zeszłego roku. Co chwilę pisze mi że przelew zrobi jutro, w tym tygodniu, przyszłym i tak dalej.

Szczerze nie polecam!


450L, sump 180L, APF600, 8x54W, 2xTunze 6085, 1xKoralia 4600, NJ4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brevis, dodaj jeszcze że odpieniacz odbierałeś osobiśćie ... widzialeś go .. oglądałeś, podobał ci się i wziąłeś, i nic nie mówileś o jakości wykonania, bo gdyby było inaczej byś go przecież nie zabrał, to po pierwsze.

Po drugie, dodaj jeszcze że połowę już za pompę wróciłem, drugą połowę zwrócę do końca miesiąca

Tyle w temacie

Pozdrawiam

Edytowane przez Sebastek (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odbierałem osobiście, ale jak miałem przewidzieć że mocowanie kubka będzie pękać? Tak, po ponad 9 miesiącach oddałeś połowę kasy.

To tyle w temacie, odezwę się na początku lipca czy Sebastek zwrócił kasę.


450L, sump 180L, APF600, 8x54W, 2xTunze 6085, 1xKoralia 4600, NJ4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona, Sebastek oddał dług.

Sent from my iPhone using Tapatalk


450L, sump 180L, APF600, 8x54W, 2xTunze 6085, 1xKoralia 4600, NJ4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26.06.2013r. zamówiłem u Sebastka odpieniacz. Body miał gotowe, poprosił o przelew na pompe. Wstawił mi foty jak pieni itp. Zrobiłem 100% przelew i zaczeły się problemy z odbiorem.. Osobiście nie mogę odebrać bo Sebastek albo jest w trasie, albo w Nowym Sączu a ostatnio na służbie w Zakopanym.. Trudno, nie można osobiście to Sebastek zaproponował, że wyśle mi odpieniacz w ubiegłym tygodniu kurierem.. Tydzień minął i co? Nic.. Dałem mu czas do czwartku przyszłego tygodnia. Szanuję ludzi, staram się im ufać i tego samego wymagam od drugiej strony.. Przejechałem się już raz na Skibie.. Rafał ukłony dla Ciebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem odpieniacz od Sebastka. Wszystko sobie wyjaśniliśmy i jest ok. Odpieniacz wizualnie rewelacja, w weekend próba. Ogólnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja sprzedałem użytkownikowi @Sergan korale,filtr i do tego jeszcze mu kasę pożyczyłem na na 2 tygodnie - ziomal wydawał się spoko a tu zonk :( sprawa się ciągnie od kwietnia tego roku :wallbash: telefony,sms, ile razy to już miał być i d*pa

wiec ostrzegam - parę stówek mi wisi

wszystko ma swoje granice

Daniel

Tak to już niestety jest jak się ma dobre serce. Mi kasę wisi tyle znajomych osób że już nie pamiętam kto ile mi wisi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Daniel..... - szkoda też że zgłaszasz to tak późno - do tej pory ten Pan mógł nie jednego na forum zrobić w jajko.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed zakupami w REEFSPOT kupiłem u Nich wirnik igiełkowy Deltec pomp Aquabee 2000/1, na zdjęciu jest z tulejkami. W odpowiedzi usłyszałem, że raz występują z tulejkami w komplecie, a raz nie.

http://www.reefspot.pl/sklep/pompy-odpieniaczy/510-wirnik-igielkowy-deltec-pomp-aquabee.html

P.S.Może ktoś podpowie, gzie w Polsce dokupię takie tulejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.